Споделена история от Спорт и красота

Лошо ли е да се носи естествена кожа?
Какво е мнението ви за хората, жените по - конкретно, които носят естествена кожа. Става въпрос за елеците, които са хит в момента, направени от естествен косъм. Харесах си едно от сребърна лисица, което е черно - сиво. Но след като видях клип как мъчат животни и им дерат кожите ми стана изключително зле. Аз обичам животни и не знам, не мога да се пречупя да ги нося. Имам обувки от велур, но като се замисля за този елек ми става доста зле.
Вие носите ли и какво мислите? Дали тези клипове не са с цел от природозащитниците, някаква манипулация?

Коментари

1.   Тези клипове няма как да са манипулация по простата причина, че няма как без да убиваш дадено животно да му одереж кожата нали така?

Според мен тази кожа ще стои много по добре върху една сребърна лисица(както природата е отредила), а не върху теб.

2.   Невинни животни биват избивани, за да се правят дрехи. Ако не се купуват тези дрехи, няма да се избиват и животните с тази цел. Има прекрасни имитации. Потърси. Не ставай част от тази кървава индустрия.

3.   Манипулация? !? Ти чуваш ли се какво изобщо говориш? !? Насилието над живи драни същества е манипулация? !?
Знаеш ли какво слънчице-имаме една такава фермичка в Стара Загора за норки ако не се лъжа-там правят такива елечета, палтенца и други боклуци за да ги носиш ти например-отиди там и издръж една работна смяна!!! После се върни тука и се напъни да напишеш колко гот ти е било там и виж ти природозащитниците как манипулирали хората-ма как не ги е срам. Облечи си кожите и излез на улицата да ти се смеят и гаргите-защото за един боклукчив елек са умрели от няколко до няколко стотин според вида-куче, котка, лицица, норка!!!
Ти виждала ли си я тая манипулация, кдето дерат куче, свличат му цялата кожа с кожодерски нож и то живее до 5 минути след това? !? Мога веднага да ти дам линк-за да видиш манипулацията в очите на това животно, което можеше само да мига!!! Настръхнал косъм да си чъвал/а? !? Затова ги дерат живи-за да е настръхнал косъма и да се котират елеченца, като това което искаш. Мога още куп подробности да ти кажа, но-отиди, купи си боклука и си го носи!!! Това си е твоя избор!!! Но не си позволявай да разправяш за манипулации!!! Дано админите ми одобрят коментара, защото има доста заблудени по темата тука

4.   Толкова ли си безгръбначна, да търсиш одобрението на група непознати, повечето да не казвам какви... (погледни коментарите) Търсиш си тук някакви извинения, че да си вземеш и ти (или да не си вземеш) Да животни като лисици, биват убивани, заради кожата им. Някои пък ходят просто да ги ловят. Други пък ги изтребват, защото са вредители.

5.   Природозащитниците не са лоши хора. Те не мислят само за природата и животните, но и за хората. Забавно е... как ще затрием и себе си.

Не знам как ти го ражда главата това, че е манипулация. Ти как мислиш, че се случва всичко? Същото е и за месото и за гримовете, които ползваш и за много други неща. Хората са превърнали животните в роби за собствените си облаги. Аз въобще не бих се чувствал нормално и добре, ако нося нещо такова. Разбира се, като съм мъж би било странно, но общо казано. Мисля, че ще го преживееш и без това "прекрасно елече". Вярно е, че така няма да върнеш животното, но поне няма да носиш кожата на животно, което до преди да кажем месец е било живо и се е радвало на живота си както теб и както мен. Обаче после някой е решил, че хората обожават да носят чужди кожи, защото е "красиво, елегентно и меко" и го завлякъл... и невинното животно умряло по най-жестокия и болезнен начин. Разбира се нали за това са създанени животните?? Ако носеше кожата на някой съсед обаче, вероятно нямаше да издържиш да я носиш.

Преди някой да почне да филосовства - мнението ми не е такова, защото е модерно или прочие. Не съм веган.

Животните винаги са били част от живота ми и най-голямото ми щастие.

6.   Разликата между елеците и обувките е, че все пак обувките са някак по-малки и не са толкова "явни" и показни като цялата топка косми, които си слагаш на гърба. С това в никакъв случай не казвам, че кожените обувки са нещо приемливо, но коженото палто просто лъха на смърт отвсякъде.
Моят съвет е да послушаш съвестта си, защото тя не бърка. Носенето на естествена кожа е гнусно, грозно и крайно просташко. Не стига, че влиянието върху природата ни е пагубно, ами и толкова открито да демонстрираме глупостта си, е прекалено. Моля те, не спонсорирай тези жестокости! Когато спре търсенето, ще спре и предлагането.

7.   Аз обожавам животните и точно за това не ям месо и от години бойкотирам дрехите, обувките и аксесоарите от естествена кожа. Да, по-красиви са от тези направени от разни имитации, ама като си помислиш, че някое животинче е било убито само за да мога аз да парадирам с нова чанта и то за да я захвърля само след няколко месеца, защото модата се сменя... е, не си струва!
По-добре да си купя някоя чантичка от изкуствена кожа и да не да ме гризе съвестта, че заради моята суета някое животно е платило с живота си.
Особено ми е мъчно за дивите животни, защото хайде да кажем кравата като я убият, поне я и ядат. Ама да убиеш лисица или дива котка само заради кожата е престъпление! Да не говорим, че броят на дивите животни намалява и накрая заради глупавата ни суета ще ги гледаме само на картинка.
Така, че който иска да ме оплюва, но аз съм твърдо против носенето на каквото и да е от естествена кожа.

8.   И аз обичам животните,за това и не нося неща от естествена кожа.Елеците и на мен ми харесаха на пръв поглед,но...тези които са от еко кожа изглеждат зле(поне за мен),а кожа от лисица и дума не може да стане да облека.
Въпросът е,че тук всеки споделя мнението си.Аз не бих носила,но за разлика от повечето природозащитници не мразя хората които го правят.Не мисля,че е редно да си натрапваш мнението и вкусовете на другите хора...Наистина е дразнещо!И да,природозащитниците са лоши хора.От всичките ми месоядни приятели не се е намерил един,който да критикува и обижда решението ми да не ям месо или да не нося кожа,но пък почти всеки веган или вегетарианец се старае да обиди колкото се може повече различни от него.
Като сте толкова загрижени за околната среда,защо не слезете най-накрая от автомобилите си?Идете в планината-изчистете някое местенце!Засадете някое дърво!Кастрирайте котките пред блока,за да не се размножават и да произвеждат още тонове бездомни бебета.Свършете нещо полезно,вместо да плюете по форумите!

Лекарствата също се тестват върху животни,зарди фармацевтичната индустрия се изсичат тропическите гори...Като се разболеете -си стойте болни,не си купувайте лекарства,хвърлете медикаментите на баба си в коша!Като сте почнали с радикалната глупост, поне продължавайте с пълна пара!

9.   Дaли би било мaнипулaция aко видиш лисицa облеченa в човешкa кожa? По един много лицемерен нaчин е подaден въпросът ти.
Прaво кво си знaеш, но имaй в предвид едно- плaнетaтa може дa оцелее без теб, без животните- НЕ! Дори природa не може дa имa без тях. A товa колко ще и е било приятно нa лисицaтa дa я дерaт, че ти дa се нaкичиш с "модерен елек"...

10.   Индустрията много напредна, има вече изкуствени кожи, които добре имитират естествените. Най важното е, че не се скубят. Едно кожухче от естествена кожа, щеше да ме превърне в хулиган. В заведение си вечеряхме, на съседната маса дойде дама с такъв кожух. Като го събличаше, такива космарлаци се разпръснаха, че ми напълни вечерята с косми. Идеше ми да вдигна скандал, но сервитьора подмени порцията. Не си вземай дреха от естествена кожа, Господ е дал на жените приятна естектвена кожа, не ви трябва друга.

11.   ако ти харесва елекът, си го купи, ако имаш морални или други съображения срещу това, недей. ако питаш за моето лично мнение, бих си купила (жена съм).
не разбирам обаче какво те бърка мнението на някакви непознати от нета. убиването на животни е свързано с много индустрии - за храна, дрехи, чанти, колани, обувки, лекарства, козметика... далеч не са само естествените кожи. просто сега е модерно да си еко-био активист и да скачаш срещу всичко що не е веге или веганско :-) просто хората не се замислят за колко много аспекти от живота се използват животински продукти и скачат срещу най-очевидния - кожите с косъм, а това си е чисто лицемерие. мога да повярвам, че на някого наистина му пука за животните, ако отиде в колиба в гората и яде корени.

12.   Има много добри имитации на кожи. Красиви са. А също има много съвременни материи, които топлят по-добре от естествените кожи. Аз спрях да нося кожи преди доста години и съм доволна.

13.   Разбира се темата е чиста провокация на някой кучкар и "природозащѝтен" лумпен, може и от женски пол.

14.   На мен винаги са ми били зловещи тези кожи.. Все едно съм навлякла труп върху себе си (не че е далеч от истината).
Щом се чудиш, защо не потърсиш елек от имитация на такава кожа?

15.   Не се патлай. Освен ако не е за 2000 лева, е много малко вероятно да е направено от истинска лисица.

16.   От години не нося естествена кожа,не ям месо и не си купувам козметика,тествана върху животни.С годините сме превърнали тези беззащитни същества в наши роби и ги експлоатираме,без изобщо да се замислим,че и те също изпитват болка.Има толкова красиви модели от изкуствени материи,не се подлъгвай и не ставай част от тази безмилостна експлоатация над животните.Защото плащайки за дадения продукт в магазина,всъщност все едно че плащаш на някого,за да убие животното,следователно ти самата ставаш убийца,колкото и крайно да звучи.Когато го кажа на някого ме мислят за странна,но аз така възприемам нещата.Надявам се и ти да се вслушаш в коментарите тук и да не ставаш участник във всичко това!

17.   Нося.
Обувки особено никога не бих си купила някакви изкуственяци.

18.   "че някое животинче е било убито само за да мога аз да парадирам с нова чанта и то за да я захвърля само след няколко месеца, защото модата се сменя. "

1. Ами ако не е!??
Ако е убито, за да бъде изядено (вегетарианец/ка ли си!?? ) и СЛЕД това кожата е използвана за обувки/чанта?
2. Ами защо ти трябва чанта за парадиране!?? Не ти ли трябва за носене на неща е нея!?
3. А някой кара ли те насила да се водиш по модата и да зи консуматорка, която захвърля вещите след няколко месеца!??

19.   Не. Всички ядат месо и убиват. А лъвът лошо ли е, че яде други животни? Така е устроен света. Природозащитниците вероятно са свързани с рекламирането на продукти от изкуствен материал и затова правят тези клипове. Истината е, че на никого не му пука за животните и хората и показател за това е дереджето, на което сме всички.
Щом се притесняваш не ги носи, но ако решиш - вземи си. Лично твой избор и никой не може да те съди.

20.   Да, номер 18 вегетарианка съм от близо 20 години.
Колкото до чантата, да те светна, че нещата можеш да си ги носиш и в чанта от друга материя.
И ок, няма да е изхвърля след няколко месеца, но след да кажем 1-2 години ципът ще се повреди, подплатата ще стане на дупки и тогава със сигурност ще трябва да я изхвърля.
Колкото до това, че животното може би е било изядено. Ти за колко изядени лисици си чувал? ! Много ясно съм го написала, че по бих го преглътнала ако става дума за нещо направено от телешка кожа (пак ми е ужасно мъчно, но телето поне е било изядено), но много животни не се ядат, а се убиват само заради кожата. Е, това вече е престъпление! Да не говорим, че има и много видове заплашени от изчезване по същата причина. Та кой си ти, че да убиеш рядко и красиво животно само за да се разхождаш после с палто от еди-си-каква кожа? ! Ами ако някой ден стане модерно носенето на дрехи от човешка кожа? Какво и хора ли да почнем да убиваме заради модата?
Номер 7

22.   Не, не нося и никога не бих носила дрехи, обувки, чанти и пр., от кожата на одрани невинни животни.

24.   Ям месо, но много рядко. Мисленето ми е като вегетарианка и искам да съм такава. Нямам нищо против тези, които ядат месо, нито пък веганите и вегетарианците. Обаче полудявам, когато някой почне да ми говори как животните са за това. Ние също сме ЖИВОТНИ, просто сме еволюирали. Няма "царство хора", спрете да мислете че сте господарите на света. Човечеството само ще се погуби. 21 век има толкова начини да оцелеш без да си купуваш шибани естествени кожи, без да ядеш месо и без да караш автомобил. Има огромна разлика между тележка кожа и лисича. А това, че и хищниците убивали.. Вие връзка с главния мозък имате ли? Лъва има нокти и зъби и без месо не може да оцелее. Хората не могат да убият един заек с голи ръце, нито пък могат да смилат сурово месо, а само сготвено. Могат да оцелеят и без него. Да не говорим, че лъвовете убиват за храна и оцеляване, а не за собствените си облаги.

25.   Хора вие чувате ли се? Толкова ли е трудно да разберете, че тези животни, които се използват за кожи, са изкуствено отглеждани, в изкуствени хабитати и ферми, от хора, което означава, че те НЕ биха могли да съществуват, ако човек НЕ ги създава. Убийството на тези изкуствено отглеждани животни НЕ нарушава естествения кръговрат на природата. Същото е и с птичето, телешкото, заешкото, свинското и т. н, които присъстват ежедневно в менютата ни. Разбира се, говоря за животни които не са защитени, против съм унищожаването на такива, които биват убивани в диви условия като бракониерството и ловът на тигри, например.
Любовта към животните няма нищо общо с това да си нахранен и облечен, това е в природата на човека, това е в кръвта ни. Колкото и да се правим на морални, колкото и да сме 'еко', нека си признаем с ръка на сърцето, че тялото ни винаги ще иска мръвка и палто в студените зимни дни. Момиче, ако искаш да си купиш елек, отиди и си го купи с чиста съвест, защото бизнесът с кожи никога няма да престане, никога! Така сме устроени, така сме еволюирали, за сега ние сме на върха на хранителната верига, след време може би някой друг ще е и ще ни култивира за свои лични облаги.
Ж17

26.   До номер 25: Всъщност към настоящия момент има доказателства, че човешкото тяло не е създадено да яде месо. За да не се отклонявам от темата, потърси в интернет, за да се увериш сама. (Дори съвременните лекари препоръчват да се яде месо максимум два пъти седмично, защото носи вреда. )
Друг е въпросът, че животните, които са специално отглеждани за месо, живеят в безумно жестоки условия. Тъпчат ги с антибиотици и хормони (те остават в месото и преминават в нас, като го ядем), държат ги в тесни клетки и още, и още... Така че едва ли са много щастливи, че са живи... ТЕБ ако някой те отглежда, за да те убие и междувременно те изтезава, едва ли ще се чувстваш добре...
Не съм веган или нещо подобно, но нека си отворим малко очите какво се случва.. дори да оставим настрани жестокостта към животните, нека помислим какво ядем, защото тялото един ден си отмъщава...

27.   20, 18 съм!

" Ами ако някой ден стане модерно носенето на дрехи от човешка кожа? Какво и хора ли да почнем да убиваме заради модата? "

Е, нали ТОЧНО това ти казвам!! Че НЕ Е нужно да си празноглав консуматор, който се води по "моди"! Чети с разбиране, ако обичаш!

28.   Номер 25, тези животни са живи същества също. Странно... не ям месо, не нося естествена кожа или тележка и то само понякога. И съм жива? Жива и щастлива. Няма как да престане като постоянно някой купува. А знаеш ли, че и защитените видове бива издирани, АМА НА КОЙ МУ ПУКА нали сте много красиви? Нямаме нужда от много неща, но заради шибаната си суета хората не спират и не спират да съсипват всичко.

29.   Аз съм 25. Всеки умира. Това е животът. Някои на 2, други на 20 трети на 120 години. Какво значение има всичко това, което говорим и правим, като един ден се превръща в блед спомен. Не се тормозете за неща, които не бихте могли да промените. И без това човек достатъчно е затънал в собствената си тиня.

31.   Носенето на изкуствени кожи и обувки е много по-вредно за природата, защото я замърсява. Изкуствените кожи са направени от найлони, които замърсяват, тровят и както вече стана явно, биват изгаряни и ги дишаме. На всичкото отгоре са много евтини, купуват се много и понеже са некачествени бързо отиват на боклука. От там се изгарят и ги дишаме, тровим природата, климата се изменя.
Едно палто от естествен косъм е екологично, то не замърсява, а и никой не си изхвърля палтото от лисица на боклука, за разлика от многото якета, обувки и чантички от изкуствена кожа, която се разпада след няколко години. Под разпада, нямам предвид, че изчезва и не замърсява, а че започва да се къса и бива изхвърлена на боклука.
За мен хората трябва да имат дрехи и обувки само от естествени кожи и да са много качествени, да се използват дълго време. Такъв пример е коженото палто. Купуваш веднъж и носиш години, виждаме бабите които носят палта от своята младост.
Когато претендирате, че някоя си жена носи изкуствена кожа, не бъдете лицемери и се замислете дали вие не вредите повече на животните и на природата с използването на изкуствени дрешки, пластмаси в големи количества, кутийки и какви ли не боклуци, които отиват в моретата и океаните и въздуха. И разгледайте снимки на морски животни и птици, костенурки загинали заради тези боклуци. И то загиват животни от еко системата, а не такива които се отглеждат във ферми.