Споделена история от Спорт и красота

Прическа тип "каре" за кръгло лице
Здравейте! От много години съм с дълга коса, която е страшно
изтощена и нацъфтяла и от доста време обмислям да се подстрижа на каре. Проблема обаче е,че лицето ми е кръгло и се опасявам така като е по-къса косата (в предната част ще е малко под брадичката) ще направи лицето ми още по-кръгло. Посъветвайте ме дали да се подстрижа, защото тази промяна си е рязка и не искам да съжалявам.

Коментари

1.   Не мисля, че прическата ще проблем специално за формата на лицето ти, щом отпред ще е малко под брадичката. Но ще е добре да попиташ за мнението на добър фризьор, защото съществува вероятност да не ти подхожда много. Всеки е индивидуален и това, което отива на едни хора с една форма на лицето, не отива непременно на други със същата форма. :)
Въпреки това, няма причина да не пробваш карето. Коса расте, а и хората с твоята форма на лицето имат предимството, че винаги изглеждат по- младолики.

Black Sabbath

2.   Напротив, лицето ти няма да се промени, така че прави каквото си решила. Не искам да съм гаден, но на кръглото лице нищо не отива затова пробвай повече прически.

3.   Еми - скъсявай я постепенно. Виж как изглежда, ако ти харесва и мислиш, че може ощепо-къса да стане, направи го пак.
Само гледай да ен стане на пикси кът, че ще има да мисялт за елсбийка, което не е приятно, освен ако не си такава.