Споделена история от Спорт и красота

Трябва да сваля 10кг ! Спешно !
Здравейте,
Аз съм момиче на 15години и съм висока 1, 70, а тежа 66кг. Искам да сваля окжло 10кг в рамките на 1 месец.
Някой който е минал през това може ли да ми препоръча хранителен режим или тренировки?
Мисля да започна да тичам всеки ден в парка, това дали ще помогне?

Коментари

1.   За 1 месец не можеш да свалиш 10 кила. Не си ги натрупала за 1 месец! Дори с много ниска на калории диета, може да свали човек до 1 кг. седмично. Потърси си някоя разновидност на ниско въглехидратните диети и не яж тестено, сладко, картофи, ориз, джънк фуд - ти си знаеш от кое се пълнее....
Тичай за здраве, но се отслабва с диета. Тичай, но после не яж! Повечето хора, които правят кардио всеки ден са дебели, защото мислят, че са разходвали кой-знае какви калории - 200 калории ще изгориш в парка, ще пиеш един сок или ще ядеш една вафла и ето ти 300 калории вече в системата!

2.   Сети се много късно. 5кг/месец са много, какво остава за 10кг. Най-много да се подложиш на някоя нереалистична диета, да свалиш 5-10кг (които ще са само вода) и след като се върнеш на нормално хранене да качиш още 15. Не причинявай тези глупости на тялото си - доста нездравословно е.

3.   Това, което казваш: "да сваля 10 кила" и "спешно, за месец!" по принцип е оксиморон! Като към това се добави и възрастта ти - нещата от невъзможни и безсмислени стават дори опасни за здравето ти в дългосрочен план. Дори да спреш напълно да приемаш храна, ще се дехидратираш, ще се интоксикираш, ще си объркаш хормоните и ще ти спре цикъла, и пак няма да отслабнеш толкова. Дори и да тичаш през това време, а то и за колко ли ще имаш сили в това състояние, резултатите ще са отчайващи.
А и, повярвай ми - след подобен опит за отслабване няма да изглеждаш никак добре.
Това лято пробвай така, както си - каквото пожънеш, пожънеш. За следващото обаче започни да мислиш още от сега. Повече движение, тренировки, и по-малко ограничения в храненето - най-вече това, което е споменал/а Номер 1.

4.   Хехе, вече лятото отминава и спряха темите за бързо отслабване преди море. Обаче идва даскало и вълненията около новите съученици мотивира грижа за визията. :) Ще имаш траен успех едва когато решиш да махнеш излишното тегло заради разума си. Останалото е само временни стимули. Пожелавам ти повече разум в главата!

5.   Стегни се малко като да кажем отслабнеш с 5 килограма ще си перфектна,като пясъчен часовник.

6.   Факта, че си на 15, прави целта ти по- лесно постижима поради метаболизма ти. Виж къде си натрупала /в коя част от тялото/ и започни да работиш по нея. Избягвай тесто, мазнина и подобни храни...започни диета с плодове, зеленчуци, месо, яйца и изобщо храни, от които не се дебелее/ без да прекаляваш/. Тичай сутрин, идейно е :)..не се тъпчи и си взимай фрешове и плодови барчета..но най- важното е да имаш стимул, воля и мотивация! Успех ти желая. :)

7.   На тази възраст драстичните диети за сваляне на килограми могат да имат увреждащо здравето ефект в дългосрочен план. Сега ти е времето да се храниш с пълноценни продукти, които не те правят дебела обаче. Месо, яйца, сирене, зеленчуци, плодове. Ако сега махнеш от менюто си некачествените храни като тези съдържащи бяло брашно, захар и растителни масла е възможно и без диета да се вталиш.

8.   Здравей може би знаеш за диета с която Теди Златева свали 20 кг. и ги задържа.Диетата се повтаря два пъти тоест първите пет са еднакви като вторите пет.Ето я и нея
1 ден - До две кодички кисело мляко до 1,5%
2 ден -зеленчуци неограничени
3 ден - До 5 картофа
4 ден- До 5 яйца
5 ден-500 грама сварено месо най-добре пилешко.
Всичко се яде без сол!!

Може да изгледаж клипчето и в youtube може да го намериш като напишеш "Как свалих 20 кг."

9.   Би било много трудно да свалиш толкова килограми за един месец. Не трябва да си поставяш такива високи цели, работи върху проблема постепенно. Първият месец свали няколко килограма, следващият още малко и така. Аз лично успях да сваля 7 кг за два месеца. Не беше много трудно. Спортувах всеки ден, правех упражнения, тичах в парка, отделно си поръчах от healthstore. bg мултивитамини, които помогнаха на тялото ми да функционира правилно и да се чувствам жизнена. Може да отидеш до магазина им в ул. "Акад. Стефан Младенов" №1 в София и да видиш какво биха ти препоръчали. Успех, не се притеснявай, рано или късно ще постигнеш целта си, но запомни бързата работа, срам за майстора.

10.   Не ги слушай, можеш да свалиш 10 килограма за месец. Аз успях без глад, без диета, без да си съсипвам организма. По-висока съм от теб и тежах доста повече от теб. Сега е сезон на плодовете и зеленчуците, наблегни на тях. Хапвай ядки, мед, белтъчини. Яж разделно. Аз ядях дори сладолед и сладко понякога и пак успях. Само изключих тестото напълно. Също правех упражнения за корем и крака. Храни се правилно и пълноценно и нещата ще започнат да се случват от самосебе си. Не съм изтощена, в отлично здраве съм и продължавам да свалям до желаната цел.

11.   Хора какво му говорите на момичето има диети за по 15 кг за седмица и по 5 кг за 3 дни по вие ми говорите че било невъзможно когато човек има воля всичко се постига.