Споделена история от Спорт и красота

Моля Ви за помощ! Трябва да напълнея
Здравейте на всички! Аз съм момиче на 14 години, висока съм 1. 60 и тежа 40 кг. (39. 7). Ще започна с това, че проблемът според мен не е в гена, защото майка ми и баща ми не са кльощави, дори изобщо. Имам две сестри, които са с нормални килограми. Имам доста голям апетит и редовно си хапвам, в големи количества. Също така нещата, които ям не са нискокалорични. Някои познати са ми казвали, че е от метаболизма, и че с времето ще се забави. Но аз не мога да чакам. Майка ми и баща ми казват, че изглеждам добре, но знам че е само за да не се чувствам гадно. Една моя приятелка тренира във фитнес от около година и половина и отслабна с около 10 килограма, след което натрупа мускулна маса. И ми каза, че с протеинова диета (или по-скоро режим) и яки тренировки ще успея да натрупам мускулна маса. Искам да уточня, че съм си правила изследвания и имам 13 % мазнини в тялото, а минимумът е 10%, и след като не качвам мазнини от храната съм се насочила към варианта за мускулна маса. Искам да кажа, че не гоня някакви норми и килограми, а просто като се погледна в огледалото искам да се харесам (да имам форми, а не стърчащи кокали и разстояние между краката), но може би, ако трябва да съм точна около 48-50 килограма ме устройват. Знам, че е много трудно да натрупам толкова много килограми от мускули, но искам да кажа че съм гледала невероятни трансформации на кльощави момченца към добре оформени момчета, затова се чудя какъв е проблемът и аз да го постигна. Искам да кажа, че съм много мотивирана, имам силна воля и съм на принципа, че винаги има начин, просто стойностните неща в живота се постигат най-трудно, но пък за сметка на това си струват и ще съм горда със себе си и постигнатия резултат. Искам да помоля всеки, който може да ми е от полза да сподели своя житейски опит и метод. И специално се обръщам към хората, които наистина разбират от фитнес и т. н. за съвети, режими и всичко, което може да ми е полезно или ако има някой който е бил в моята ситуация и се е оправил, моля да ми сподели как. Аз искам да постигна видим резултат от около 5-6 кг за една година. Моля кажете ми долу-горе по колко мога да кача с фитнеса.
Моля да ме извините, ако съм допуснала правописни или пунктуационни грешки. Благодаря предварително на всички, които са отделили от времето си, за да прочетат историята ми и да ми помогнат! Желая приятен и усмихнат ден на всички.

Коментари

1.   Изчакай още 3-4 години. Сега си още с детско тяло.

2.   Мило момиче, здравей! Разбирам проблема ти. Не мога да ти помогна с кой знае какво, но се надявам да съм ти полезна.
За натрупване на мускулна маса трябва постоянство, много тренировки и много време. Можеш да си избереш някой фитнес център в твоя град и да се посъветваш с фитнес инструктор, той ще ти каже какво точно да правиш. Освен това, предполагам, че съществуват книги със специални такива упражнения. Колкото до храната - това че си слаба, не означава, че трябва да се тъпчеш! Най-добре яж нормално 3-4 пъти на ден и гледай да се храниш здравословно и да използваш много витамини и храни, подходящи за имунната система. И ограничи до краен предел, всякакви чипсове, газирано и така нататък. Просто са вредни за теб.
Не ти казах много, даже само формални неща, но се надявам поне малко да съм ти помогнала. А и съм съгласна с 1. Още си малка, но въпреки това предполагам, че можеш да се оправиш. Желая ти късмет и всичко хубаво!

Арси

4.   Сега растеш и тялото ти се променя. Храни си се нормално. Ако искаш спортувай във фитнеса, но без да пазиш диети и без да се пренатоварваш. След 3-4 години всичко ще си дойде на мястото по естествен път.

5.   Миличка, аз съм на 27 години и съм доста слаба, дано да успея поне 4, 5 кг да кача. Първо стреса също е много важен, има хора който не могат да качат и от това, други пък пълнеят, бях свалила един килограм но за щастие успях да го кача и сега ще видим дали ще имам напредък, пий прясно мляко сутрин когато се събудиш. Но ти си още много малка, вероятно просто все още не си пораснала.