Споделена история от Спорт и красота

Бягаща пътека вкъщи
Здравейте, обръщам се главно към хората, които се занимават с фитнес. Момиче на 20г съм, 1. 70 висока 50кг. Ще си взимам бягаща пътека за вкъщи, за да се стягам, във фитнес не ми се стъпва, защото никога не мога да тренирам нормално, когато има много хора (притеснение все тая). Въпроса ми е... Колко време на ден да отделям на пътеката и какви резултати да очаквам?

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Няма смисъл да си взимаш пътека сега - времето е топло и да тичаш навън (на чист въздух и сред природа), е много по-здравословно и ефикасно, отколкото в затворено помещение

Иначе, зависи от интензитета. Има 2 варианта - HIIT (спринтове), и крос с нормално темпо. При спринтовете се горят много повече мазнини и пестиш време (достатъчни са ти 10-15 минути на ден). Но са за по-напреднали. Ако си начинаеща, не те съветвам да започваш със спринтове. Ако правиш крос, около 30 минути на ден ще са ти достатъчни.

Което и да избереш обаче, ако искаш хубаво тяло, няма да минеш без фитнес. С тичане ще отслабнеш, но за да имаш стегнати мускули, трябва да правиш клекове и редица други упражнения, при които няма как да избегнеш фитнеса. Успех!

2.   То по интернет можеш да намериш инфо за бягането, но нещо друго - двама познати са си взимали пътечка и адски им писнало. 1 - макс 2 месеца тичали, а после им седи ей така и взима място само. Да го имаш предвид, че е най-досадно вкъщи.
По-приятни варианти са парк или стадион наблизо.

3.   Джогинг 30 минути минимум. Мисля, че е достатъчно.

4.   Тичай навън. Спести парите от пътеката и си вземи лост, дъмбели и пейка - така ще тренираш цялото тяло.

С един куршум два заека.
*Drops mic

5.   Тренировките в домашни условия са пълен тестис, да не кажа и другата дума. По-добре ходи в зала, защото усещането е съвсем различно, а притеснението много бързо пада.

Ако все пак ти е невъзможно да тренираш сред други хора и държиш да е у вас, то тогава с пътека може да направиш всичко друго, но не и да се стегнеш. С бягане ще свалиш килограми, но ти за твоя ръст и сега си доста слаба, така че не съм сигурен доколко това би било оферта за теб.

Като цяло в домашни условия човек е склонен да го домързява много често, така че не знам колко често ще използваш пътечката, но така или иначе с нея единственото, което най-вероятно ще получиш като резултат е отслабване, което пак повтарям, че не ти е нужно.

Но пък от друга страна, ако бягането те зариби и решиш да преминеш на следващия левел, за който определено трябва да посещаваш фитнес зала, то тогава това само по себе си би било възможно най-добрия резултат в твоя случай.

Успех в начинанието! :)

6.   Да, хубавото на пътеката е, че може да се ползва при всякакви условия, а места за бягане не винаги са налични. Аз живея в доста пренаселен район и е невъзможно да бягам до 9 сутринта, защото има тълпи от хора. Най-близкия парк е на 15 минути пеша от вкъщим, което ще рече, че ако искам да отида да бягам там, губя поне половин час, а половин час на сутрин е всичко, което ти трябва. Да не споменавам, че лятото, като стане 40 градуса, си е направо самоубийтово да бягам навън. Отделно, може да станеш, да се разтегнеш и да започнеш да бягаш, преди да си измиеш зъбите.

7.   Не знам защо са наблъскани минуси на Н5, аз ще му дам . Затренирал съм от 8 годишен карате Киокушинкай, Шотокан, после плуване на два периода, Фей Ин, баскетбол, кикбокс, Син-И и Ба-Гуа-Джан, в момента Бразилско Жицу и мисля на кикбокс отново като ми остане време. Без треньор и група са бошлав нещата. Треньорът ти се кефи, предизвиква те, като гледаш другите трениращи какви злетаци са искаш да ставаш по-добър от тях, да ги превъзхождаш.
Знам ги самостоятелните тренировки вкъщи - макс един месец ентусиазъм и после мързелът надделява. До следващите 2-3 месеца когато пак се наканиш.