Споделена история от Спорт и красота

Фитнес пристрастяване
Хора, от известно време имам следия проблем и наистина се нуждая от вашата подкрепа и съвети. Момче на 19 години съм и имам брат 2 години по-малък от мен. Проблемът започна преди около година и малко, когато брат ми започна да ходи на фитнес. Още от начало си нае инструктор и започна да ходи и да яде по график. В началото всичко беше наред, но след доста къс период от време започна все по-малко да излиза с мен и приятелите ни, за да може да си спазва режимите. Прибира се рано за да може да се наспи определен брой часове. През деня повечето време прекарва във фитнеса. Когато ние отиваме за нещо бързо за хапване от някой супер маркет примерно, той си взима сьомга на скара от топлата витрина заради протеините? !? !? ! Наистина не мога да го позная, преди имаше някакви интереси и хобита, сега в главата му е само фитнес. Като пристрастен е. Дори на празници, когато се събираме да се почерпим, не иска да изпие една бира даже, тъй като имала много калории?? Вече не знам какво да правя. Каквото и да му говоря не иска да ме слуша. Дали трябва да погледна по сериозно на проблема и да се обърна към психолог или психиатър?

Коментари

1.   Аз не виждам проблем. Спортува, храни се здравословно, мисли за себе си.

2.   Сега чувам да има сьомга в топла витрина. Кажи къде е тоя магазин, да отида, да си купя.

3.   Брат ти всичко му наред и поздравления за постоянството му. мисля че ти имаш нужда от психолог.

4.   Защо? Всички спортисти спазват режим, не пият, не пушат.. Просто брат ти е взел на сериозно фитнеса. Не виждам нищо лошо. Даже е добре да го уважаваш за дисциплината, която има.

5.   Здравей! И от моята компания имаше преди време такъв маняк, ма вече пораснахме нали и се размиха нещата.. По същия начин беше обсебен от фитнес и добавки, даже се е случвало да излиза докато играем футбол с кутии храна и да не играе, за да има енергия за фитнес... За алкохол (или други неща) да не говорим! Били несъвместими с начина му на живот, който всъщност беше Фитнес и лостове само.. Ама след време кво да ти кажа, хвана си жена и го отрака набързо, та да сам ще се усети ;)
В. 24г

6.   Какво ще се усеща, момчето има цели и ги следва, прави необходимото, за да се добере до тях :) Евала за хъса и волята

7.   Гледам повечето коментари са само на пристастени към фитнеса манияци и не си признават, че са наистина имат проблем.... имам имам приятелки, които се оплакват от човека до тях, че дори не правят секс, само и само да си спазват режимите.... и ествено повечето си намериха мъже, които да ги оправят в леглото, а иначе пак са си с тях!

8.   Нямаш никакво право да му се бъркаш. Това, че се е мотивирал да живее здравословно може да му е само в плюс. Не казвам, че ти също трябва да промениш себе си, но не го тегли надолу като не го подкрепяш, а по-добре го мотивирай. Защо трябва задължително да пие бира като не иска?

9.   Аз не виждам проблем. Просто му е станало интересно и му е харесал този начин на живот. Всеки има право да живее, както му харесва, стига да не пречи на останалите, а в случая брат ти води и здравословен начин на живот, което е супер. И какво, като не пие алкохол, още по-добре. Аз например всяка вечер пия по няколко чаши вино, а мъжът ми почти не пие. Да взема сега да му натяквам за това ли? Ами негова си работа.