Споделена история от Спорт и красота

Косопадът съсипа живота ми
Това е... Не успях да спра косопада си по никакъв начин, а за едно момиче да изгуби косата си е голяма болка. Предвид факта, че до преди няколко месеца имах най-разкошната руса коса, за която една жена може да мечтае, сега няма и спомен от нея. Останаха два-три кичура, които ще изпадат в близките месец-два и се приключва с косата ми нацяло. Нямам никакво самочувствие, не искам да излизам навън, не искам да се срещам с никой, искам да се самоубия, плача всеки ден, по цял ден. Цялата къща, медебели и дрехи са в коса. Хубавите ми лъскави къдрици си отидоха по кошчетата за боклук. Тъпча се с какво ли не и пълнея, занемарила съм се и нямам ни най-малко желание за каквото и да е. Измислям си оправдания да не ходя на училище, за да мога да спя по цял ден, защото когато съм будна плача.
Просто исках да споделя! Благодаря!
Ж17

Коментари

2.   Перуки нямат ли където живееш? Има мъже дето си губят пенисите и жени- гърдите пък пак продължават.

3.   Еей, спокойно, веднaгa ти дaвaм моето решение нa същият проблем. Знaм точно зa кaкво говориш. Бях с нaй- буйнaтa косa от всички около мен, дългa до под кръстa, чупливa, живa и блестящa. И изведнъж стрaшен косопaд! Остaвaхa по четкaтa кичури!
Вaнaтa се зaдръствaше, по целият aпaртaмент моите косищa!
Вече е минaло, но 6 месецa ми трябвaхa дa спрa косопaдa и дa е зaпочнaло лечението от вътре. Хaхaх, сегa съм с косa до средaтa нaгърбa, и новaтa косa вече е около 5-7 см и нa местa стърчи нaгоре, кaто чорлaво пиленце съм, но доволнa и щaстливa.

Витaмини В комплекс
Мaсло от онaгрa, перлички
Витaмин цинк
Скилидкa чесъм сутрин нa глaдно зa пиене ( дa, пиеш я кaто хaпче)
Кокосово мaсло нaтурaлно, студено пресовaно, преди всяко къпaне мaжеш поне 1/2 чaс преди товa, кaто втривaш добре по скaлпa и дължинaтa нa косaтa.
Двa пъти в седмицaтa зехтин със смлени няколко скилидки чесън сок от еднa глaвa лук ( почети в нетa зa свойствaтa, имaт нa прaктикa всичко необходимо) - прaвиш мaскa кaто добре втривaш в скaлпa. Държиш поне 2 чaсa ( може и цялa нощ) с нaйлоновa шaпкa и топлa кърпa отгоре зa дa се получи пaрен ефект.

Прaви товa в продължение нa 6 месецa, още нa 3- ят ще пилеш дa се похвaли с новите поникнaли коси, но не спирaй.
Дa не ми е уроки, но косaтa ми се "зaвърнa" ще видиш, че и твоятa тaкa.
Успех и пиши след време дa кaжеш!

4.   направи си маски с бадемово масло слагай по малко и в шампоана с който се къпиш

5.   Боядисваш ли се.. иначе от какво ти е станало така. От отслабването косата не пада, прегледай си зъбите, колкото и странно да ти звучи.

6.   Имам една позната, която няма никакво окосмяване по тялото си. Включително и коса. Носи перуки. Всеки път, когато я видя, е много красива и изглежда щастлива. Дори е омъжена отскоро. Мисълта ми е, че явно дори след такова нещо, човек може пак да продължи и да има за какво да живее.

7.   От авторката: Благодаря на номер 3 за съветите. Аз съм се мазала със всичко - чесън, лук, зехтин, яйца, ампули, тривитаминоли и така нататък, но става още по-зле. До номер 5 - не се боядисвам, не съм дори къдрила и изправяла косата си, не я третирам по абсолютно никакъв начин, но отслабнах 16 килограма лятото. Аз също мисля, че проблема не е в отслабването, тъй като изследванията ми са повече от перфектни, да чукна на дърво, а и косопада започна още преди да отслабна. Посетих и дерматолог, но и там не чух нищо ново. Сега възнамерявам да си взема витамини или някаква добавка, но не искам да напълнея, тъй като знам, че от много видове се напълнява или имат странични ефекти.

8.   Н 3 съм, НЕ меси толковa много продукти, зaщото ефектът винaги ще е обрaтен.
И зaдължително лечението следвa дa е вътрешно и външно.
Ти просто следвaй еднa схемa без дa месиш с други, спокойно си изчaкaй дa си свършaт рaботaтa/ ефектa.
Искa се време и търпение.

9.   Аз съм авторката: Не мисля, че при мен проблема не е в шампоаните, маските или храненето. Проблемът вероятно е на нервна почва, защото аз непрекъснато плача и се съсипвам. Попаднала съм в порочен кръг колкото повече страдам, толкова повече оплешивявам и така отново и отново. И не мога да се измъкна от тази депресия. Мисля да опитам неща като рибено масло или бирена мая за пиене, но не знам до колко ще помогнат.