Споделена история от Спорт и красота

Здравословно хранене
Здравейте! Аз съм момче на 15 години. Тежа 45 кг. и съм висок метър и шейсет (ако не и повече)
Имам няколко въпроса относно здравословното хранене.
Лично аз искам да започна да се храня здравословно и искам да сваля 5 кг... Обичам зеленчуци и плодове и съм вегетарианец (не ям никакво месо) Най-често за закуска ям мюсли с обезмаслено кисело мляко но просто често ми се случва да ми се яде вредно сладко и много обичам шоколад! а за вечеря най-често ям салата от домати и краставици с една препечена филия или 2 препечени филии намазани с авокадо и 2 парченца домат.
Също така обичам млечни продукти (кисело и прясно мляко кашкавал сирене) и често пия мляко.
Но обичам кафе (пия по 1 на ден) както и черен чай.
Дайте съвети какво да правя в моментите в който ми се яде сладко.
Ай да искам да яе храня здравословно.

Коментари

1.   Сега расте тялото ти, така че отложи отслабването за след 3 години. Започни да ходиш на фитнес или да спортуваш.

2.   Вредно е преяждането, а не че ще изядеш една вафла или един малък шоколад на ден. Различните храни дават различни неща на организма. Сладкото дава енергия за мозъка и повишаване на ендорфините, което си е полезно от една страна. Здравословното хранене е свързано повече с начина на хранене отколкото с вида на храната. И аз като малък не обичах месото, на печените пилета обирах само препечената кожа. Наблягах предимно на сладки неща, а нямах сланини. Вегетарианството го практикувай от време на време, както правят вярващите, така по-лесно ще избегнеш прекаляването с даден вид храна и хранене. Може би е добре да включиш и поне една (печена) скумрия на седмица. В рибата и месото има важни вещества, които ще ти повлияят благотворно. Но пак ще повторя, макар че засега нямаш признаци на напълняване - яж според нуждите си, не прекалявай. Преяждането за кеф е масово практикувано и е една от основните причини за здравословни и житески проблеми.

3.   Ако искаш да свалиш килограми бързо, най-добрия начин е чрез фитнес и тичане. Храната няма чак толкова голямо значение, стига да избягваш захарта. И още нещо - да не ядеш месо е огромна грешка. Бил съм и вегетарианец, и веган, но организма има много голяма нужда от месо.

4.   Моля те не отслабвай! Ще изглежда грозно, определено. А и така определено ще си най-слабия сред момичетата. А тука в моя клас момичета на 15 г. тежат към 50-55 кг. за същата височина. Аз също съм вегетарианка и не съм отслабнала и с 1 кг. Замислял ли си се като пораснеш да станеш веган? И защо си вегетарианец- от любов към животните или отслабването. Доста педалско ми звучи да си момче, да си слаб и да спазваш диети за отслабване.