Споделена история от Спорт и красота

Започвам нова работа + бебе?
Започвам нова работа след няколко дни. Имам трудов стаж за майчинство, а от години съм в търсене на добра работа, която да не пречи на това да имам дете. Е, намерих я, като имам изпитателен срок от 3 месеца. Планирам бебе, но не сега, а да забременея евентуално след като е минала година откакто работя там, живот и здраве, като например другата година ноември / декември. За да мога да поработя след това още 8 месеца. Това твърде рано ли е на една работа да се забременее, при положение, че съм в чудесна възраст за това и имам възможност да си позволя дете?
В смисъл, дали няма колегите да ме одумват, едва ли не, че съм отишла и съм забременяла. Макар, че всяка жена, която работи там може да забременее, дори случайно...

Коментари

1.   Най-важното е да правиш това,което искаш.Няма значение кога ще забременееш и какво ще си кажат хората,просто е важно да имаш постоянен договор.То понякога и децата не се получават бързо...

2.   Щом имаш 3 години непрекъснат стаж не е проблем, обаче едва ли е много коректно спрямо новият ти работодател. Още минал не минал изпитателния срок и "шефе бременна съм! " Разбира се докато си бременна и по майчинство си защитена от уволнение, обаче ако го направиш тоя номер ще те уволнят в момента в който се върнеш на работа. Така, че съветвам те да поизчакаш. Не пишеш каква е тази "перфектна" възраст за раждане, но едва ли си на 40, така че спокойно, и да изчакаш 1-2 години няма да свърши светът.

3.   Хах, ако си мислиш за колегите дали ще те одумват по-добре недей имай деца. Акъла ти не е на възраст за деца.

4.   Учуди ме само увереността ти в кой месец ще забременееш, само датата на забременяване не си уточнила! Знаеш ли че тези неща с забременяването на стават толкова планувано колкото ти си мислиш. Искрено ти пожелавам да забременееш във времето когато си го планувала, но по моите наблюдения не познавам семейство което с години да планува месеца в което ще забременее и да се е случило. Според някой хора забременяването си е късмет или дадено от господ а не пожелание.

5.   Може да те одумват. Защо имаш дете, защо нямаш.. Няма угодия, не я търси. Раждай и си гледай детето, ще се наработиш до 65 години още достатъчно. Детето е малко само за кратко. И две, и три да родиш едно след друго - още по-добре. Колегите ти бездетни ли са, бездетни ли искат да останат? Не им е работа да те съдят.

6.   Не споделят много много с колегите. Забременява казваш и си гледаш живота. Какво като те одумват?