Споделена история от Спорт и красота

Добавки
Здравейте, момче на 16 съм, тренирам гимнастика и ходв по състезания.
Всички там взимат някакви химий, може ли да смеся:
Креатин, азотен бустер и тестостеронен бустер в едно за състезание.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Креатина вреди на бъбреците тъй като задържа много вода, а азотния бустер е вреден за сърцето. Ако си твърдо решен да пиеш креатин поне не пий толкова колкото пише на опаковката. Там е дадено прекалено много за да се повишат продажбите. Също така недей да го пиеш всеки ден понеже се натрупва в организма. Освен това си има цикъл как се пие. Истината е в храната ( смисъл безвредно е ), иначе спор няма за забранените добавки и тяхното действие. Купи си аминокиселини и протейн, но без гейнър има основна захар в него и дебелееш.

2.   На тази възраст няма смисул от тестостеронен бустер. Купи си мултивитамини, рибено масло, ZMA и креатин.

3.   От 2 до 1 - Половината от това, което казваш, са глупости. Доказано е, че креатинът е безвреден. Това е най-изследваната добавка. Съгласен съм само с това, че не е нужно да прави зареждаща фаза. 5 грама на ден са достатъчни. А от аминокиселини и протеин няма нужда, ако спазва добър хранителен режим.

4.   Съгласна съм с 2/3, Crea-та е безвредна добавка и има смисъл, но само за атлети, за истински трениращи хора, но не съм съгласна, че аминокиселини и млечен протеин не са нужни специално за атлети. Освен това хайде да си го кажем - у нас повечето семейства не могат да си позволят силна, добра храна, месо, риба достатачно за атлет.
Останалите два боклука не бих взимала. От това, което ти дават само креатинът има смисъл. За азотен бустър не мога да кажа, но тестостеронните боклуци ги спираш веднага, защото ще ти разбият естествената продукция и ще останеш с малки тестиси, може би бездетен. Ще ти дадат действително ефект в началото, после ще имаш цял живот яйца като орехчета
Тестостерон се взима при мъже с ниски нива, това са мъже над 50-60 г. и то под лекарско наблюдение, и то само при 1/3 от мъжете.
Ти на 16 като си разбиеш здравето, какво?

И още- вземи си витамини, най-вече магнезии 400 мг., но и витамин Д ако не се излгаш достатачно на слънце. Използвай лятото за трупане на витемин Д като се печеш на слънце всеки ден БЕЗ ЗАЩИТА 20-30 мин. за светла кожа, 40 мин. за медитерански тип кожа. Може и повече, но гледай да неизгориш. Много е важен витамин Д за трениращи хора и за всички като цяло, а собственият не може да се предозира и самият му синтез пази от рак на кожата, освен това с тен изглежда едно атлетично тяло още по-красиво