Споделена история от Спорт и красота

Пулпит
Здрастии!
Искам да споделя все още недовършената ми история свързана със зъбите :)
Така... Към новата година ме заболя страшно много зъба, не можех да седя от болки. Преди това на този зъб имаше пломба, но тя падна. Ии дам, на другия ден отидох на зъболекар, но за жалост той беше в почивка до 4 Януари. Тъй като вече зъба е почнат с пломбата от моя си стоматолог, той и трябва да го довърши. Нооо понеже беше по спешност и нямаше как, отидох при зъболекаря до него. Отвориха ми го, казаха след почивката да отида за пломба при моя зъболекар. Но заради моите детински истории и безотговорност, не отидох. Седях със зъба около 3 месеца отворен и накрая нещо му стана. Започна да се надува много, не ме болеше, само ако го подразня с език или при почукване. Отидох ЧАК ТОГАВА при зъболекаря ми, той му сложи лекарство и седях така към 2-3 седмици. После почна да го чисти с едни игли и ми предписаха антибиотик. Миналата седмица ми го запълни с някаква бяла паста, не смеех да питам каква е :D Но това, което ме тревожи е че... Болката и надуването са все още тук. За сега е леко и е на моменти. Тоест, някой път при почукване не боли, а в други - да. И момента, в които ме прегледаха беше тоя, в който не ме болеше. Та, страх ме е да не сме избързали със запълването, тъй като в момента малко ме боли :D Искам също така да попитам дали някой не е имал същата случка и дали може да сподели за процедурите <3 Благодаря много!

Коментари

1.   Отиди при друг зъболекар за второ мнение твоят може да е претупал работата! Ако е така смени го с друг.