Споделена история от Спорт и красота

Как да тренирам по-дълго?
Реших да започна да правя домашни упражнения по половин час дневно, разделени на 6 пъти по 5 минути, с почивки между тях.
Опитах се например 5 минути да правя клекове, но трудно издържах и 1 минута. Как да успея да тренирам по-дълго без прекъсване?
Искам да ми стане нещо като навик - по 15 минути сутрин и по 15 минути вечер да правя упражнения всеки ден, разбира се намалил съм и калорийния прием. Нещо като сутрин за събуждане и вечер за отпускане. Фитнес не харесвам и не смятам да започвам, мисля само да си купя дъмбел за домашни тренировки, но засега разчитам на собствена тежест.

М21

Коментари

1.   Добре искаш 5 минути в началото няма да можеш ама ще започнеш след известнно врему да ги правиш.Елементарно е Просто започни с колкото можеш и всеки ден прави си график с 10-20 сек повече да правиш.Ще те става по трудно ама след един месец ще правиш повече и то бая повече от първият път.Примерно ако правиш 30 сек първият път на края на месеца ще правиш 3-4 мин гапанция

2.   Малко по-малко става. В началото и 15 лицеви не можех да направя, сега съм на 80. Работи всеки ден и скоро ще правиш и по 1 час тренировки.

3.   Нормално е в началото да се изморяваш бързо. Не се претоварвай, с времето тялото ти ще свикне, че тренираш. Ако ислаш ги удължи просто на 30 мин сутрин и вечер и отделно прави стречинг преди всяка тренировка. В ютуб има страхотни клипчета и за кратко време можеш да се изпотиш и игриш към 100-200 калории. Казвам ти го от личен опит, защото аз преди да почна фитнес, година и половина съм правила само упражнения вкъщи. Наистина действат, макар и по-бавно.

За храненето, не знам какво да те посъветвам освен да намалиш въглехидратите и да приемаш повече протеини. Яж по-малко, но често. Например количеството от трите ти хранения раздели на две и така ще имаш 6 хранения, което по-добре за стомаха.

Късмет и пиши ако имаш въпроси!

4.   Не се тренира така тренировката се прави на серии с 1-2 мин почивка между сериите.
Серията включва повторения от 5-30 в зависимост от усилието необходимо за упражнението.
Калорийния прием трябва да е съобразен с енергията която изразходваш ако приемем, че 2000К е необходимата енергия без да тренираш с тренировка хабиш още 300-400К
За да свалиш тегло -500К т. е с тренировка 1900К

Следващото важно нещо е съдържанието на храната трябват ти поне 2г протеин на кг тегло.
А въглехидратите да не надвишават 200г на ден.

5.   Хах, прави по няколко упражения по 2-3 минути, не казано, че трябва да е само едно упражнение.