Споделена история от Спорт и красота

Маникюр и козметик?
Здравейте, момиче почти на 14 съм. Досега не съм ходила на козметик, маникюр т. н., но имам приятелки, които са. Аз също искам да отида, за да ми оправят пъпките, или да ми направят хубав маникюр, но нито знам как точно става всичко, нито имам опит. Според майка ми е нормално на 13 да ходя по тези места, но аз все още не съм много сигурна, а и не искам да приличам на кифла... А и все пак, ако отида, много бих искала някой да ми обясни как точно става с маникюра, защото питах много хора и получавах все различни отговори. Дават ли ти каталог, от който да си избереш как да те лакират, трябва да покажеш снимка или е нещо друго? А и не знам дали аз трябва да донеса някакви лакове, или в салона си имат. Извинявам се предварително, ако има правописни грешки :)

Коментари

1.   Почистването на лице е задължително за твоята възраст, особено ако имаш пъпки и черни точки.
А при маникюра, вариантите са няколко:
Обикновен маникюр-оформяне на нокти и рязане на кожички, ако имаш нужда
Маникюр с обикновен лак- включва обикновен маникюр плюс лак, който си избираш от салона
Маникюр с гел лак(ши лак) - включва обикновен маникюр и гел лак, който се пече на лампа и неможеш да махнеш с лакочистител, а трябва да отидеш в салон, за да ти го махнат
Никтопластика-правят ти ноктите с дължината, която искаш, т. е. ако имаш къси нокти, а ислаш да са дълги, ти трябва никтопластика. Но този вариант уврежда нокъта, понеже има директно пилене.
Дано съм била полезна :)
Ева

2.   Хаха, сладурка. За маникюра - в салона си имат професионални лакове, няма нужда да носиш нищо, освен ако не искаш да те лакират с някой точно определен твой лак. Има каталози с картинки, може да занесеш снимка, може ти да си измислиш картинка и да я скицираш - маникюристката ще те постветва на твоята фирма и дължина на ноктите кое ще стои добре. На маникюр първо ти оформят ноктите, после се слага база (прозрачен лак, чиято цел е да подхранва и предпазва ноктите), отгоре 1-2 слоя лак (в зависимост от цвета, картинките и т. н. ) и най отгоре топ лак, който запечатва.
Може да те лакират с обикновен лак, който издържа 5-6-7 дни, а може и с гел лак (специален лак, при който всеки слой се "изпича" в нещо като спецуална лампа), който издържа към 2-3 седмици. Гел лака обаче не можеш да си го махнеш сама вкъщи с - трябва да отидеш в салона да ти го махнат. Също така не е препоръчително да си го правиш постоянно (да кажем, махаш стария и веднага слагаш нов) - ноктите имат нужда от почивка.
За козметик - аз ходя веднъж в месеца, защото имам малко проблемна кожа и пъпките трябва да се чистят редовно. Ако имаш такъв проблем има смисъл да ходиш, но ако просто ти се появяват 1-2 пъпчици от време на време - не. За всеки случай се консултирай с дерматолог.
Това е. Не е нищо кой знае какво. Пробвай - нито е задължително, нито е забранено. Ако ти харесва, няма лошо да го правиш и не мисля, че е кифленско, ако не те кефи - не е нещо наложително. :)

3.   Едно време, когато аз бях на твоите години, не съм напрягала семейството си с излишни разходи по излишни неща.
1-во 13-14-16 годишните са малки, не им трябва маникюр и педикюр, а трябва да си учат уроците, не да се занимават с кифленски истории.
2-ро Цените за маникюр са скъпи варират от 30, 40 лв в зависимост, каква е процедурата.
3-то В месеца по два или три пъти, трябва да ходиш на козметик, за да ти оправят маникюра, но и тогава се плаща отново.
4-то За пъпки съм съгласна, но не козметик, а дерматолог, за да предпише нужното лечение.
Козметика, колко и да е такъв, не разбира от акнета, а има различни видове, които не се третират по един и същи начин.

Бих те съветвала, когато започнеш да си изкарваш сама парите, тогава да си ги даваш, където си поискаш.
Защото чужди пари е лесно, да се харчат при положение, че хората са се бъхтили цял месец, за да осигурят на семейството си прилични възможности за живеене.

4.   Номер 1 и 2 мерси за информацията, чувствах се наистина неловко, когато някой около мен започне да говори по тази тема, а аз нямам представа какво ми приказва ;д Номер 3 парите, които смятах да изхарча в първите няколко пъти, в които отивам, не са на семейството ми, а са от спестяванията ми. Аз не говоря за ноктопластика и т.н., а за обикновен маникюр, който в салона до нас е 7 лв. В моя случай парите като цяло не са проблем. Поне така мисля, при положение, че майка ми сама ми предлага да ходя с нея. Но мерси за мнението ти, не е излишно :)

5.   Здравей, аз съм завършила като козметик
И мога да ти кажа че няма нищо срамно и страшно в това... Просто запазваш час и какво точно искаш да ти направи козметичната/маникюристката и отиваш в уговорвно време час и място, без твоя козметика и лакове... Не си кифла, и няма да изглеждаш като такава, много в важно за едно момиче/жена да изглежда добре, точно в тази възраст е нужно по-специално внимание на кожата ти...