Споделена история от Спорт и красота

Фобия от фитнес
Здравейте. Аз съм на 25 години и никога не съм ходила да тренирам във фитнес, а искам от поне мнооого време. В последната година особено силно се засили това мое желание. Проблемът е, че не мога да отида сама. Страх ме е. Попитах няколко приятелки да дойдат с мен, поне първия път, на тях не им се ходело. Успях да навия една, уговорихме се за конкретен ден, чаках с нетърпение цяла седмица, но като дойде деня, тя си намери оправдание и се чупи. Друга се съгласи, обеща, а като й звъннах се оказа, че си е тръгнала от града (тя идва само на гости няколко пъти в годината). Ето, че след като разпитвах трета приятелка как стоят нещата с фитнеса, тя сама предложи да отидем. Тъкмо бях тръгнала в големия сняг, в чантата маратонки и спортни дрехи, и ми се обади, че не се чувствала добре здравословно и се оплетоха нещата. Вече се отчайвам. Защо не отидеш сама ще кажете. Ами страх ме е дори да прекрача прага на фитнес зала сама. Не знам къде на кого да платя. Не знам какви са неписаните правила. Не знам как да използвам уредите, това е най-страшната част. Как се казват, за какво служи всеки един и как да ги регулирам. Имам чувството, че ще изглеждам нелепо. Срам ще ме е да попитам. Не искам да си личи, че за пръв път съм във фитнес, защото хората започват, когато са тинейджъри, а аз не съм. Живяла съм с момиче, което редовно ходеше на фитнес и тя постоянно използваше термини, които аз не разбирах. Проявявала съм интерес да отида с нея, но тогава желанието ми не беше толкова голяма, но пък страхът си беше същия. Знам, че във фитнес залите се създава някакво своеобразно общество от редовни посетители, които се познават и все имам чувството, че като отворя вратата като непознато лице, ще ме гледат странно. Още повече като видят, че не съм съвсем във форма като тях. Мисля, че това мога да го преодолея обаче, ако знам как да използвам уредите правилно. Благодаря на който е изчел дотук и е готов да ми даде "акъл". Съвет като "Просто го направи" обаче няма да помогне. Какво се прави след като прекрачиш прага на фитнеса?

Коментари

1.   Хей, от кой град си?

2.   Моят съвет към теб е да си запишеш тренировка с треньор. Обади се по телефона 2-3 дни преди това и кажи. че желаеш на еди коя си дата да дойдеш да се срещнеш с треньор за програма и те ще ти кажат кога има свободно и с кого и ти ще избереш и на уречения ден ще отидеш и като влезеш отиди на рецепцията така да се каже и кажи. че имаш час. Отиди 15 минути по-рано. мразят закъснения. Оправи се докато го няма и изчакай. Когато дойде му сподели. че си тренирала само в къщи. Кажи му обикновените неща коремни преси. клекове. скокове. Също така преди да дойде се загрей малко в съблекалнята. Направи десетина клека. малко гимнастика. Като се видите му обясни. че не знаеш как се ползват уредите. Обясни му. за коя част от тялото искаш да работиш. Той ще го пусне. Ще ти покаже. Ще ти даде насоки-не е срамно. Само знай. че ще ти вземе поне едно 50 лева за това. но поне ще ти обясни всичко и ще си знаеш. Аз съм ходила само 2-3 пъти на фитнес и като тебе нямах никва идея. но бях смела. Отидох. Застанах пред пътеката и до мене имаше някаква жена на съседната пътека и я помолих да я пусне. казах й. че съм забравила и тя ми помогна и после повтарях пускането по същия начин на другите уреди. Не се тревожи.

3.   Фобията ти е да не те помислят за смотана. Фитнеса е само поредното място от което те е страх.

5.   Малееее а представяш ли си да летиш сама със самолет? Ами да се качиш на метро в чужд голям град? Как ще си купиш билет, смятай! :D

Запиши се с инструктор. Ако си от Варна, ще ти кажа в коя зала да идеш и при кой инструктор-много добър и не взема скъпо. Te тези, които тренират сами половината не знаят какво правят и не си изпълняват упражненията правилно даже ама на кой му дреме, всеки гледа себе си хич няма и да те забележат
Ако пък си чак толкова комплексирана, купи си гири и тренирай сама вкъщи. Има толкова натоварващи упражнения със собствено тегло

6.   Аз доскоро бях като теб. Намерих си фитнес, в който няма много хора. Сега си тренирам и съм със самочувствие. Напиши ми някакви координати, за да ти кажа в коя зала да отидеш. :)