Споделена история от Спорт и красота

Стягане на тялото с бягане
Здравейте, момиче 157см., тежа 47кг. Нямам намерение да свалям килограми, но ми се иска да се стегна, защото приличам на желе :д С дрехи съм ок и дори изглежда, че имам много хубаво тяло, но по бански се вижда, че хич не тренирам. Искам да стегна най-вече краката и дупето, може да започна да клякам. Корема също ме притеснява. Та въпроса беше дали просто с бягане мога да се стегна? И по колко трябва да бягам на ден, за да видя колкото се може по-скоро резултатите?

Коментари

1.   Може да се постегнеш, но резултатите, които очевидно искаш да постигнеш може да се случат само във фитнес залата, или ако започнеш професионално да се занимаваш с лека атлетика, а не просто да подтичкваш в парка за здраве.

Тоест, ако очакваш някакви чудеса да се случат с тялото ти, ако 2-3 пъти в седмицата бягаш по 4-5 километра - това просто няма да се случи, за съжаление.

Виж, клековете са добра опция, но тук говорим за тежки клекове (това, че си момиче не пречи по никакъв начин да ги правиш), а не за десетина повторения само с лоста, който пряко сили тежи 20 кила.

Но при всички положения, ако искаш по-добър от минималния резултат трябва или да бягаш едва ли не като спортист, или да тренираш във фитнеса, или пък и двете. Да, само с бягане ще има резултат, но отново ти напомням да не чакаш чудеса, защото само с него мекото желе няма да стане твърда халва. ;)

2.   И 20 минути на ден са ти достатъчни ако бягаш бързо, иначе ако е бавно няма смисъл според опита ми, но ти ще си пробваш. По алеята където бягам, едно момиче бяга и е с такова тяло, че напрово полудявам като я видя. Като бик червено.

3.   Само не прави грешката да натрупаш мускули и плочки по корема. Не са привлекателни такива жени. Като пичове са.

4.   Да, с тичане ще се стегнеш. Също и с плуване.

5.   Тежести! От желе твърда халва не се става лесно, затова че тренирай тежко и се храни с бавни въглехидрати и протеин. Например ориз, картофи с месце, яйца, риба.

6.   определено с бягане

7.   При мен бягане и карането на колело само ми направиха краката като на олимпиец. Имам най-стегнатите и тънки прасци в класа :D Но само за това помогна. За жалост. За дупето правя допълнителни клекове и разни упражнения с вдигане на краката. За корема правя коремни преси и повдигане на краката. В училище има хора, които тренират бягане, ходят по състезания, но телата са им обикновени, като на човек, който никога не е тренирал.