Споделена история от Спорт и красота

Ще се отърва ли от целулита до лятото?
Здравейте, аз съм момиче на 16 години, тежа 50кг, висока 1, 63 м.
Не съм дебела знам, но имам целулит по краката и дупето. Реших да предприема нещо за да се отърва от него, но не знам дали съм на прав път. Правя следните неща: упражнения, масажи и контрастни душове. Ще ви разясня повече за всяко едно.

Тренировка:
На 16-ти януари започнах да правя упражнения - 20 минути такива, които силно натоварват краката ми и 10 натоварващи корема, след което правя едно упражнение за прасеца (заставам до стената и започвам да се повдигам на пръсти, така го натоварвам) и още две за задното бедро и дупето.

Масаж:
Имам един ролков масажор, но не от тези, дето се включват в контакта, а обикновен ръчен. На ден по един път се масажирам с него (явно натискам доста, защото съм си направила една две синини :D )

Контрастни душове:
Всеки път след тренировка влизам в банята и когато се изкъпя, засилвам горещата вода за една две минути, после я сменям на студена, но студената я държа сравнително малко, защото не издържам, и така повтарям 3-4 пъти сменяйки температурата.

Искам да ходя да бягам, но в това студено време няма как, пролетта, когато се затопли времето, излизам задължително!

След като прочетохте какво правя, бих искала да ви попитам неща, които не са ми ясни, понеже не съм сигурна, че правя всичко правилно, особено масажа и контрастните душове:
•Достатъчно продължителна ли е тренировката ми?
•Чух, че има значение как се прави антицелулитния масаж. Бихте ли ми дали някакви насоки как да се масажирам правилно?
•Колко пъти трябва да променям температурата на водата, и какви движения трябва да правя със слушалката на душа?
•Знаете ли нещо друго, което на вас ви е помогнало при целулит?
•Правейки всичко това, ще премахна ли целулита до лятото?

Моля ви, модератори, публикувайте това, защото спешно се нуждая от съвет, искам да знам дали съм на прав път. Благодаря предварително

Коментари

1.   На мен много ми помага ексфолицията с утайка от кафе!

2.   От целулит, не може да се оттървеш. Упражненията и масажите няма да помогнат.

3.   Целулита е нещо естествено, колкото и да не ти се вярва. За мен най-ефективно до сега е упражненията на Синди Крауфорд.

4.   Авторката: забравих да подчертая че след нова година не съм кусвала газирано, внимавам какво ям, купувам си сладка без добавена захар, ям само пълнозърнест хляб (1-2 пъти ядох и бял) и се опитвам да не ям поне 2-3 часа преди лягане... до 20:00 часа гледам да ми е последното ядене... в случай че има значение в банята си търкам краката с една груба гъба в посока от глезените към дупето.. това правя общо взето ☺

5.   Здравей те!
Всичко, което правите е добре, но не елеминира причините за целулита. Целулита не са просто мазнини.
Те са токсини образувани при храносмилането предимно на храни от животински протеинов произход, обвити в мазнини и депонирани в посочените по вас места.
От това следва, че имате храносмилателни проблеми, водещи до образуването на целулита.
Трябва да прочистите стомашно-чревния си тракт, и да продължите с упражненията.
УСПЕХ
М52

6.   Всички жени имат целулит. При едни, много видими при други, не толкова. Но нищо няма, да помогне! Колкито и каквито и упражнения, да правиш няма да изчезнат.

7.   Противно на мнението на доста хора, аз се отървах от целулита. Правех си ежедневно масажи с вендузи и бебешко олио. След 2 месеца нямаше и следа от тази гадост.

8.   Това е като бенките появат ли се изчезване няма, освен чрез хирургическа намеса. Така и с целулита, като коментае номер 7, не се е оттървала от целулита, защото дефакто няма махане! Може чрез масажи и хранителни диети, да се намали видимоста, но не и напълно, да изчезнат. Ако спреш с упражненията и хранителният режим считай, че ще изпъкнат отново! Другият срещнат проблем е стриите, както целулита и стрии, не могат да се премахнат с масажи и упражнения! Харесвайте се и с недостатъците.