Споделена история от Спорт и красота

Слаба
Здравейте! Накратко, проблемът ми е с килограмите. На 14 години съм, момиче, 1. 56 см. И съм само 38кг. Роднините ми са били също много слаби като малки, но към побертета вече са се оправили. Бих искала да кача поне 8кг.
Винаги съм обичала месо, чипсове, шоколади, яйца, прясно или кисело мляко, сирене, плодове, супи... А да не казвам, че в последните 3 години ям по 2 пържоли всеки ден. Като ходя на ресторант с приятелки винаги ми казват колко много ям, а каква съм слаба. Качвам 1кг (с много хранене) за около 2 месеца, а свалям 1кг за 1 седмица ако не се храня като хората. От май 2015 до май 2016 бях качила 6кг и през лятото качих около килограм и половина.
Не знам какво да правя вече. Наумила съм си да ям повече хляб, поне 3 филийки на ден... Как да кача килограми?

Коментари

1.   Ами по-късно се развиваш просто. Спри чипсовете ако ядеш всеки ден, но иначе е ОК как се храниш.
Ако в следващите 1. 5 години не качиш на килограми, височина отиди си прегледай при ендокринолог хормоните - най-вече инсулина, хормон на растежа, женски хормони, но още имаш време... яж както до сега и не се стресирай

2.   Аз момиче колкото теб, даже почти на 15, и проблемът ми е също, че съм слаба. Но аз съм висока 165 см и тежа 38-40 кг. Не знам какво да те посъветвам, това си е въпрос на ген, независимо какво ядеш.

4.   Като се тъпче с храна, какво постигаш? Може да си слаба, което е чусесно, но организма ти страда от прекаленото количество. Не забравяй, че това ще ти стане и навик. После да не чудиш как да отслабнеш. Дали си слаб или дебел важно е храненето. Не забраняй, че много от заболяванията са причинени от системно, неправилно хранене.

5.   Не се тъпчи с глупости само за да напълнееш, защото накрая стомахът ти ще се раздуе от преяждане и ще натрупаш куп мазнини само в областта на корема. По-добре се храни нормално, опитай да спортуваш. Още си малка и тялото ти не е започнало да се оформя. Спокойно, грижи се за здравето си, другото ще се нареди.

6.   Миличка, ген е това. Аз бях като теб, сега съм на 2 пъти повече години и тежа към 45-47. Ако се тъпча качвам бавно, ако ям нормално или малко свалям бързо.... В семейството ми всички жени са така, хапваме, но сме слаби, ниски, с фини кости. След пубертета ще станеш сигурно 44/45 кг, за сега си идеална. Не яж боклуци, от тях ще ти стане целулит и ще ти излязат пъпки. По добре започни да спортуваш, и най слабото тяло е грозно ако не е стегнато.

7.   А, спокойно! На 18 години завърших училище д ръст 160 и 40 кг. Направо си бях скелет и после като почнах да качвам... и сега със същия ръст съм 68 кг и се чудя как да ги сваля! За 15 години 28 кг отгоре... така, че радвай се, че си слаба, че ако се отпуснеш и решиш, че никога няма да напълнееш един ден ще станеш като мен.