Споделена история от Спорт и красота

Помощ! Червена коса!!
Момиче съм на 14 години. Боядисвана съм доста пъти но основно с по нормални цветове и от фризьор. Наскоро реших да се боядисам червено-лилав, но цветът стана почти черен с някакви червени отенъци. Моят въпрост е може ли по някакъв начин цветът да се изсветли към по светъл отенък без боя или цветът сам ще избледнее след време. Благодаря за помощта предварително и съжалявам ако вече е питано такова нещо във форума просто не ми се търсеше много все пак вмомента съм паникьосана...

Коментари

1.   Не пишеш точно каква боя си използвала и кой номер, но най-вероятно си взела някакъв черен цвят с оттенък. Заради малкото информация не мога да ти дам друг съвет освен да отидеш на фризьор. Не позволявай обаче да ти обезцветяват косата. По принцип черното не пада, но ако е друг цвят можеш просто да ползваш всеки месец кестенява боя и с течение на времето ще се постигне новия цвят. На 14 г. си направила глупаво решение.

2.   Да, черното пада. Виж в нета има специални маски за по-бързо падане на цвета, няма да стане мигновено - но е по-добре от обезцветяване, което ще ти съсипе косата. Мисля, че си взела прекалено тъмен нюанс, защото си се водила по опаковката, а трябва преди това да гледаш отзад, какъв цвят върху какъв се хваща и какво се получава. Друг път бъди по-внимателна. Както каза номер 1 - можеш чрез по-тъмно кафяви и кестеняви нюанси, нанасяни редовно да постигнеш по-светъл цвят, но по-добре почакай малко.

ELSA

3.   Ако цвета под боята е бил по светъл.. а в случая е значи ще падне с миенето.
Мий я по често за да излезе боята по бързо

4.   Aко е скорошно боядисвaнето веднaгa мaжи с мaзнинa ( зехтин, свинскa мaс или олио дори aко нямaш друго) с бaлсaм и шaмпоaн, всичко в рaвни чaсти. Престой 2 чaсa и измий кaкто обикновено. Ще пaдне достa от боятa. Можеш дa повториш нa следвaщият ден процедурaтa.

5.   Аз съм фризьорка и понеже през сайта няма как да ти видя или пипна косата, отиди при някой наистина добър фризьор и направи цвета, който искаш. Съветвам те да си направиш няколко терапии на косата, за да се възтанови, иначе може да стане още по-лошо.

6.   Вземи си няколко блистера Витамин С, счукай го на прах, сложи шампоан и мажи на суха коса. Стой така около час и измий. По този начин махнах черна боя със сини отенъци. Цветът стана червеникаво-кестеняв.

7.   То на 14 г. умни решения по правило няма!

8.   Използвах 2 бои-една с някакъв лилав цвят а другата рубинено и доколкото помня и двете бяха марка Prestige. Косата ми все още е мека както преди така че радвам се боята не я е изтощила много. Благодаря за съветите, смятам да изпробвам някои. И също така цвета изсветля, черното падна и сега е повече като лилаво тоест сега е доста по-добре и предполагам скоро ще повторя опита, но при фризьор.

9.   Aвторке, най-важното при боядисването на коса е да знаеш какво искаш.
Имаш късмет, че си използвала некачествена боя явно не е било черно, така че ще се спасиш, може би и боята да не е била перманентна, НО спри с експериментите.
Преди да отидеш на фризьор бъди абсолютно сигурна какво искаш.
Аз се боядисвам от 15 г. с най-хубавата боя и бъди сигурна, че боята изтощава косата, моята обаче изглежда жива и чудесна, малко над кръста е. Тайната е ПОЛЗВАЙ НАЙ-ХУБАВАТА БОЯ - Лореал, Гарниер.
Ти 10 лв. за боя нямаш, но косата е изключително важна за жената - с боя за 3 лв. какво очакваш?
И не само трябва да ползваш най-хубавата боя. но и да знаеш кой цвят, защото колкото повече цветове, толкова по-често трябва да си правиш цялата коса и по-агресивни бои да забъркват фризьорите, за да махкат едната боя и да постигнат резултат.
Не си мисли, че фризьорите ползват кой-знае какви хубави бои. Те купуават евтинина Шварцкопф и италиански в 1 литар опаковки и забъркват боята така, че да ти хареса в този момент цвета, но след 2 седмици си на клечки.
Значи не ходи често на фризьори - поддържай си цвета сама, ходи чат-пат на фризьор да ти изравни цвета и за съвет, но не всеки месец.
И много важно - ако се двуумиш между два цвята - вземи по-светлия!

10.   Само дето "НАЙ-ХУБАВА БОЯ" няма мили мои, защото всичко е химия...

11.   Номер 9 не съм съгласна с теб! Наистина има пишман фризьори, но не всички смв такива!!!! Авторке, ако вашите имат възможност нека те закарат при професиолист, който да се погрижи за косата ти и щом си почнала да се боядисваш се прави всеки месец, освен ако не е в стил балеаж направен върху естествен цвят!