Споделена история от Спорт и красота

Препоръчайте ми спорт
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години. Имам огромно желание да спортувам нещо. Всички се записват още от малки. Записах се на танци, но всички бяха по малки от мен и всички споделиха, че и преди това са се занимавали с други видове танци, пък и не ми се отдаде. Затова се отказах. Искам да тренирам нещо, не чак толкова скъпо, като конната езда примерно (по 30 лева на урок). Проверих много сайтове и навсякъде възрастовата граница е 12, 13 години. Някой ще ми препоръча ли спорт, който мога да започна от тази възраст? Имам хубаво телосложение. Дори бих казала, че съм много слаба. Затова, ако е нещо по-енергично няма да се откажа да пробвам. Искам да кажа, че не съм някоя по-пълничка (не искам да обидя никой) и си търся спорт, за да отслабвам. Просто искам да се занимавам с нещо. Благодаря!

Коментари

1.   Опитaй с бойни спортове. Хем ще "шaмaриш" после кофти гaджетa :)

2.   Хвърляне на копие. На мен тренировките ми бяха безплатни.

3.   Щом си достатъчно слабичка - тенис, ама на маса. Иначе плуването е върхът ама там е много трудно да се намерят добри условия. И какво те бърка другите откога тренирали? Гледай си заниманието и това е.

4.   Просто играй волейбол. Повечето училища(градове) си имат отбори, говори с преподавателя си по физическо. Само ти трябва да си високо и/или да можеш да скачаш добре.

5.   Бягане или колоездене. Двата най-добри спорта, от гледна точка на аеробно натоварване. Спортове, които може да се практикуват навсякъде и изграждат психика и воля.
Каквото и да избереш имай търпение и знай, че резултатите, постигнати по естествен път са най-трайни!
Успех!

6.   Пробвай с бойни изкуства, със сигурнот има някъде наблизо. Няма значение кое е ако е само за спорта.

7.   запиши се на салса, там има групи за големи.
Народни танци.
Може да пробраваш хип хоп ако има групи за над 14-годишни.
Аеробика също, но като цяло на танците има повече общуване.
Ако обичаш да танцуваш, салсата е подходяща за твоята възраст (16 ) и не е необходимо да имаш опит!

8.   Не казваш откъде си. Аз до миналата година тренирах конна езда за 10 лв, а сега ходя на зумба. Казваш че си се записала на танци, затова най-вероятно си с подходящо тяло за такива спортове. Зумбата е танц, който не изисква никакви умения и е за разтоварване. Ако проявиш интерес ще ти дам повече подробности. Но може да се запишеш на плуване например.
~К15

9.   Аз тренирам кик бокс, а лятото маунтин байк и плуване. Ходя на курсове кик бокс от скоро, но много ми харесва. Не съм фен на скучните фитнеси и не се чувствам добре там, но бойните спортове от малка ме влекат и се радвам, че накрая се престраших да пробвам. Ако, нямаш проблеми с родителите си-можеш да опиташ. Примерно, аз започнах в един клуб, където имаше промоция за един безплатен урок-хареса ми и се записах за постояно.
Друго, което съм опитвала е kangoo jump-това е по-женско и може би ще ти хареса. В моя град цената е 7 лева за урок като има и някакви карти с намаления, ако искаш да ходиш редовно.
Иначе, вече има най-различни неща и спортове. Зумба фитнес има при нас, гледала съм, че много деца ходят и е забавно-комбинира аеробика и танци.
Моя най-добър съвет е да не се притесняваш кое ти се отдава и кое не. Ако, ти е забавно го прави и с постоянството ще дойдат и резултатите. Никой не е казал, че трябва да ставаш шампионка!

10.   Тенис на маса, хип-хоп танци... (потърси във VS dance клуб там сигурно не си видяла и възрастовата граница е от 13-21 годишни или от 21 ... има и други стилове повярвай ми супер забавно е и има тоя клуб в много градове), фектовка, карате, плуване, а може и просто да ходиш на фитнес

11.   Пробвай фехтовка, няма да си най-добра, но бързо ще наваксаш. А и това не е спорт, камо ли пък боен. Това е изкуство.