Споделена история от Спорт и красота

Оформяне на коремна преса?
Здравейте! Пише ви момиче на 15 години. Преди година тренирах и имах доста добре изваяни мускули, но винаги съм имала коремче, най-вече в долната част. Тази година напълнях и се заех пак да се оформям. На ръцете и краката вече им личи, но корема пак никакъв го нямам. Правя всевъзможни упражнения, но ефекта липсва. Може ли някой знаещ повече от мен да ми обясни с какви упражнения да си оформя коремната преса и какъв хранителен режим трябва да спазвам, за да премахна коремчето? :)

Коментари

1.   Много, много, много тичане. Няма нищо по-ефективно от това.

2.   Няма упражнения, с които да се сваля мазнина от определено място. Просто трябва да свалиш процента телесна мазнина. Увеличи кардиото, намали въглехидратите

3.   Като човек който е пробвам мн хранителни режими и е двойнно на твойте години.. ще ти кажа че най, най-ефектвият начин е фастинга. Сиреч 16ч НЕ ядеш нищо и имаш 8ч прозорец в който приемаш храна... никоя диета не е по-ефективна от фастинга и има много научна аргументация. Потърси инфо в нета ;) Също комбинирай със спорт, аз така свалих от 100кг на 85.

4.   Упражнения има колкото искаш в Ютюб. Хранителни режими в нета също дал Господ. Най-базово и кратко казано - първо трябва да спазваш много стриктна диета, за да се покаже пресата, а чак след това да я оформяш, уголемяваш, чистиш и т. н.

Лошата новина е, че долният ред най-трудно се чисти, но пък добрата новина е, че си прекалено млада, така че на твоите години би трябвало да стане бързо. С други думи - с подходящ режим и упражнения (които, както вече казах ги има в изобилие в интернет) може да си в топ форма за морето. :)

Така някой да ти дава съвети не си е работа, защото ние нито те познаваме, нито ти знаем структура на тялото, хранителни навици, ниво на спортна активност и т. н. Вместо да чакаш на готово някой да ти даде нещо, ще е по-бързо и лесно за теб, ако знаейки всичките специфики на тялото и организма си, си намериш нещо подходящо за теб самата, защото това, което е добро за Х не значи, че ще е добро и за У. Няма универсална формула за успех, така че ще трябва сама да го извоюваш, защото от само себе си няма да стане. :)

5.   Запиши се на ртенировки по бокс и ще се стегнеш много добре.

6.   Както е казал колегата Номер:3, не чдеш повече от половин ден и се стапяш. Примерно вечеряш в 20:00 и после седиш до късно, лягаш и ставаш в 12ч. на обяд. Аз така съм свалял по 2, 3 кг., че ми се оправя корема за 1, 2 дни. Отделно половин час тичане 100 коремни и ще имаш плочки за една седмица ако наистина си толкова стегната колкото казваш.

7.   Хората имате много грешно мислене. Мислиш си, че като правиш упражнения за корем ще топиш мазнини само на корема? Това въобще не е така. Всичко се крие в процента подкожни мазнини. За да свалиш този процент тлябва да свалиш килограми. Как се свалят килограми? Калориен дефецит. Изразходвай повече от колкото ядеш и ще сваляш килограми. Всеки човек е различен. Аз свалям килограми на 2000 калории. Твоят организъм ще започне да сваля килограми на 1500 калории примерно. Ти ще откриеш сама какъв калориен прием ти трябва, за да отслабваш. Можеш да ядеш каквото си искаш. Ако искаш яж само шоколад и ако си на калориен излишък ще сваляш. И не ме разбирайте погрешно. не казвам "яжте само шоколад и ще отслабвате". Казвам го, защото когато хората искат да отслабват се лишават от всякакви храни и ядат ро 1 декър краставици и домати на ден. И не е нужно да тичаш като кон по цял ден. Прави го ако ти харесва, не защото се чувстваш длъжна. Тренирай с тежести. Това е най-добрият начин да гориш калории. И спрете да вярвате на някакви диети от сорта на "яжте чесън и мед сутрин на гладно и ще отслабвате с 20 кг на месец". Ако такива глупости бяха верни въобще щеше ли да има дебели хора по света? Всеки щеше да яде чесън и мед (например) и щеше да е строен и стегнат. Прави това, което ти казах и ще видиш резултат. Но не си мисли, че ще стане за седмица. Аз като момче трениращо само и единствено силово имам доста успех с качването на мускулна маса и свалянето на мазнини, а не се лишавам от шоколади, бургери, дюнери и. т. н. Просто следя калорийния ми прием. Пожелавам ти късмет със свалянето на килограми!