Споделена история от Спорт и красота

Мустаци
Здравейте! Момиче съм и скоро започва новата учебна година. Ще бъда в нов клас и в нова обстановка. Проблемът ми, както сте разбрали от заглавието, са мустаците. Гадното е, че на определена светлина въобще не се виждат, а на друга ужасно много си личат. На слънчева светлина лъщят и ми е адски некомфортно. Споделих проблема с майка ми и тя каза, че нищо нямам и, че само това и остава - да се грижи за несъществуващите ми мустаци. Проблемът е, че аз ги виждам и най-вероятно другите около мен. Постоянно си кривя устата в опит да ги прикрияи сигурно приличам на идиот отстрани. Държа си ръката пред устата и ме е срам да говоря с хората. Плюс това ще съм в нов клас тази година и не искам да се появявам с мустаци... Моля ви, помогнете ми. Дайте ми идея как да ги махна без майка ми да разбере...
Искрено моля модераторите да публикуват написаното-наистина е важно за мен!

Коментари

1.   Щом не се чувстваш комфортно така, направи нещо по въпроса - купи си някакви лентички за обезкосмяване или отиди на козметик, за да се погрижи за това. Помня, че когато бях малка имах същия проблем. И на мен майка ми не ми даваше, но аз взех нещата в свои ръце... и не съжалявам. Най-важното е да се чувстваш добре в кожата си. Препоръчвам ти лентичките на Veet или тези на Lycia за чувствителна кожа (на Veet са по-добри, но са и по-скъпи). Успех ;)

2.   И ми разправят, че жените бързо съзрявали... Какво ще те набие, че си махаш мустака ли? Ще те изгони от къщата? Ще ти избоде очите? Иди в козметичен салон, ще ти ги махнат. Тя пък щом "не ги вижда" как ще разбере, че си ги махнала?

3.   В ДМ, Лили и във всяка аптека има лентички кола маска за лице.
Направи ги някоя вечер, защото кожата се зачервява и й трябва малко време да се успокои.

4.   Ами отиди на кола маска да ти ги махнат, после майка ти все ще види че ги няма. Ще ти се скара, но после ще и мине.

5.   Като за начало е добре първите няколко пъти да отидеш на козметик, за да бъдат отстранени както трябва, защото, ако ги махаш сама в домашни условия, рискуваш да не откъснеш косъмчетата с корена, а да оставиш корените в кожата, при което мустаците ти ще станат още по-буйни. Не струва много самата процедура, аз лично съм давала по 3 лева, но може да ти вземат и малко повече. Номер 2 е прав, щом майка ти не ги вижда как ще разбере. Естествено ако забележи и ти каже нещо по въпроса я забий с репликата, че явно не са били чак толкова невидими.
Като малка и аз имах този проблем, но на мен непрекъснато ми се бъзикаха децата от класа и ми беше много гадно. Обаче не обръщах особено внимание докато едно момче, което харесвах, не ми го каза. „Имаш трета вежда под носа“. При което аз се прибрах ревейки у нас и заявих на майка ми категорично, че това с моя мустак повече няма да го бъде. Тогава бях на 12 години. Още на следващия ден майка ми ме заведе на козметик и махнах изрода, зачернил се над горната ми устна. От както го махнах животът ми се промени. Преди, когато минавах покрай момчетата, те крещяха „Идва Хитлеееер! “ и всички козируваха, заливайки се в смях, или ми казваха “цаки мустаки“, или „мустакат брадан“. От както го махнах и попораснах всичките, които ме обиждаха тогава и ме раплакваха, много бързо забравиха че съм била „мустакат брадан“ и започнаха да ми се натискат. С удоволствие ги пратих да вървят там, от където са дошли. :D

6.   Да ви имам проблемите.. Просто иди на козметик ще ти го махне за 1левче, тва днешната младеж е пълен провал едни мустаци да не можеш да си махнеш, че чак и по форумите пишат!

7.   Не се занимавай вкъщи – само ще те боли и няма да свършиш добре работа. Козметик ще ти ги махне за две минути на цена от 2-3 лева.

Alpha, ж. 26

8.   Аз ползвам самобръсначка???

9.   Аз съм мъж, ще ти кажа в никакъв случай не ги бръсни със самобръсначка, ръстат повече. Имаш няколко варианта, ако не са гъсти, да ги скубеш с пинсета; да използваш лепенки-кола маска или да отидеш на козметик да ти ги махнат с лазерна епилация за горна устна, мисля че това ще има по-траен ефект. Какъв е проблемът на майката ти, ти не правиш нищо нередно, а и си момиче, съвсем нормално е да държиш на външният си вид.

10.   кола маскаа.. купи си и сама си го махни

11.   Отиди при някоя козметичка, няма и 1 минута работа, за 1 левче.

13.   Ж16-17
Моят съвет е да не ходиш на кола маска при козметик. Ставала съм свидетел как козметиците мажат много по-голяма зона от лицето с кола маска и махат повече от необходимото. И след това стават бели. А от дърпането кожата увисва и можеш да получиш ранни бръчки, все пак това е много нежно място. Също от някои кола маски можеш да получиш пигметни петна. Аз също имах твоя проблем, въпреки, че съм руса, все пак ги виждах на определена светлина и все гледах да си кривя устата пред хората, като теб. Не смеех да сложа червило. Един ден ми писна, грабнах епилатора и махнах само зоната, която ме притесняваше. Понякога действам и с пинсети. Сега много си обичам устните и червилата и нямам такива комплекси.

14.   Много ви благодаря, че ме окуражихте! Решила съм се да го махна преди училище. В никакъв случай няма да ходя мустаката... Все пак това си е моето тяло и моят живот. Особено искам да благодаря на номер 5 и на номер 13 за изчерпателните коментари!