Споделена история от Спорт и красота

Не ям,а съм дебела
При ръст от 1. 55 съм 57кг. и се чувствам много дебела. Не ям много и спортувам, но мисля, че е ген, повечето жени от семейството ми са пълни. Имам и големи гърди и съм чувала, че с възрастта по-бързо увисват и че като родя ще надебелея много и после няма сваляне и се отчайвам...

Коментари

1.   Ще те питам нещо но ми кажи честно. Менструацията ти редовна ли е? Защото ако не е, от това дебелееш.
Според мен трябва да отидеш на гинеколог нека те прегледат да видят дали има някакъв проблем ако няма това е добре. Двамата ти родители пълнички ли са? Ако не са, може и да имаш някакъв проблем. Но определено не оставяй проблема под килима. Грижи се за тялото си за да се чувстваш хубаво в него. <3

Лейди Гага

2.   На каква възраст сте?

3.   Не намирам логика в заглавието. Сигурно знаеш че тялото на човека се състои от химични вещества и няма как те да се натрупат освен чрез ядене. Такова нещо като ген за дебелеене или едър кокал няма, има възпитание в храненето, което се възприема от родители. Така че дебелината ти се дължи на възприети от роднини навици за хранене, а не на ген или на извънземни. Разбира се ако търсиш виновен винаги можеш да си измислиш друг различен от теб самата, но истината е че вината си е изцяло в твоите навици за хранене.
Разбираш ли няма как раждането на дете или каквото и да било друго да има вина за напълняване. Защото всички химични вещества човек ги поглъща сам. Един балон няма как да се издуе, ако ти не му сложиш вътре сгъстен въздух, вода или нещо друго.
Много хора по света си мислят че ядът малко а пълнеят, но ако само за седмица биват записвани с камера, колко всъщност поглъщат, гледайки видеото винаги биват учудени че всъщност си хапват доста солидно но незабелязано за самите тях.

4.   Е, чак дебела не си, но определено си пълна за ръста си. Е, зависи и колко точно спортуваш, защото ходя на фитнес от много години, та по залите съм виждал жени на твоя ръст и килограми, които имат плочки на корема и изчистени до фибри мускули, така че...

Твоят случай надали е точно такъв, щом си го споделила тук като някаква мъка, която те тревожи. Кажи поне какво и колко често го спортуваш. Ако спортуваш джудо, вдигане на тежести, борба, или нещо подобно, то надали това ще ти помогне да си подобриш самочувствието що се отнася до тялото ти.

Колкото до гърдите - да, големите гърди много по-лесно и бързо биха увиснали, това е факт, с който е хубаво да свикнеш отсега, защото нито може да го промениш, нито пък да се бориш с гравитацията. Гърдите няма как да ти увиснат само тогава, когато на практика нямаш такива, а по-добре жена с увиснали гърди, отколкото жена без никакви...

А и много зависи какво точно ядеш. То не е казано да ядеш много, но ако си угаждаш често (пък макар и в малки дози) с безалкохолни, чипс, солети, брускети, пуканки, или разни подобни, то това определено няма да ти помогне в борбата с килограмите, особено предвид факта, че явно и генетиката ти е такава.

Иначе по време на бременността е повече от нормално да надебелееш, и ако не се контролираш поне малко сигурно няма да е само с 10-ина килограма, а с 20 , които наистина много, ама много трудно после се махат. Ама като гледам как си написала темата, няма да се учудя да си още в ученическите си години, така че още ти е рано да мислиш за деца и последиците от едно евентуално раждане върху тялото ти. Като ти дойде времето за тези неща последното нещо, което ще те интересува е как ще изглежда тялото ти след раждането. ;)

5.   Дай по-подробно какво, колко и кога го ядеш. Какво спортуваш точно, опиши например детайлно един ден в който тренираш и се храниш. Дай и за седмицата как са нещата.

6.   Докато се оправдаваш с гена, няма да отслабнеш. Ако за теб това плюскане, което те кара да надебелееш с 15кг. ти се струва нормално ядене, то тогава имаш нужда от помощ. И какво тренираш?

7.   Много си си секси. Знаеш колко жени и разни певици си правят пластични операции за увеличаване на бюста, пък ти си имаш естествен. Приеми се каквато си и се харесвай.

9.   Няма как да си дебела ако в организма ти влизат Марко калории. Преосмисли си храненето, не диета а начин на хранене и количество. Диетите са временно нещо и после имат обратен ефект. Много хора казват аз не ям но всъщност се замозаблуждават и са убедени че е така. Виждам го моя позната обяснява същото, но всъщност не осъзна какви количества храна поема. Първо почти да пишеш всичко което ядеш дори и една хапка, докато готвиш, примерно. Гледай и предаването Тайни лакумници многоцелеви поучителни. А това като родиш какво щяла да стане, зависи от теб ако се тъпчеш, естествено че ще изглеждаш не добре.

10.   Авторката съм-на 16г съм и наистина не ям по много, 2-3 филии хляб на ден с 1 купа супа, едни солети и някакъв плод общо взето. Цикълът ми е сравнително редовен, понеже някой беше попитал. Баща ми си е с нормално тегло, но майка ми е дооста едра. Относно фитнеса-имам фитнес колело вкъщи и го карам всеки ден по 1-2 часа и краката ми са наистина доста стегнати, но пак са си големи! Не знам защо.

11.   Плачевен начин на хранене. Кой уважаващ себе си човек, искащ да свали килограми ще яде хляб, пък било то и черен, при това всекидневно? Всеки ден солети - това също не виждам по какъв начин помага...

На практика нищо не правиш, защото за тези 1-2 часа на колелото като цяло не се горят особено много калории, защото най-много и добре се чисти с бягане. А ако за 1 час правиш под 35-40 км. на колелото, значи въртиш просто за отбиване на номера.

И как да не ти изглеждат големи краката, след като на практика с колелото само тях тренираш? Естествено, че ще изпъкват на фона на останалата ти част от тялото, която е нетренирана.

Добрата новина е, че си само на 16 години, така че с повече тренировки не у вас, а във фитнеса (повярвай ми, разликата е фрапираща) и с променен в положителна насока начин на хранене ще започнеш да се чувстваш добре в тялото си.

Лошата новина е, че щом майка ти е дебела, може да се окаже, че си склонна към напълняване, а от там да се получи така, че да трябва да полагаш много повече усилия да си във форма, отколкото момичета, които имат по-добър от твоя ген, но каквото-такова. :)

12.   Ако това е което ядеш то би трябвало да си около 30кг. Защото Хляба ти е най-много 375 калории, супата около 175, солетите 350 и един плод да е 100-150 калории. Или общо най-много 1050 калории. На момиче на възраст 16 г са му нужни 1800 калории дневно, за да расте и живее нормално, следователно ако ти отдавна си на такъв прием от 1000 кал дневно, то ти си около 30кг.
Сега пак помисли дали само толкова ядеш. И преосмисли приема на солети, прекалено много калории за нищо, 100гр солети са около 400 калории не си струва.

13.   2-3 филии е много. Една и то сутрин, даже по-добре - нула хляб.

15.   Аз пък ще си мечтая да кача поне 5 килца, защото съм скелет... 157см съм висока и тежа почти 45кг. Аз се чувствам добре, но много роднини и познати ми казват че съм слаба за ръста си, чак ребрата ми се броят а ям много. И съвет. За да не качваш килограми яж поне 5-6 пъти но по малко. Така няма да дебелееш.

16.   3, нямало ген за дебелеене, че и за "едър кокал" нямало... Сигурно и за височината ще кажеш, че няма.
А защо тогава има хора, които наистина поглъщат огромно количество храна, но са винаги слаби. Има и такива, които са толкова кльощави, че самите те не се харесват и искат да напълнеят, но не могат? !
До авторката: За да подобриш метаболизма си, просто яж храни с естествени съставки. В супата има олио, в солетите - хидрогенирани растителни мазнини - те затормозяват метаболизма дори и в малки количества. Метаболизма не се "задвижва" с прием на малко калории - задвижва се с естествени и лесно усвоими съставки - това са всички непреработени (фабрично) продукти от растителен и животински произход - пресни плодове и зеленчуци, яйца, мляко, варено или печено месо. Хляба - по-важно е дали е качествен, а не какво количество е. Защото и бързите въглехидрати могат да "задвижат" метаболизма. И шоколада може, ако щете вярвайте.

17.   То и аз ям малко, ама и нищо тежко не правя, освен да седя пред компютъра. :D Свалям по половин до кило кило на месец, които обикновено се възвръщат с първото обилно преяждане. :)

18.   До 16 За височина нищо не съм казала.
Има хора които поглъщат огромно количество храна но те са възпитани да я поглъщат на правилни съотношения в правилни часове и се движат много повече. Има такива които са кльощави и искат да пълнеят, но те пък са злояди, не харесват мазничко, отказват количества сладко, на печеното пиле ядът само бялото месо, от кожа и др им се гади и между временно са енергични и се движат.
Познавам такива хора и от двата вида. Тези които искат да пълнеят викат на 150мл супа-купа супа. Тези които искат да слабеят на 450мл супа викат купичка супа. Има купички и купички на тоя свят.
От там и нашата авторка ако нейната купа супа е 400мл шкембе чорба, тя ще е 350 калории, обаче ако супата е 150мл доматена с няколко зрънца ориз тя ще е около 50 калории, вникваш ли в разликата на купите и супите?
Готвач съм между другото.

19.   Вярно е, че някои хора са предразположени към напълняване и друго, може да не ядеш много, но значение има какво и кога! Има много полезни статии на специалисти по темата! Аз също съм 1. 55, 42кг. Храня се редовно, не употребявам газирано, прекалено мазно и не ям сладко или пия кафе след обяд(тежки храни не са препоръчителни в късните следобедни часове, защото се разграждат бавно!!! )Винаги ям закуска, пия много вода, тренирам три пъти в седмицата и с един ден кардио!
Определено има как да разрешиш проблема, просто трябва да се обърнеш към компетентен човек, който да открие проблема... а съветите от мен са универсални, но много полезни! Поздрави! :)

20.   Явно не се движиш достатъчно. Аз съм момче, спортувам редовно, но и ям доста джънк фууд, шоколади и дори пия газирано редовно. И въпреки това имам доста стегнато тяло и плочки, но тичам и ходя на фитнес почти всеки ден. Просто трябва да се движиш (тичаш) повече и да изразходваш повече калории, отколкото приемаш.

21.   Според мен е ген, за съжаление.... Пробвай някакъв хранителен режим от който ти ще се чувстваш по-добре, по-слаба и добре в кожата си! Както и ходи на фитнес или бягай, ако имаш възможност! Също така, ако може махни хляба, защото може от него да пълнееш... Аз не ям хляб и не отслабвам, а си представям какво ще стана ако започна да ям.... :Д
Успех!

23.   Намали въглехидратите до минимума. :)