Споделена история от Спорт и красота

Поддръжка на ноктопластика
Здравейте!
Искам да си направя ноктопластика, но не разбирам едно нещо. Когато мине месец или колкото там време и искам да си направя друга ноктопластиката, в друг цвят или форма трябва ли да се направи всичко от начало, да се изгради и за какво служи поправката - поддръжката тогава?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не,не се изгражда от начало.Просто ти запълва израстналата част с гел. Но преди това за да ти махне лакът го изпилява да може, да махне цвете. и след това повтаря процедурата с лакирването от избрания от теб цвят. Но да те предупредя ,че ноктопластиката разваля много плочката на самия ти нокът, пожълтяват и омекват. Затова по-добре си направи печен лак и с времето ще имаш дълги нокти :)

2.   Здравей! Поддръжката на ноктопластиката представлява изпилване на лака на ноктите, изравняване на изградената част с израстналия нокът, оформяне на нокътя-ако желаеш по-къс или с друга форма, след това те лакирват както желаеш. Надявам се да съм ти била полезна, аз съм с ноктопластика вече 6 месеца и мога открито да кажа, че е безвредна за ноктите, но имай предвид, че преди направата на ноктопластиката ще ти бъде изпилен емайла на нокътя, не боли, но нокътя става мек и ти слагат обезмаслител.

3.   До номер 2:
Ами имрнно... нокъта де припилява и съответно изтънява.
Колкотп и внимателна да е маникюристката, пиленето е неизбежно
Така че по добрия вариант е гел лака ;)

4.   За гел лак също трябва да ти поизпилят нокъта, за да се зъдържи за по-дълго.

5.   А какво става с истинският нокът, който е пораснал отдолу?

6.   е номер 1 и номер 2 нали обясниха какво става с истинския нокът. Нали заради него се прави поддръжката.

7.   Н1 и Н2 са обяснили, но и аз също да добавя, че ноктопластиката УВРЕЖДА НОКЪТНАТА ПЛОЧА, което хич, ама хич не е много хубаво. По едно време и аз исках да ми направят ноктопластика, но след като разбрах последствията се ОТКАЗАХ. Ще е по-добре да се откажеш, за да не си развалиш ноктите, но това си е ТВОЕТО ТЯЛО и ТИ си решаваш. Но все пак ще е по-добре да си пуснеш нокти и маникюристката ще ти ги оформи във желаната форма и цвят и ще е много по-добър резултата, защото:
1) Не вредиш на ноктите си
2) За ноктопластиката, както сигурно вече знаеш е необходима и поддръжка и май беше през 2, 3 седмици. А и като ти порастнат твоите нокти ще стане грозно и пак ще е нужно да ходиш, за да ти ги изпилят.
П. С. Изводът е, че ще е много по-добре да не си правиш ноктопластика. Така само си пръсваш парите на вятъра...