Споделена история от Спорт и красота

Фитнес
Здравейте! Искам да се постегна, защото хич не си харесвам тялото и искам да променя това. В началото на лятото тази година почнах да ходя на фитнес. Поради факта, че почнахме училище и не ми остава време спрях да ходя. За двата месеца, през които посещавах залата, леко повдигнах самочувствието си и се обнадеждих, че мога да постигна поне едно хубаво нещо. Сега като спрях да ходя на фитнес, забелязах много лошо нещо... Не мога да накарам семейството ми да почне да почнем здравословни храни, които не са мазни (баща ми е адски фен на суджук и всякакви такива мазнотии.. ) Освен това, баща ми преди е тренирал и е имал добър релеф (има го на снимки) и ми казва, че не ми трябват нито диети, нито нищо. Правилото за него е "Яж като прасе, блъскай като кон и ще си изградиш тяло".. Е да, ама не. Искам да спра да ям само вредно и мазно, но просто не мога да ги накарам да спрат да готвят тези неща. Когато искам да вземем нещо за пиене е или кола, или някакъв натурален сок, от тези на Joocy, за които знам колко захар имат.. Ще можете ли да ми помогнете по някакъв начин? Ако има значение съм на 14 години, март месец правя 15 и искам от началото на 2017 да стана друг човек.

Благодаря ви предварително! :)

Коментари

1.   Здравей, първо поздравления за желанието и усилията. Диетата на Кличко се състои от над 60% мазнини - това представляват ОБРАБОТЕНИ и складирани хранителни вещества. Ти сега си подрастващ и действително трябва да ядеш ВСИЧКО - има си специфични хр. вещества, витамини, минерали, калций желязо и прочее и прочее които се съдърржат само в определени зеленчуци или меса. Не се плаши толкова за лозунга "вредна" храна, гледай сега да пораснеш хубаво пък после като се забави развитието към 25-30 ще започнеш да изчистваш и да търсиш релеф.

2.   Спирай колата. Виж в интернет какво съдържа и какво причинява. Потърси информация и направи разлика между храните. Най вече между това, че те може да са вкусни, може да са полезни и може да са здравословни. Съответно противни, вредни и нездравословни. Не винаги тези елементи са налични, а понякога и не се съчетават. Например противна, но здравословна. Или вкусна, но вредна.
Но ако семейството ти яде НЕЗДРАВОСЛОВНА или направо ВРЕДНА храна, изцяло те подкрепям да ги тормозиш поне на теб да ти дават полезна храна. Това става първо с постоянство и второ - с пример. Защото ако пиеш коли за какъв здравословен живот говориш?

3.   Ето ме мене на 14 години. В училище имахме 2 или 3 пъти седмично физическо възпитание водено от преподаватели, завършили ВИФ. Всеки час беше по 45 минути, стандартен. По време на физическото бяхме непрекъснато в движение, игри, гимнастика, и изпотяване. Отделно от това в свободното време, посещаваш спорт извън учебното заведение, също ходиш пеша много и играеш вечерно време с приятели пред къщата ти. Тогава така беше.
Никой не е спазвал никакви диети, напротив ядехме като прасета. Имаше и по-слабички, и по-пълнички деца и никой на никого не се е присмивал. Просто човек сам си преценява като се гледа себе си и другите да се подложи на малко ограничения.
Познавах човек, който изпиваше по 6 чаши кока-кола след тренировки, но тогава не държахме на това какво се съдържа в колата, защото беше в стъклени шишета. Аз лично, предпочитам български питиета като оранжада, старата лимонада, етър, ябълка, швепс и някой може да добави още нещо.

4.   здравей, разбирам какво ти е, НО ето няколко съвета ;

1) Започни да тренираш с тежести ( те не само подобряват издръжливостта на мускулите и сухожилията, но и ги развиват ). Тежестите са тези, които "СТЯГАТ" тялото.

2) Започни да избягваш всичко "джънк", газирано, захар, тестените неща, солети, не яж солено

3) НЕ прекалявай с кардиото (ако се прекали, се започва да се гори мускул!!! )

Нещата ще станат, но не за месец-два. Обаче като стнат, ще си мн доволен/доволна