Споделена история от Спорт и красота

Да преследвам ли мечтата си?
Здравейте анонимци. Пише ви момче на 14 години. Както прочетохте вече в заглавието, въпросът ми е дали да преследвам мечтата си- а тя е : от 6-7 годишен играя футбол ( не тренирам в отбор). Без съмнение си ''разбирам от работата'' - ходил съм на няколко училищни състезания с отбора и имам 4 награди - най-добър нападател, голмайстор, все такива. В същото време съм и отличник- завърших с 5. 89 учебната година ( тази година ще получавам стипендия). Да продължа по същество. От малък мечтая да тренирам футбол ( да се развивам и да продължавам по нагоре) и тази година ми се откри такава възможност- гледаха ме от един отбор на последното ни състезание и ме искат в отбора им. Всичко до сега е нормално, но идва ред на майка ми. Тя не иска да тренирам ( иска да продължавам с учението си, което и според мен и важно, но... ), казва че не може и това. Знам, че нямам никакъв шанс да стана професионален футболист, но защо пък да не пробвам. МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ. Благодаря за отделеното време.

Коментари

1.   Здравей! Аз съм момиче на 14 години. Моят съвет е да преслвдваш мечтата си. Не е казано, че като пораснеш трябва да станеш футболист. Приеми го като хоби и обясни на майка си, че ще играеш за удоволствие и няма да спираш с ученето си. Като станеш на 18 вече може да си се отказал от футбола, затова учи, но ако имаш бъдеще в този спорт може да продължиш да се занимаваш. Ако ли пък не, да риташ с приятели може да ти остане хоби за цял живот :)
~Иа~

2.   Ами пробвай!

3.   Няма майка, няма баща, тука говорим за нещо много по-голямо.

4.   Пробвай, защо човек винаги трябва да избира сигурното и перспективното, пред това да следва това, което наистина иска??? Поне ще знаеш, че си опитал. А и ако имаш талант, защо да не успееш? Ако се разсейваш по евтини жени, алкохол и наркотици (като Божинов и Михайлов например), то е ясно, че няма да успееш, но я виж Бербатов, който по цял свят го знаят. Упорит, целесутремен!

ELSA

5.   Пребори се с майка ти, добре е да тренираш.

6.   Здравей! Според мен ти ще можеш да съчетаваш футбола и ученето, стига наистина да си мотивиран, да полагаш много усилия (наистина много, не е лесно повярвай ми), да си сериозен о отговорен. Аз съм момче на 15, имам двама приятели от училище които тренират футбол в София и единия е пълен отличник, взима стипендия плюс ходи на олимпиади по физика, математика и т. н. и там има успехи, а другия е със слаби оценки, има успехи сред момичетата, но и те не го харесват много- много, щото искат интелигентно момче, а не такова на което училището му е безразлично! Поговори с майка ти и се опитай да я убедиш ако наистина смяташ че ще съчетаваш двата занаята :) Пожелавам ти всичко да ти върви и да имаш и късмет, щото без него нещата не вървят!

7.   Здравей! Според мен ти ще можеш да съчетаваш футбола и ученето, стига наистина да си мотивиран, да полагаш много усилия (наистина много, не е лесно повярвай ми), да си сериозен о отговорен. Аз съм момче на 15, имам двама приятели от училище които тренират футбол в София и единия е пълен отличник, взима стипендия плюс ходи на олимпиади по физика, математика и т. н. и там има успехи, а другия е със слаби оценки, има успехи сред момичетата, но и те не го харесват много- много, щото искат интелигентно момче, а не такова на което училището му е безразлично! Поговори с майка ти и се опитай да я убедиш ако наистина смяташ че ще съчетаваш двата занаята :) Пожелавам ти всичко да ти върви и да имаш и късмет, щото без него нещата не вървят!

9.   Ако те искат в отбора, задължително пробвай.
Според мен майка ти в случая не е права. Не трябва да изпускаш този шанс. Говори пак с нея. Това, че ще тренираш не значи, че ще зарежеш образованието. Двете неща могат да се съчетаят.

Браво и за добрия успех, но знай че по принцип училището няма да те научи да мислиш и няма да ти даде почти никакви практически познания в нито една област на живота. За съжаление материала там е само за зазубряне и след години няма да ти е от полза за нищо. Ще ти трябва само дипломата като хартийка, но трябва да я имаш.

Иначе като футболист ще можеш много по-добре да уредиш живота си, пък и като си завършиш и нещо паралелно с това след време да работиш и друго. В момента университетите са пълна скръб и не изисква никакви усилия да ги завършиш, така че няма да ти пречи на футбола :)

10.   Малко съмнителна история... няма умен футболист. А и тук в българия няма как да станеш професионален футболист, да печелиш колкото Роналдо, да си известен и да играеш на световни първенства. Мисля, че майка ти е права - ученето на първо място. Да, ти можеш да продължиш да си тренираш, спортът е здраве и също е важен, но успехът на Уейн Руни и парите на Меси няма как да ги постигнеш.

11.   Имаш шанс да станеш професионален футболист! Трябва само да си упорит и да не слушаш никой, дори и ваще! Ако вярваш в себе си всичко е възможно. В България спорта е на ужасно ниво за това тренирай си тука до 18 години и после отивай в чужбина. Гарантирам ти че ако наистина искаш това ще се случи. Успех и дано да съм ти помогнала! :)

12.   Да, разбира се !!! Следвай мечтата си, не слушай майка си. Това е твоят живот, трябва да послушаш сърцето си - ако наистина футбола е това, за което си мечтал - ДАВАЙ ! Мисля, че дори и да ходиш на тренировки, ще ти остава време и за ученето. Не се притеснявай, щом ти се отдава такава възможност, възползвай се от нея. Късмет и винаги слушай единствено себе си ! :)

13.   Здравей, да майка ти е права, че е трудно човек да пробие без връзки и без да разполага с много пари(особенно в държава като нашата), но не и невъзможно. Повечето ДОБРИ футболисти са почнали точно така. Затова мнението на майка ти не бива да пречупва ентусиазма и волята ти. Живей живота, който искаш. а не този който родителите ти желаят. Товаче майка ти не те подкрепя говори само лошо за нея. На първо място 1 родител трябва да помога на дететото си и да го насърчаава да следва мечтите си, а не след време да обвиняваш нея затова че не си опитал. Щом са ти предложили пробвай. Никой футболист не е почнал да играе в най-хубавия клуб. Дали ще ставаш футболист, доктор, адвокат и тн. ВИНАГИ трябва да се стремиш да си най-добрия, за да успееш и за да те забележат. Самият ти трябва да вярваш в себе си и съмнението на околните да те мотивира още повече, за да успееш. Тренирай усърдно, влагай цялото си свободно време в това. Докажи на родителите ти, че наистина го искаш. Ако след това отново не те подкрепят седни и поговори с тях. Кажи им, че това е твоят живот и че ти сам решаваш как ще се развие. Че искаш да следваш мечтите си. Сподели им, че за теб е вжно те да те подкрепят и да се радват за предложението, което си получил. Напомни им че след някоя година ставаш пълнолетен и отношенията ви ще охладнеят ако нямат вяра в теб и в таланта ти. Замисли се щом се мешат в избора ти, вместо да се радват, че от 14годишна възраст си се насочил( има младежи които в 12 клас решават какво ще учат след това) след време какво ще стане? Сигурно и жена ти те ще изберат. Понякога човек трябва да приеме даден факт в името на щастието на тсвой близък. Така трябва да направят и те. Да те подкрепят и мотивират. По написаното от теб виждам. че имаш воля, дисциплина и талант, така че знай -АЗ ВЯРВАМ В ТЕБ. Късмет!!! :)