Споделена история от Спорт и красота

Как се променя тялото след раждане?
Със съпруга ми от скоро правим опити за бебе. Въпреки това, от години коментираме темата и си споделяме разсъждения. Той все ми казва "не искам да те разочаровам, но не очаквай, че след раждане ще си същата". Аз съм слабичка, нямам излишни килограми, тренирам у дома, храня се правилно, но се притеснявам, че това, което казва може да се окаже истина.
Вие имате ли повече информация? Как ще се развали тялото ми след раждане? Какво трябва да очаквам? Живот и здраве ако стане де.
Чакам коментарите ви с нетърпение.

Коментари

1.   Не съм раждала но съм виждала жени преди и след раждането. При едната тялото и остана подържано но тя по принцип си имаше доста хубаво тяло със хубаво структура, важно е къде ти се лепят килограмите. При другата напълня а преди си беше добре. Ханшът май ставал по широк и дупето ама не съм сигурна точно за това, ако си много слабичка като натура може пък да има положителен ефект и да качиш малко и така да си по добре. Ако пазиш някакви диети за да подържаш фигура си обаче след като спреш вероятно ще се отрази, останалите коментари ще ти помогнат много повече предполагам.

2.   Сещам се и за една съученичка, обаче тя си беше малко пълничка, добре оформена не дебела, наскоро я видях и пет месеца след второто раждане се оплакваше че не можела да свали килограмите, бая беше напълняла, но не го мисли толкова за всеки е отделно, след като си слаба по принцип.

3.   Вие сте тотално неподготвени да ставате родители. Майката и бащата мислят бебето им да се роди живо и здраво, а не за подобни глупости. А как се променя тялото, може да се научи от милиони книги, статии в интернет, ама няма кой да чете.

4.   Това не е негова работа да ти казва как ще изглеждаш след раждане. Попитай майка си, тя ще ти обясни какво се променя. Ако имаш пари за пластични операции и процедури, ще си що-годе същата. Ако нямаш-ако пушиш ще успееш да станеш пак слаба. Е, може да имаш стрии, разширени вени, хемороиди, смъкване на вътрешните органи, херния и разни други такива неща.
Иначе трябва някой да ти гледа детето, а ти да спортуваш и да минеш на диета поне няколко месеца, да не кажа година, за да възвърнеш предишната си форма. Е, вероятно гореописаните неща ще си ги имаш.

5.   Чувал съм, че след като Ким Кардашиян родила изяла плацентата и сега пак е готина. Ама може и без тия гадости. Има жени, които раждат и пак ги бива. Трябва да тренираш дупето. Не се стряскай от думите на мъжа ти.

6.   Доколкото знам, ханшът се разширява и гърдите стават по-увиснали (от кърменето). Но тялото ти ще се променя, независимо дали родиш или не. Ще се променя кожата, метабозмът, косата... Така че няма от какво да се тревожиш. Прави максимумът за себе си, така че да се чувстваш добре. :)
Ж28

7.   Колкото си по-млада, толкова по-вероятно е тялото ти да си остане почти същото. Важна е структурата, която си имала преди това. Ако цял живот си била слаба, малко вероятно е да заприличаш на прасе. Моя позната роди на 22 и имаше много стройна фигура и по време на бременето и след това.
Колкото до нещата, които не се забелязват на пръв поглед (разширено влагалище, изпадане на органите, увиснал бюст и прочее) - има операции и спорт, които се справят много добре с тези проблеми. Като цяло нищо кой знае колко драматично, ако се грижиш за себе си.

8.   Номер 3, как пък го реши? ха - ха
Явно си доста нещастен/на, щом влизаш за да злобееш в на хората историите.
Не знаех, че когато човек има въпроси е неподготвен?
Хората може да имат дом, пари, всичко, кое ги прави неподготвени?
Че се интересуват ли?
Ужас... Понякога изпадам в дупка като си помисля какви ли индивиди стоят зад коментарите.

9.   Темата е не в раздел "Семейство" или "Здраве", а в "Спорт и красота"- много показателно за това, какви са приоритетите на авторката.

10.   Аз съм 3 и 9 и твърдо стоя зад думите си. Ако модераторите позволят, ще отговоря на веселяка (или веселячката) номер 8- да, ако задаваш неадекватни въпроси си неподготвен. Да имаш, както ти изтъкваш, дом и пари съвсем не е най-важното и необходимо условие, което те прави узрял и готов да бъдеш майка или баща- това желание идва от сърцето и съвсем не се и сещаш за промените с тялото, които така или иначе си се случват във времето, независимо дали ще раждаш или не. Относно това, злобея ли или не, можеш да изппълзиш от дупката си и да поразгледаш в сайта някои мои коментари. Strinka71

11.   Подкрепям коментар 3, 9, 10.
Когато разбереш за малката точица, после я държиш в ръце хич не мислиш за това колко килограма си, каква ти е косата или колко е боляло при раждането. Нека всички сме здрави и радваме на малки съкровища. На първо място е гена, а след него начина на хранене и движението..