Споделена история от Спорт и красота

Къса коса
Здравейте може да има много теми по този въпрос, но искам да попитам дали ако спра да си изсушавам косата и да я изправям с преса тя ще порасне ли по бързо и ако не ходя на я подстригвам. Моля помогнете и без да ми казвате за масла, маски, води и такива нищо не ми действа даже шампоан и маска. Надявам се редакторите да ми пуснат историята защото имам нужда от съвет.

Коментари

1.   Здравей!

Преди няколко месеца косата ми беше над раменете (Направих най-голямата грешка в живота си като реших че трябва да се подстрижа) и пробвах какво ли не, но нямаше никакво влияние върху растежа.

СПРИ да изсушаваш и изправяш косата си.

Аз лично пробвах с хининова вода/шампоан и останах доста доволна.

Подстригването НЕ оказва положителен ефект върху растежа. Освежава я, но не забързва нейното порастване.

Сега, след тези 6 месеца косата ми израстна с 12 сантиметра откакто като спрях сушенето и изправянето.

Хининовата вода я препоръчвам горещо, но не очаквай след седмица косата ти да порастне с няколко сантиметра. Трябва около месец за да си проличат резултатите.

Надявам се да съм помогнала.

2.   Ако, спреш да я гориш в резултат няма да цъвти толкова и няма да има нужда да я подстригваш толкова. Маслата и маските също ще ти я подхранят допълнително да расте здрава и силна. Няма начин да нямат ефект върху теб, просто ти трябва по-хубава козметика. Моята коса преди година и нещо беше съсипана и тогава си взех мароканската серия за коса и само за няколко седмици имаше видим резултат. Също, много ми помогна и това, че редовно започнах да пия витамини за коса и да се мажа с хининова вода.

3.   Лично аз си изправям косата почти всеки ден и си я подстригвам през 4-5 месеца и тя пак си расте (косата ми е почти до кръста).

4.   Не. Косата ти расте, колкото ѝ е заложено генетично. Освен ако не ѝ причиниш нещо твърде ужасно (обезцветяване, студено къдрене и т. н. ), ще си расте, както обикновено. Единствената файда от липсата на сешоари и преси е, че косъмът няма да изглежда изтощен. Ако не злоупотребяваш с топлинната обработка, всичко ще е наред.