Споделена история от Спорт и красота

Бягане или велоергометър?
Здравейте. Момиче на 18 години съм, 170 и в момента съм 56кг. Килограмите са идеални за ръста ми, но мен не ме устройват, защото имам излишни мазнини. От началото на годината спрях всякакво сладко, хляб, тесто и пържено. Тренирам 5 пъти седмицата вкъщи(правя упражнения). Но за мен това не е достатъчно, защото остават 2 месеца, а времето започва да се стопля. Имаме велоергометър в нас и мога да го карам, когато поискам, но мога и да изгарям мазнини по цялото тяло като бягам 3 пъти седмично - това ме колебае. Имам нужда да отслабна около таза и в горната част на бедрата.. това ми е единственият недостатък. Какво ще ми препоръчате - дали да бягам навън по 20-30 минути 3 пъти в седмицата, като си продължа диетата и упражнения вкъщи или да карам велоергометъра пак по 20-30 минути, но повече пъти в седмицата? Също така какви упражнения са подходящи за изгаряне на мазнини и стягане на бедрата? Правя достатъчно Lunges, Squats, Bridges, но имам нужда от още..
Благодаря за отделеното време.

Коментари

1.   Аз бих ти препоръчала бягане. Велоергометърът е за зимата като не може да бягаш навън.

2.   Бягането е най-доброто кардио, което съществува, бъди сигурна в това! Казва ти го момиче на 17 168/47, което тича всеки ден без абсолютно никакво значение дали е зима или лято навън. Прави всякакви разнообразни упражнения за бедра и цяло тяло, но и отделяй известно време за бягане. От него целите крака и дупето също се стягат ако го правиш редовно-4, 5 пъти седмично по около един час, ако ти е трудно отначало 30 мин също ще ти се отрази добре :)

3.   А кога е добре да правя кардиото - сутринта или преди упражненияна? Авторката

4.   Индивидуално е, кога и как ще правиш каквото и да е. Всичко зависи от това, колко усилия искаш да полагаш, какво ядеш, как е графика ти за деня, а разбира се, имаш и индивидуални нужди.
Но ти препоръчвам, да имаш един велоаргометър, за онези дъждовни и студени дни. Това, че времето е скапано, не е извинение.
Аз предпочитам, да стана рано сутрин, да си направя кафето и сока, да пусна малко музика и да прегледам емейли, новини и прочие, на телевизрора, докато въртя педалите.
После един хладен душ и съм свеж като краставичка. А когато времето и графика позволяват, обичам да побягам половон един час, ей така. Съвет - вземи си свястни обувки за бягане, ако палнуваш да бягаш редовно. И като кажа свястни, говоря за нещо над 120 лева. Повевчето обувки, се скапват за седмици, а евтините дори и вредят.

5.   Можеш да пробваш клякания, но с някаква тежест, за да е по- голямо напрежението. Също зависи от начина по който го правиш. За крака точно краката трябва да са малко по - събрани. За задник (така да се каже) по- раздалечени. Скачай на въже също. ЗА таза върти обръч. И много важно нещо - загрявката. От значение е!