Споделена история от Спорт и красота

Суха къдрава коса
Здравейте! Момиче на 17 години съм и преди няколко месеца почнах моя natural curly hair journey - за тези, които не знаят - това е моментът, в който си започнал да се грижиш за косата си, не я изправяш, ползваш правилните продукти според типа коса и общо взето си научил как да се грижиш за нея.
Тааа, проблема ми е, че отзад, точно в центъра, е суха и не се накъдря. Страшно къдрава ми е косата. На малки масури, но там е ужасно суха, просто не се търпи. Мажа я с арганово масло след къпане, но като изсъхне пак нищо. Ужасно е и ме вбесява. Някой може ли да ми помогне? Не знам какво да я правя отзад. Само си премятам косата, за да я скрия, но не става..
Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Аз също съм доста къдрава. Винаги използвай пяна за коса силна фиксация. Не вреди на косата само поддържа къдриците в най-прекрасната им форма. Наблягай да слагаш повече на проблемното място. Аз лично слагам пяната на мокра коса веднага след баня и после я суша или я оставям лятото сама да се изсуши в по-добрия случай. Ако първо я изсуша много бухва. Хубаво е сухата коса да не я миеш всеки ден, защото още повече се изсушава. В дните които не я миеш ако някой косъм реши да кривне от правия път можеш да сложиш малко пяна пак. Аз използвам пяна с фиксация 3 или 4. 5 не защото прави косата леко по-твърда. Иначе става мека и красива.

И едно златно правило - НЕ Я РЕШИ!!! Само когато я миеш тогава трябва да я решиш. Иначе става страшно хахха. Къдравата коса е много своенравна.

Не я изправяй. Това страшно уврежда косата. Къдравата коса е богатство - пази си я

2.   Номер 1-Това са пълни глупости!!!

Твоята коса явно не е къдрава, а чуплива, за това я правиш с пяна.
Къдравата коса се реши всеки ден, за да може да не ти се заплита и разрошва.
Къдравата коса се реши винаги с балсам, след това измиваш косата от балсама и решиш, така не само че няма да ти се заплита, а и ще имаш прекрасни къдрици.
Къдравата коса е богатство, но не за тези които я имат, като мен.
Има една поговорка-"Не питай старило, питай патило".
В топлото време, като я сресваш, след като си й сложила балсам и си я измила от него, не ползвай сешоари и подобни глупости, а остави косата да се изсуши сама, ако е мокра много ползвай хавлиена кърпа, за да вземеш малко от водата.
Като я оставиш да изсъхне сама, ще имаш подредени къдрици, а косата няма да ти е като слама.

3.   Номер 1 - много благодаря за съветите! Но се притеснявам, че от пяната, къдриците ми ще станат на клечици и ще са твърди..
От авторката

4.   От Номер 1

До 2
Моята коса е много къдрава, далеко е от чуплива. Ако я разреша докато е суха всеки косъм хвръква на различна посока и къдриците не се оформят, всеки косъм се накъдря самостоятално. Косата става със страшен обем и заприличва малко на африканските. Аз я мия на около 4-5дена защото ми е суха. Тогава я и реша. За това време не се заплита чак толкова.

До авторката
Става твърда ако използваш фиксация 5. Аз използвам 3. Въобще не става твърда, даже става по мека и лъскава от обикновено, поне от тази марка пяна която използвам. Аз купувам една марка на Кауфланд фиксация 3!! Не е скъпа купи си, измий косата и си сложи както по-горе ти обясних. Ако не ти хареса винаги можеш са я измиеш и ще стане като преди. Пробвай. Аз от години използвам пяна. Преди това я решех, но на нищо не заприличваше и все ходех вързана. Пяната ме спаси!
Успех
:)

5.   Слушай № 2 най-добре ти е обяснила, махай ги тези пяни и глупости.
От пяни, лакове, гелове се разрушава косата, а и от прекомерното използване на тези продукти, може да ти окапе косата.

6.   И aз съм с къдрaвa косa. Моят метод е: 20-30 мин. преди бaня втривaм кокосово мaсло, след шaмпоaн, сресвaм добре с бaлсaм, сaмо зaвивaм с кърпa глaвaтa си, без дa търкaм. След няколко минутки (2-5) втривaм в пръстите 2-3 кaпки зехтин и втривaм в косaтa от средaтa до крaйчетaтa- сресвaм отново ЗAДЪЛЖИТЕЛНО! Aко не я срешa пaк, се зaплитa, стои много по-обемнa... aбе, кaто зелкa съм, по- стрaшното е, че при следвaщо сресвaне и с 1/2 кило бaлсaм е стрaшно скубaне.
Косaтa ми е лъскaвa, живa, стои нa крaсиви букли, е, aко е много горещо и се поти черепът мaй изсушaвa и пaк си стaвaт онези ситни къдрици.

7.   От авторката:
Благодаря на всички Ви, но най-много на номер 1! Страшно помогна.
Номер 6- благодаря, използвам зехтин, доста добре е за косата. Ще пробвам и с кокосово масло :)

8.   Не съм 7, не знам защо се представя за мен, но благодаря на всички.
2 и 6 на тях благодаря най-много, защото тези методи ми помогнаха.

От авторката