Споделена история от Спорт и красота

Внезапна липса на мотивация
Тази пролет и есента започнах да тренирам почти всеки ден и се хранех здравословно. Бях спрял всякакви боклуци и ми беше супер. Обаче точно преди да почне училището и в момента изобщо не ми се тренира, и се тъпча с боклуци. (Не съм качил кило, все пак не се тъпча буквално). Опитах се да тренирам, но сякаш съм поотслабнал и ще ми отнеме време пак да свикна всеки ден. Не знам сезонно ли е или...?

Коментари

1.   Дай повече информация - възраст, цели?
За отслабване специално 80% от резултата е от това което ядеш (по-скоро което НЕ ядеш), 10% е ген, 10% само е спорт. Прекалиш ли със спорта, си прецакваш целия организъм. Спри със спорта ако се чувстваш зле!
Всеки ден не се тренира, тренира се с акъл - високоинтензивна интервална тренировка за само 30 минути и то 2-3 пъти седмично, аеробично кардио 1 път седмично, спринтове 1 път седмично - това е. Най-много 2-3 часа НА СЕДМИЦА. Не се тренира като не се чувстваш добре!
Спането е по-важно. За 8 часа задължителни ако искаш да отслабнеш, защото само по време на сън се отделя хормон на растежа.
Също не пишеш какви „боклуци“ ти се ядат - ако са чипсове и солени боклуци, просто си се обезводнил - вземи си Магнезии 400 мг. и го пий 2 седмици, 4 дни поне пий всеки ден 1 чаша вода с лимон и 1 чаена лъжица сол. Така ще си набавиш най-критичните минерали
Ако ти се ядат сладки и тестени неща, значи от самото начало си ял грешните неща и не гориш мазнини, а само глюкоза - тоест отслабнал си вода и толкоз, но не си се научил да гориш мазнини. В такъв случай спри от раз всички прости въглехидрати - хляб, всичко от пшеница, картофи, сладко, ориз. Алкохол така или иначе.
Ако ти се яде богата на белтъчини храна (месо) ЯЖ!!!
Мазнини ако ти се ядат, значи може да имаш проблем с черния дроб.
Храни се с ИСТИНСКА храна - месо, вътрешности (дробчета), пиле С кожата, ЯЙЦА!!!! , истински млечни продукти, пълномаслени, риба, гъби, зеленчуци, салати, ферментирали храни като кисели краставички и зеле и така нататък, айрян 1 път на ден също е супер. Изхвърли маргарина и олиото и ги замести с масло и маз при готвене, а за салата - висококачествен зехтин.
2/3 от чинията ти трябва да е пълна със зеленчуци, шарени заленчуци. Внимавай с плодовете, защото съдържат глюкоза и фруктоза, а второто дори по-опасно, защото води до омазнен черен дроб. 1 път на ден плодове, сезонален плод, български плод за предпочитане, при възможност от село. Плодовете са все пак богати на витамини и фибри, но в мярка - не яж банани и грозде ако искаш да отслабваш. 1 път на ден плод. Не яж по-често от 2-3 пъти дневно и не похапвай!
Това е.
Не е голяма философия. И не брои калории, а просто яж ИСТИНСКА храна!

2.   Благодаря за детайлния отговор. Лятото един месец карах на ниски въглехидрати, но уви мисля, че промяна освен на цифри нямаше, а пък без въглехидрати изобщо нямах желание да тренирам. Не мога и да схвана защо някои казват че е по-добре да се тренира повече, но да речем по 10-20 мин, а други по-рядко, но за 30-40 мин. Сега може пак да спра въглехидратите, но тъй като идва сезонът на болестите, това ще ме направи ли по-уязвим на болести, тък като нямам много опции за храна, когато нямам въглехидрати? Но все още не съм сигурен, мислех зимата и есента да натрупам малко мускулна маса, а пролетта и лятото да чистя. Плодове не ям много, освен банани, с рях мога цял ден, но знам че не е хубаво толкова много, но пък засищат а и сякаш спа по-добре. ПС: Забравих основното, 15г, (61 кг) целта ми е да си стегна и оформя тялото, а не толкова да отслабна, защото вече мисля, че съм почти в единиците за поднормено тегло (а и нашите ми казват че съм слаб, но съм си нормално изглеждащ)

3.   Хем е сезонно, хем може да е свързано с училище. Когато времето се застуди тялото естествено иска повече въглехидрати, за да се подготвя за зимата. От друга страна ако училището те депресира, тялото ти ще иска да изпита удоволствие чрез яденето на бързи въглехидрати, които вдигат нивото на серотонина.