Споделена история от Спорт и красота

Искам да си върна цвета на косата
Здравейте!
Преди време изрусих косата си, а след това смених много цветове със шампоани за боядисване. Сега вече косата ми порасна и около 10 см са в естествения ми кестеняв цвят. Искам да върна стария си цвят, ако можете да ми кажете дали това е възможно?
Ако не - искам да боядисам косата в моя естествен цвят, защото не искам да изрусявам корените или да режа косата. Обаче изрусеното вече стои като оранжево, заради шампоаните. Има ли как да махна оранжевото и да стане пак русо (ако има някакъв домашен метод, а не обезцветители и такива неща)
Благодаря предварително

Коментари

1.   Здрасти, боядисвам се от 15 г. и мога да ти помогна.

1во естественият цвят не можеш да си върнеш. Просто каквато и перманентна боя да използваш, тя руши твоите пигменти и ги замества с желаните. Затова и е важно да знаеш какво искаш.
Можеш да си върнеш подобен цвят като отидеш на фризьор и те да те боядисат.
Оранджевото е признак, че просто последната боя (най-вероятно някакъв вид кестеняво) е паднала. Ако се направиш пак кестенява, знай, че трябва да се поддържаш.

Русото е лесно за поддържане, защото се боядисват само корените - вярно, всеки месец, но останалата коса си стои руса.
Ако искаш да си руса, пак отиди поне 1 път на фризьор, защото не ти знам шаренията, но за поддръжка ти препоръчвам боите на Лореал и Гарниер. Имат и добър избор. И да, без обезцветяване, с нормална боя ще постигнеш ефект, но ако твоята коса е тъмна, избери по-тъмно русо, може би медено русо или нещо такова, защото корените ти ще се различават.

2.   За съжаление единственият начин е да чакаш косата ти да си порасне и постепенно да режеш боядисаното. И друг път умната, че след толкова много експерименти да не се сдобиеш с най-гадния цвят и с доста изтощена коса.

3.   Скъпа съжалявам, но това което си направила не може да се оправи освен ако не се отреже или пребоядиса в близък до твоя естествен цвят. Препоръчвам ти да пръскаш с хининова вода на милва. Струва около 1. 20 в моя град и слагай маски, подстригвай корените на 2 месеца и така до 1 год. ще си забравила за русото. Успех!

-Hanna

4.   от авторката:

Може би не се изразих правилно. Искам да се боядисам в цвят като моя и въпроса ми е дали трябва преди това да се махне оранжевия оттенък от изрусеното (и ако да, как? ) или може да се боядиса направо върху оранжевото (и ако да, ще има ли някакъв проблем с цвета после)