Споделена история от Спорт и красота

Качествени лещи, които не си личат?
Много искам да си взема сини лещи, но почти на всяко момиче, което видя с лещи страшно си личи, че носи лещи, не стои естествено. Искам да намеря лещи, които са по-покривни и не личат така, моля ви знаете ли откъде да ги намеря, няма значение цената. Моите очи са светло кафяви, бият на зелено леко.

Коментари

1.   За съжаление няма. И не ги гледай по-снимките, защото с Photoshop e друго.

2.   Аз съм принудена да нося коригиращи лещи заради 3 диоптъра късогледство и честно казано винаги съм се чудила на хората, които си причиняват това без да имат нужда! Ама ако толкова много искаш... иди в някоя оптика и ги помоли да ти покажат всички видове цветни лещи, които имат. И един съвет никога не купувай лещи от разни сайтове, защото не им знаеш качеството, а това нещо все пак ти се слага на окото и ако не е добро качество, може да стане много неприятно.
А и още нещо. Ако ще носиш лещи трябва да спазваш няколко правила.
ХИГИЕНА! Много важно! Никога, ама никога не пипай очите и лещите си без да си си измила ръцете.
Винаги използвай пресни разтвори и сменяй кутийките и самите лещи периодично. Няма да ти казвам каква гадост е да хванеш гъбички на очите. :( И никога не спи с лещи, защото окото не може да диша нормално и пак може да стане инфекция. Изобщо да знаеш това да носиш лещи си е голяма грижа. Винаги трябва да имаш пресен разтвор, кутийки, не можеш да плуваш с тях, трябва да внимаваш да не ги надраскаш или скъсаш при поставянето... а и не на последно място, адски е досадно да закъсняваш за някъде, а скапаната леща да не ти се фиксирала добре в окото и да те дере. Трябва да я извадиш, да я промиеш и пак да я поставиш и да се надяваш, че този път ще стане.
Ама щом толкова държиш... приготви си едни 100-на лева за качествени лещи, разтвор и кутийка и давай. Обаче да знаеш, колкото и да са качествени лещите, винаги си личи, че цветът не е твоя.

3.   И моите са същите но за какво ти е, по хубаво е да си естествен, освен това светлокафевите очи не са често срещани.

4.   От магазин? Гугъл нямате ли у вашето село?

5.   Не им ли мина модата на тези лещи? Няма такива да не се виждат. Зеницата се разширява и свива, лещите винаги имат по-голям изрязан кръг. Освен това се разместват и се вижда често. Търси по малко покривни, да се доближават и сливат с естествения ти цвят. Аз носех преди 100 години такива, но не помня марката за съжаление.

7.   Лещите Solotica Hidrocor, които вече ги доставят и в България! Те са единствените идеално покривни, които не си личат. Аз имам цвят Quartzo (синьо-зелен) и всички мислят, че е моят собствен, а аз в действителност имам пъстри очи (като твоите май). Но са около 220 лева, не знам дали това би било проблем за теб...