Споделена история от Спорт и красота

Странен цвят на косата
Здравейте. Като за начало - аз съм момиче от София , на 17 станах преди 1 месец и накратко обичам гръндж стила , ако така мога да се изразя - черни дрехи , пиърсинги , татуировки и такива неща. В момента съм с изкрящо червена коса , защото много харесвам този цвят , но почва да ми омръзва вече , а и винаги съм искала нещо по-странно като розово , лилаво , синьо и зелено. Някои хора смятат такъв цвят коси за откачени и дори смешни , но на мен страшно много ми харесват. Имам приятелка , която постоянно сменя нюанси на лилавото и розовото и е супер сладка. Била е от най-тъмния нюанс на лилавото до най-светлия на розовото , а в момента е с цикламена коса и наистина и отива страшно много. Имам няколко въпроса към вас:
1) Какво мислите за момичетата , които са с по-странни цветове на косата и бихте ли тръгнали с такъв тип момиче? (въпросът е за момчетата)
2) Какъв цвят според вас е най-добре от тези?
3) Според вас дали ще успея да си намеря работа с такъв странен цвят коса , защото другата година ставам пълнолетна и ще искам да си намеря някаква работа , дори временна.

Коментари

1.   Здравей, аз също съм фен на цветните коси :) Прави косата си така както на теб ти харесва. Бих ти казала, че моята майка макар и да не е на 17години има цветна коса (беше синя,зелена,лилава,червена,розова) Давай смелоо! <3

2.   Здравей, аз съм момче, твоя възраст. Харесвам естественият цвят на косата, но всеки си има различни предпочитания. Аз съм един, светът е пълен с хора ;D. Относно работата, не вярвам че някой ще има нещо против външният ти вид, все пак ти сама избираш как да изглеждаш.

Поздрави!

3.   Здравей,
аз лично бих ти препоръчала лилавия цвят, по възможност светъл, тъй като ми е най- любим. Специално в светлите си тонове е много нежен, а и лилавото като цвят символизира мистерията и носи силен заряд. В миналото се е придобивал най- трудно и затова се е носел основно от царствени личности, което автоматично го свързва и с властта. Но за да разбереш с кой цвят се чувстваш най- добре, трябва да експериментираш, стига това да не се окаже пагубно за косата ти.
Сивият цвят за коса също не е лоша идея, защото стои много интересно на младо лице, но не знам до каква степен пасва на гръндж стила.
Относно работата - не съм сигурна, но мисля, че ще окаже влияние при търсенето на такава. Може би в метъл шоп или друго подобно място няма да ти направят проблем, защото стиловете имат доста допирни точки. Но ако имаш добро излъчване, прилични маниери и елегантност в начина на обличане, вероятно има шанс да те вземат, а и на работа всички трябва да изглеждаме добре, без значение от стила.
Не съм момче, но ако бях такова, "странните" цветове на косата ти нямаше да бъдат пречка за мен, стига да става нещо от теб, да имаш нещо в главата си и да изглеждаш добре (не казвам първа красавица).

Black Sabbath

4.   1-во "Темата", не е за тук.
2-ро Защо търсиш вниманието на момчетата, какво ги вълнува тях косите? !
3-то Който иска да те харесва, не можем да живеем в пълен мир с всички.
4-то Не за момчета, а за момичета са ти въпросите.

Alpha ж, 27

5.   Зависи... не всички момчета харесват този стил... за работата зависи къде ще кандидатстваш примерно за секретарка едва ли ще те вземат но за сервитьорка в клуб защо не