Споделена история от Спорт и красота

С каква диета се свалят мазнини?
Здравейте.
Някой от вас свалял ли е мазнини и по какъв начин? Доколкото съм чела това става с хранителен режим и спорт, но някак не ми се ще да пазя диети с по един картоф на ден, не мисля, че е подходящо за възрастта ми, на 14 съм.
Спортувам тичане, бягам със скорост от около 8 километра в час и гледам да пробягам към 4 километра. Знам и други упражнения, които мога да правя, хранителният режим ми е проблема.
Ще помоля някой, който вече е преминал през това да ми каже как се е сбогувал с мазнините. Благодаря ви предварително! :)

Коментари

1.   С много тренировки. Такива тренировки както викаше един даскал ако не си изпотиш гъза от трениране нищо няма да стане.

2.   Тичане не помага много. Просто яж по-малко.

3.   Спортът е едната част на упражнението. Другата е : всяка диета, която намалява калориите под нивото на изразходваните, намалява мазнините. Единственото важно нещо е, да не приемаш повече калории от изразходваните на ден. Какво ядеш няма значение. Един добър начин е Low Carb диета, но трябва да се спазва стриктно, защото тя не само че намалява калориите, но и променя метаболизъма на организма- всяко неспазване разваля започнатото. В мрежата има достатъчно информация за нея. Успех.

4.   Ще ядеш по-малко тесто, много по-малко картофени изделия и НИКАКВА захар. И много движение. Тичане (но не прекалявай), качване по стълби, плуване ако имаш възможност и т. н.

5.   Здравей, това което на мени ми помага е следното: един ден не ядеш докато не стане 7-8 вечерта а в 17-18:00ч отиваш да направиш някакво тичане и когато се прибереш и изкъпеш едва тогава ядеш, следващия ден ядеш нормално, но без сладко, брашнени и тестени храни и растителни мазнини а главно яйца, месо, сирене, кашкавал със зеленчуци колкото ти се яде, на третия ден повтаряш първия, на четвъртия втория и така нататък.

6.   Със всякакъв вид недояждане се свалят мазнини, не само със специална диета. Всеки иска вълшебна рецепта чрез която хем да яде, хем да отслабва... хах, как се трупат мазнини? С преяждане. А как изчезват? Отговорът го оставям на теб.