Споделена история от Спорт и красота

Късно ли ми е за художествена гимнастика?
Здравейте! Аз съм момиче на 13години (юни ставам на 14), висока съм 163 см. и тежа 46 кг. , но изглеждам много слаба. Тренирам балет от 8 години, но покрай братовчедките ми се влюбих в гимнастиката. Мисълта, да се запиша, ме измъчва от около година и имам чувството, че не се пробвам, няма да живея спокойно цял живот... Аз съм най-гъвкавата на балета, правя шпагат от два стола и когато се огън назад почти си докосвам крака с глава. Мога предно, задно колело, пируети, скок в шпагат (падеша ) и т. н., но не мога да боравя с уредите... Мога да скачам на въже, да въртя обръч, а и братовчедките ми ме научиха на някои номера с топка (а и си имам една такава вкъщи ), но знам, че това не е достатъчно. Искам да знам дали ще ме приемат някъде из Варна, не искам да се състезавам, а само за удоволствие. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Ами иди и питай. Ако не стане на едно място на друго ше те приемат даже. Щом си гъвкава това основно се тренира при малките деца. Да не мислиш, че до четвърти клас ги учат на някакви изключително сложни номера- по- скоро на основните неща, които с опита който имаш от балета, предполагам ще наваксаш бързо.

2.   Щом ще го правиш за удоволствие, със сигурност ще те приемат. Има много школи, които предлагат курсове но гимнастика и да знаеш забавно е. Аз съм ходила когато бях на 10-11 години и много ми харесваше. Разбира се, никога не съм искала да ставам професионалистка, пък и за там трябва да почнеш на 5, така че просто намираш школа, в която предлагат такива курсове, отиваш и се записваш.
Приятни забавления!

3.   Тренирам гимнастика от 6-ти клас, вече съм 8-ми и мога да ти кажа, че не можех нищо, а съм ходила на 6 състезания и имам 4 медала от категория А. Всичко е възможно само да го искаш много и ще успееш. В кой град живееш? Успехх!!

4.   Във Варна

5.   Разпитах клубове, пък и имаш шанс, щом си тренирала балет.