Споделена история от Спорт и красота

Косопад след отслабване
Здравейте. Накратко, винаги съм имала проблеми с косопад. Последните два месеца отслабнах с 15 килограма и косопада ми се засили. Препоръчайте ми витамини и шампоани. Ако приемам витамини за коса това ще засили ли окосмяването по тялото ми?

Коментари

1.   Ако винаги си имала проблем с косопада, то това не е от диетата, а заради хормоните. Провери си женските хормони.
Освен това 15 кг. за 2 месеца са прекалено много, освен ако не си над 100 кила или нещо такова. Сигурно не си променила нито начина си на живот, нито начина си на хранане, а просто си гладувала - не знаеш какво е полезно и какво не и ще се върнеш на изходно положение. Йо-Йо то ти е в кърпа вързано, освен ако не почнеш да спортуваш редовно и да минеш на режим с истинска храна - яйца, месо, риба, пълномаслени млечни продукти, масло, мноооого зеленчуци и умерено плодове. Без фаст фуд, без сладко, без чипсове, без глупости.

2.   Ако си гладувала нормално. То от гладуване и зъби падат, и тялото страна и всичко :)...

3.   От авторката до номер 1 - въпросът е там, че не съм гладувала, месо и сирене ям абсолютно всеки ден със салати и плодове, ям и сладко, храня се нормално, но има моменти, в които неконтролируемо започвам да отслабвам от само себе си и всеки си мисли, че гладувам, а не е така. Също докато бях на почивка се храних до преяждане с месо, сладко и тестени изделия. От друга страна почти нямам време да се застоявам, непрекъснато съм в движение. На 17 години съм. А косата ми е руса, чуплива, тънка, беше се възстановила след подстригване преди месец, но отново се започна явно.

4.   Авторке, ако ядеш сладко и тестено и отслабваш се изследвай за диабет тип 1.
Всеки здрав човек, който яде сладко и тестено пълнее. Някъде 1 кг. на година се слагат - малко звучи, но затова хората на 40 г масово са дебели, а на младини са били слаби.
С годините и без това отслабва възможността ти да отговаряш на захарните атаки от консумацията на горните храни....наблюдавай се, ако имаш диабет в семейството, веднага се изследвай, защото от тип 1 се отслабва много без причина и се умира без лечение.
Не си пишеш годините - може да си в период на растеш и затова да не пълнееш, но едно да знаеш - ако продължаваш да се храниш по този начин, не само косата ще ти окапе, но и още млада ще развиеш диабет. Сладко - 1 път в седмицата ако нямаш проблем с теглото, тестено, хляб просто не яж най-малкото заради глутена и другите боклуци в него.
Ако си слаба може с мярка да ядеш картофи и ориз, плодове 1 път на ден и внимавай с банани и грозде.
Падането на косата може да е на хормонална основа, но и може да е точно заради отключено автоимунно заболяване.
Направи си следните изследвания
Инсулин и кръвна захар
Щитовидната жлеза а се види,
ЖЕНСКИ хормони - естроген и прогестерон.
Ако имаш поликистозни яйчници е голям проблем.

5.   №4 е писала пълни глупости, диабетът е нещо което се усеща, особено този тип 1. Ако авторката имаше такъв проблем си нямаш на представа как щеше да припада по улиците като се натъпче с хляб и сладко.
Но от друга страна състоянието на авторката напомня за глутенова алергия.
Авторке иди в лаборатория и си направи изследване за алергия към глутен. Алергияята към глутен пречи на организма да възприема витамините от другите храни, съответно това води до необяснимо /изведнъж/ отслабване и косопад в моментите когато алергичният се пренасити с глутенови храни.

7.   От авторката: Нямам проблеми с яйчниците, инсулина и нямам алергии. Имах предвид, че веднъж след като съм свалила килограмите, дори да ям повече през някои дни, не е толкова лесно да напълнея отново. Иначе никога не съм била чак слаба - от 70 до 90 килограма варира теглото ми, при ръст 176. Преди две години бях отслабнала по същия начин 20 килограма без особени усилия, в следствие на което също ми падаше косата. Но за две години успях да кача половината тегло, което сега пак свалих по същия начин - бързо и лесно, без да припадам от глад. Глутенови храни винаги съм яла. Разбира се логично е, че ако човек се върне към тъпченето с вредни храни ще напълнее отново. Точно това се опитвам да избегна - искам да си отслабвам и да се храня здравословно, всеки ден ям зеленчуци, месо, мляко и млечни продукти, яйца, ядки, но косата ми опадва. Всъщност, преди да отслабна преди два месеца, бях пълна и ядях всичко, но косата ми също падаше страшно, тогава се подстригах и беше спряла за около две седмици и пак се започна, но-още по-усилено. Косата ми е руса, с тънък косъм, чуплива, не я третирам по никакъв начин, и от дълго време се опитвам да открия правилния шампоан като съм опитвала от евтини до скъпи и прехвалени марки. И в резултат осъзнах, че пада най-малко когато я измия само с вода, но не е решение тъй като се омазнява бързо. За маски или лосиони да не говорим - пада много. Бих си взела витамини, но се опасявам, че от тях ще напълнея отново.

8.   Моята ситуация беше същата, докато гладувах. Косата ми беше една такава мазна, тънка, рядка. Ама след като напълнях с 5-6 кг. , знаеш ли каква хубава стана? МНОГО по-гъста, мога 5 дена да не се къпя и пак не изглежда мазна (не че го правя де), много по-здрава. Всичко е заради отслабването, особено ако си се ограничава много.