Споделена история от Спорт и красота

Искам някакъв съвет за спорта!
Здравейте, искам да ви питам дали ще стана мускулест до лятото, сега е 22 ноември и тренирам от някъде там 10 октомври и ми е интересно защото всеки ден тренирам нон стоп, почивам един път в седмицата понеже съм слабичък и бях 54 кг.
Сега съм 56/7 почнах да се храня здравословно и гледам да качвам и има някакъв ефект взимам Mass Geiner, Proteini, Vitamini, Aminokiselini преди пушех по 15 цигари на ден вече пуша по-4 има няма, ходя на лостове във къщи имам дъмбели, лост и тежести до 40 кг. и ги използвам всеки ден правя си сериите направил съм график кое нещо да го развивам и кога.
Понякога се опитват да ми сломят амбицията в мен и мотивацията и ми става много тъпо, но не се предавам защото по голямата част са наркоманчета дето минават и си нямат друга работа освен да коментират някой по-успял от тях.
Благодаря ви за вниманието и отделеното време! :)

Коментари

1.   Ами, ефект ще има-няма начин. Просто може да стане по-бавничко. Аз имах един приятел, който беше точно като теб... Като върлина! Висок и ултра слаб. Накрая се хвана с едно момче, който от години прави стрийт фитнес и почнаха да тренират заедно-някъде за година стана коренно различен човек-качи малко, мускули натрупа, опъна фанелките по раменете...
И ти, можеш! Независимо дали тренираш в зала или на улицата, трябва постоянство и да не слушаш хейтърите. Твоето тяло е твоята крепост-обичай го-грижи се за него и то ще ти се отблагодари. Ще видиш, че не само физически ще се промениш, ще добиеш повече увереност в себе си и волята си... Определено хората които полагат усилия да изглеждат и да се чувстват добре са по-щастливи и по-успели... Така, че не се отказвай, защото правиш нещо хубаво. Не го мисли така-че до някаква дата трябва да се промениш-прави го за целия си живот! Не за вниманието на жените или одобрението на околните, а свое собствено удоволствие и гордост!

2.   То е ген. Може и да станеш, може и да не станеш.

3.   Не си споменавал възрастта си. Гейнърите, като цяло, не са ти нужни по никакъв начин, освен ако не си професионален бодибилдър. Ако продължаваш да ги пиеш, ще трябва да викаш приятели да ти правят децата. За другото си е наред. Спазвай си диетата, тренирай си по групи и недей си мисли, че всичко става за ден-два. С интензивна тренировка по групи /говорим за 3-4 часа/ за 5 месеца ще изградиш тяло.

-Мск1

4.   ще има видим резултат, дали ще е колкото искаш не е сигурно, но ако си постоянен ще има резултат, не каза на колко си години

5.   Мускулът расте, докато си почива. Опитай да тренираш различни мускулни групи ако ще тренираш всеки ден. Гейнъри и подобни ще свършат работа, но е хубаво да ги пиеш след като понапреднеш малко.. наблягай на месото и масата ще дойде.

6.   Спри да пиеш подобни боклуци, колкото и да ти говорят, че са безвредни, дори полезни, това са изкуствено синтезирани вещества. Храни се нормално и си тренирай, резултатите няма да закъснеят.

7.   Това което описваш не е спорт, а превръщане на глист в тюфлек. Тея всичките витамини дето си ги описал са вредни за здравето. Консултирай се със специалист.
Съвет за спорта е започваш с минимални натоварвания върху цялата мускулатура, като включваш различни групи мускули и редуваш разни видове спорт и натоварвания. След това постепенно увеличаваш натоварванията до постигане на желания резултат, но винаги внимавай за контузии, защото може да стане по всяко време на тренировките.
Намери си подходящ треньор, който непременно трябва да ти е и приятел, иначе може да злоупотреби с теб.

8.   Благодаря на всички за съветите и вниманието!
Вече близо 6 месеца тренирам и съм станал от 56 кг. на 61 кг.
Имам прогрес спрях ги тия добавки и почнах да се храня по 4, 5
пъти на ден ям плодове, зеленчуци и всякакви полезни храни тук там си позволявам нещо по-така.