Споделена история от Спорт и красота

Отрязаха 30 см от косата ми!
Добър ден/вечер зависи кога четете, въпреки че за мен изобщо не е добър, преди 2 месеца бях на фризъор, влязох с коса до кръста, върнах се с коса малко над гърдите. Ама то аз съм си за бой, не фризъорката. Исках да се боядисам руса, а естествения ми цвят е средно кафяв. Висях вътре сигурно 100 часа докато се изсветли това нещо. Направи ме патешко жълто, косата ми беше супер изгорена и в окаяно състояние. Тогава ми одряза косата до гърдите. Повтарям:имах коса до кръста! След 3-4 седмици отидох да ме боядиса в слънчево русо, защото това патешко едвам го изтърпях. Боядиса ме, цвета стана страхотен, обаче косата ми още повече се изтощи. Та вчера отново бях на фризъор и ми одряза още от косата!! В момента съм с коса малко над гърдите. Направо ревах по пътя за вкъщи!

Изчетох 10000 теми за тривитаминол, стимулант на Икаров, зехтин, масла дрън дрън и стигнах до нещо наречено Inversion method. За тези, които не са чували може и малко да се втрещят. Доре не знам как да го обясня, общо взето правиш си масаж на скалпа в продължение на 4-5 минути, докато си надолу с главата. Прави се една седмица. Някъде пише, че трябвало да се слага зехтин или някакви масла при масажа, обаче трябва да си мия косата всеки ден, ако слагам масла, а хич не ми се иска, попринцип си я мия 1-2 пъти седмично, защото не е мазна. Искам да питам сега, някои пробвал ли е това? Четох няккави отзиви в американски форуми, някои момичета казаха, че въобще не помага, други пък, които имат клипове в youtube твърдят, че косата им расте с по 5 см на седмица.
Моля, пишете отчаях се, искам си косата!!!

Коментари

1.   Косата на човека расте с 1 см. на месец. Можеш да подпомогнеш с хранителни добавки от аптеката качеството на косата, но и не бързината на растежа.
И да, фризьорката е за бой, защото ти е обезсветлила косата. Аз от 15 г. се боядисвам светло руса от естествен цвят светло до средно русо и ти гарантирам, че не се изтощава толкова косата, но не бива никога да се изсветлява. Русото дори има предимство, защото като веднъж ти се стабилизира цвета, си правиш само корените, докато при кестеняво и червено се прави цялата коса всеки път.
Аз затова и се правя сама - фризьорите искат да постигнат цвят веднага, за да си отидеш щастлива, но последиците са за теб
Купи си скъпа маска за коса с кератин - това действително ще ти помогне на косата, не си давай парите за другите боклуци.
Дай си парите за качествена боя за коса на Loreal. Която и серия да ползваш, ще останеш доволна. Аз ползвам номера 9. 1-9. 3, но всичко след 8 е светло русо - има различни нюанси по-пепеливи и така нататък, но като цяло 8 и 9 номера на Лореал ще те хващат добре ако всеки месец ползваш една и съща боя.
Спри да си режеш косата и инвестирай в добри продукти за коса, не в лъжи и измами!

Успех

2.   От години ползвам една маска за коса, която е за ЕКСТРЕМЕН растеж. Много хубава маска помага доста. Ще ти трябват 3 продукта:горчица, канела и масло от авокадо. Малко странно звучи, но помага. Пробвай! Няма да обяснявам защо помага за да не ми стане прекалено дълъг коментара. Ако искаш пиши в интернет и ще разбереш. Прави се ВЕДНЪЖ на две седмици.

3.   Косата ти ще израсте, но трябва да я подхранваш щом е изтощена от изрусяването.

4.   Трудно ще си пуснеш дълга коса ако се изрусяваш. Аз успях едва след като спрях да се боядисвам. Много пречат тези бои на растежа и на качеството на косата. Съветвам те да си върнеш естествения цвят и никога да не посягаш към боя за коса. Заради дълги години злоупотреба с бои сега имам бая бели косми, първите от които ми се появиха на 18 години след изсветляване. Има разни индийски прахове от билки за укрепване и растеж, но не съм ги изпробвала. Продават и качествена козметика за подхранване на косата, но ще трябва да вложиш повечко средства за нея. Поне малко ще оправи положението.

5.   Здравей,
това, което съм чела е, че масажирането на скалпа не трябва да е повече от три минути и не повече от една седмица в месеца, но има вероятност да съм попаднала на неособено достоверна информация.
Преди време попаднах на клип в Ютуб, в който едно момиче пробва точно този метод и снима всеки един ден от масажирането. Накрая косата ѝ наистина беше пораснала с 3- 5 сантиметра, но това дали ще има резултат явно опира до коса и скалп, а може тези, които се оплакват, да не правят нещо както трябва.
Можеш да си вземеш кокосово масло от някой био магазин, то наистина подхранва и ще ти подейства добре, но трябва честа употреба. Ако все пак решиш да го ползваш и започнеш да миеш косата си по- често, си вземи бебешки шампоан, защото той не е толкова силен.
Има една маска, която уж ускорява растежа, но поне при мен няма чак такъв резултат. Тя е с четири супени лъжици зехтин, две яйца и по твое желание малко мед. Стоиш един час с нея, измиваш се, слагаш кокосово масло и преспиваш с него. На теб може и да ти подейства. В интернет има и много други маски.
Аз понякога се къносвам с индийска къна. Може и ти да пробваш, но изборът на цветове не толкова богат, както при боите. Със сигурност, обаче, индийската къна няма да навреди на косата ти, даже ще я подхрани.

Black Sabbath

6.   Аз пробвах точно the inversion method и за мен проработи! Не си казах косата всеки Ден, че щеше да ми дойде малко множко..! Обаче първият път седях със зехтин и яйце в косата за няколко часа, после с кокосово масло (пак в същия ден) и продължих само с масажа. В момента го правя за втори път, надявайки се да отново да има резултат :)
Пробвай! Най-малкото ще ти подхрани косата

8.   Здравей купи си масло от Амла и найстина ще ти се оправи косата

9.   Аз го правех преди и вярвам, че има ефект. Моята коса расте бързо по принцип, но масажирането също ми помогна! Аз втривах хининова вода в корените на косата и след това малко мароканско олио за коса по дължината​ на косата.
Освен това редовно пиех витамини за коса и нокти. За около две седмици порасна с 3-4 сантиметра, ако не и повече, не съм я мерила, за да кажа с точност.
Важното е, сега да не си съсипваш пак косата, защото няма значение с колко ще расте, ако пак се наложи да я подстрижеш. Ползвай много маски и качествени продукти за коса!

10.   Моята коса също беше доста дълга. Допреди месец, когато отидох на фризор и сега съм с къса коса, малко под брадичката. Едвам я оправям.

11.   ООООООл не. Боже мили какво ти се е случило. Милата тя. Аз предлагам де се самоубиеш направо.

12.   Здравеей! Аз съм за 16 години и съм страшно доволна от този метод! При мен историята е следната- до януари месец бях и аз с коса до кръста, даже под него, и просто ми писна от нея и един ден без хич да го обмислям отидох на фризьор и казах 10 см, най-много 12, а се прибрах с коса до раменете - нз как стана това.. В крайна сметка не, че съжалявах, но някак ми липсваше, за това се разрових в интернет и попаднах на този метод с масажирането на скапла всеки ден. Първоначално, не бях особено навита за идеята да го правя всеки ден, защото това означава допълнително омазняване на косата, от което следва и често миене. Така че реших да го правя само преди да я мия (3 пъти седмично). В началото не забелязах особен ефект, но след няколко седмици косата ми дръпна около 4 см, в рамките на месец. Не слагах масла или други неща, но иначе й правех разни маски и доста добре я подхранвах. Ходя да ми я подстригват през 2 месеца и в момента ми е под гърдите някъде, като продължавам преди всяко миене да вися с главата надолу. Според мен пробвай с втриване на зехтин и миенето всеки ден като цяло не трябва да те притеснява, защото от водата някои коси растат по-бързо. И се грижи за нея и гледай да е подхранена, кератинът много помага, аз сега ползвам маска с кератин. Ще видиш, че след известно време ще има ефект! А и в крайна сметка не се разстройвай за една коса, разбирам колко е трудно за една жена да се раздели с косата си, но съм сигурна, че и така много ти отива, пък и промяната е хубаво нещо. Айде успех и пиши за резултата!

13.   Здравейте, не че да те отчайвам но аз изпробвах къде каво има в нета. Кокос масла маски тривитаминол хинин и нищо.
Само ефект имаше от Швейцарските хапчета за коса и нокти.
Към 25лв. са
Но от както се изрусих косата ми стана още по -зле с растежа
Задължително спри да се изрусяваш!
Казвам го от опит

15.   Излишни нерви. Косата ще ти порасне но третирането за да си блондинка ще е пагубно, на стари години и коса няма да имаш. Искаш да си руса, но повярвай ми русите мацки със здрави коси са жени с много пари, в комбинация с изкуствена коса. Рискуваш попадайки в ръцете на някаква фризьорка да съсипеш косата си за цял живот. Боядисването в близък до твоя цвят е най-правилното и както казва стилист Капанов- русите жени са по-атрактивни, но чернокосите остават в сърцето.

16.   Колко пари на месец си готова да вложиш? Аз се боядисвам всеки месец, косата ми расте на месец с 5-8 см. Всеки ден я пръскам със спрей за растеж, на всяко къпане първо масаж с масло за растеж на Рене Фуртере, шампоан, балсам и маска за растеж. Всеки ден вземам витамини на Джеймисън за кожа, коса и нокти. Два пъти седмично ходя в салон за процедура за растеж. Не ми цъфти косата, изглежда перфектно, но е скъпо. Спри да я изрусяваш, не ти понася.

17.   Хаха! Вероятно за първи път се изрусяваш. Аз съм била платинено руса и от ежемесечно изрусяване за 2 години бях подстригана късо като момче... така че, прави си сметката! Изрусената коса не расте здрава, а и с всяко следващо боядисване се налага подстригване. За това са измислени изкуствените коси... слагай екстеншън - това е начина, друг начин ако искаш да си руса няма. Аз късно взех мерки и се боядисах тъмна, и оттогава насам ми се пооправи косата, но пак не е гъста колкото беше, и самия косъм е много тънък и чувствителен към всякакво третиране. Можеш да размислиш и да смениш цвета.