Споделена история от Спорт и красота

Проблеми с корема - увиснал корем
Здравейте, аз съм момиче на 17, 60 кг и 1. 56 висока. Имам проблеми с корема. Корема ми е увиснал и се чудя дали има начин да го стегна обратно. Позитивен човек съм, вярвам, че всичко е възможно, заради това искам да се консултирам с хората тук и да обменим опит. Чувала съм всякакъв вид неща, кардио по 1 час на ден, 3-5 дена в седмицата. Упражнения за стомах, но няма как отслабването да стане само в един участък. Искам да чуя вашето мнение за този проблем. За жалост диети не мога да спазвам поради генетичен чувствителен стомах.
Благодаря предварително за коментарите и отделеното време!
Приятен и усмихнат ден! :)

Коментари

1.   Здрасти, ти всъщност нямаш проблем с „корма“, а с телесната си мазнина. И не, кардиото няма да те оправи, защото ще ти отвори апетит и накрая ще се тъпчиш още повече, а хвани и спри следните групи храни и напитки

1. Сладкото под всякакъв вид и форма, освен плодове и то с мярка (1 път дневно)
2. Чипсове, фаст фуд, всичко нездравословно и преработено и да -неща като дюнери
3. ХЛЯБ под всякаква форма, включително пълнозърнест - това е чиста захар, пълнозърнестият дразни. Всякакви печива, всичко от пшеница като цяло, включително макаронките
4. Всички газирани напитки освен минерална вода. Дори „лайт“ напитките, соковете, включитело фрешове и 100%
5 Картофи и ориз

Ако спреш горните храни без да променяш друго ще отслабнеш само мазнини.
Простите и преработени въглехидрати са надебеляващи (fataning)., защото липсват фибри. Внимавай също с плодовете, имат фруктоза.

Какво да ядеш

1. Неограничено зеленчуци (БЕЗ КАРТОФИ), салати
2. Месо, пилешко с кожата примерно
3. РИБА И морски дарове, мидите примерно са чудесна храна
4. НЕобезмаслени млечни продукти, зрял кашкавал, истинско кисело мляко и мляко.

Движи се много в ежедневието - разходки, игра навън,

ЯЖ 2 ПЪТИ НА ДЕН В ПРОЗОРЕЦ ОТ 6 ЧАСА. НЕ ЯЖ БЕЗ ДА СИ ГЛАДНА, НЕ ПОХАПВАЙ

И така ще отслабнеш точно ненужните мазнини.

Чети в интернет на английски следните думи

LCHF, INTERMETTENT FASTING; Paleo, Primal Blueprint, ketogenic diet - търси в Гугъл и клип

2.   За спорта - бягане, коремни преси, плуване. Няма да стане изведнъж. Нужно е постоянство.
За диетите - чувствителният стомах е едно на ръка, диетата е второ. Оризът е диетичен и е подходящ за чувствителен стомах. Трябва обаче и витамин Ц, но пресните плодове и зеленчуци може да те дразнят. Добавки? Ако е нужно, посъветвай се с диетолог. Ти обаче си с нормално тегло. Нужно ти е само стягане, а то се постига със спорт.
(жена)

3.   Как да не можш диети да спазваш, просто ограничавай някои гадости. Колкото до упражненията за корем, потърси в тубата или жбокса. Всичко е възможно, стига да имаш желание и да влагаш старание. Но започни още сега, преди съвсем да си се освинила, да ти излязат стрии (те са вечни) и за всички да станеш "дебеланата".

4.   Мисля че 30 abs challenge ще ти е от полза. Потърси го в нета. Успех!

-Hanna

5.   На този ръст с тези килограми ти си пълна (да не кажа и дебела), което напълно изключва опцията за стегнат корем. Виж, ако тежиш максимум 52-53 кг., тогава може и да се получат нещата с много усилия, тренировки и лишения от вредна храна.

А да отслабнеш само в корема не просто е абсолютна илюзия, ами и имай предвид, че там най-трудно се отслабва, и най-бавно се забелязват резултатите, така че...

Хубавото при теб е, че си изключително млада, което ще ти помогне при загубата на килограми и стягането на тялото. А как ще загубиш килограми и ще се стегнеш, след като казваш, че не може да спазваш диети, а като те гледам не си и особено ентусиазирана да тренираш - това вече определено е въпрос за 1 милион долара...

7.   Авторката: Всъщност към коментар 3, имам стрии, преди бях 80кг (14 годишна) и бях дебеланата на класа, много ми се подиграваха за това, че съм дебела, стриите вече почти не се забелязват, а увисването е заради това, че отслабнах доста бързо, а и трябва да ям много за да кача, сега мога да си пазя килограмите, но килограмите не ме интересуват, както каза коментар 5, за моя ръст, съм дебела/ пълна, искам да намаля обиколките на талията и стомаха си, и както казах вече, да си махна увисналия корем. Нямам предвид, че не мога да спазвам съвсем диети, но има някой прекалено екстремни, които наистина не ми понасят. За тренирането не бях сигурна какво да правя. Благодаря за коментарите. :)

8.   Какви са тези митове за хранене 2 пъти на ден? !? !? !? !? !
Ако имате предвид 2 нормални хранения и през другото време плодове, зеленчуци, ядки, кисело мляко, добре.... ама само 2 хранения... то това момиче ще прегладнее бе.... стомахът пълни със киселина веднъж на 3-4 часа... къде са 6???
Аз препоръчвам тази храна която ще изядеш на 2 пъти, да си е разделиш на 4-5 хапвания, същите калории нчма да си постоянно гладна

9.   И аз ям 2 пъти на ден - обяд и вечеря. Не съм гладна изобщо.

10.   Освен това малкият брой хранения забавя метаболизма и увеличава катаболитните процеси. В резултат се получава обратен ефект - организмът "складира" за гладния период болен стомах. Момиче, иди на лекар да ти обясни, че да не си съсипеш здравето!!!
Имаш чувствителен стомах от неправилно хранене и гладуване!
От Номер 2

11.   Не знам дали авторката следи все още темата, но бих я посъветвала да потърси в нета упражнения пилатес и по-конкретно канала в тубата на boho beautiful. Уникална пилатес програма има мацката. За месец преобразих корема си, спазвайки инструкциите и поредност на упражненията. Можеш да комбинираш с програмите на Руми Илиева. Важрн е режина на хранене, но и активността на тялото.Успех и опитай ;)