Споделена история от Спорт и красота

Стрии!!!
Здравейте, на 16 години съм и имам стрии от 4 месеца горе-долу появиха ми се от рязкото напълняване. На цвят са лилаво-розови какво ли не пробвах с какво ли не ги мазах и няма ефект даже мисля, че се появяват още намират се от вътрешната страна на бедрата. Ходих на дерматолог и ми каза да ги мажа с един скъп крем, но без никакъв ефект да не говорим, че струваше 60 лева. Днес бях в студио с лазер и микродермабразио погледнаха ги и ми казаха,че могат да пробват, но нищо не обещавали, а искат сумати пари. Моля ви хора помогнете ми заспивам с мисълта за тях и се събуждам с тях всеки ден нямам настроение и всеки ден плача като се погледна. Препоръчайте ми някакъв ефикасен крем готова съм да пробвам всичко, знам че не се махат, но поне да ги залича. Мисля да ида на Вега тест, за да ми кажат от какво пълнея , но въпреки и да отслабна ми казаха, че те няма да се махнат. Сега дойде лятото и ми е изключително топло, няма как да ходя с дънки цяло лято, пробвах с био-ойл ,контратубекс, но без никакъв ефект. Не знам как ще ходя на басейн, а най- странното е, че съм забелязала, че като излезна от водата стават много лилави и след като изсъхнат леко поизбледняват. Кой каквото знае и каквото му е подействало нека помогне. Моля историята ми да бъде публикувана, защото това е много важно за мен. Извинявам се ако съм допуснала някакви правописни грешки.

Коментари

1.   И аз съм на 16 години, но на мен ми излязоха когато станах на 13 - заради рязко напълняване и поради растеж.
Лично аз от тогава не съм слагала къси гащи, когато се престраших бях на 13 и тогава стрийте бяха все още лилави/червени. Тогава си в пубертета ( и все още де ) и постоянно си виках, че хората ме гледат и ми се присмиват.
С годините стават бели, ако кожата ти е бяла няма да се личи толкова. Имам стрий по кръста и гърдите, както и зад коляното- затова и ми е трудно да се престраша да сложа къси гащи. Родителите ми казваха, да ходя на плаж да се пека, тогава ще изчезнат уж. Не го прави, може и да не си личат толкова ама са там и са бели (ще станат) -ако кожата ти е тъмна ще се вижда повече.

Ако си още в началото инвестирай в Био Ойл. Ще помогне ама трябва в продължение на месеци да се мажеш всеки ден.
Може като станеш по-голяма да инвестираш и в лазерни процедури, ако все още те дразнят и си мислиш, че са видими.

Моя съвет към теб е : Не се влияй от мнението на другите, защото ще съжаляваш. Ходи както си искаш, защото годините си минават..
Много жени имат стрий, при някои са видими, при други не. Няма значение, просто като дойде лятото им тегли една ''майна'' и върви с самочувствие.

Ох дано да съм помогнала. ♥ - Г.

2.   80% от жените имат стрии. С времето избледняват. Нормално е и няма нищо странно, но няма как да се махнат.

3.   Направи си тен, та дори и изкуствен. Така ще си скриеш.

4.   Горе долу на твоите години се сблъсках и аз с това. За съжеление стиите не се заличават напълно. Възможно е с някои мазила да избледнеят, но не и да изченат напълно, но разбира се това зависи от типа кожа. Самото разтягане разкъсва кожата, затова сега са. розово-червени, след време ще станат бели и ще си ги носиш един живот. Не се отчайвай все пак в днешно време стриите да са ти проблем. Мажи се на всяко къпане с утайка от кафе, на твоята кожа може и да избледнеят достатъчно, че да не ги мислиш толкова. Горе главата! :)

5.   Аз нямам, като твоят проблем, но току що се натъкнах на публикации от Gabriele Cosmetics.
По-точно видях във фейсбук една жена, да публикува публикации на жени използващи гел, за стрии на марката, която посочих вече и го хвалеха, та ако искаш виж във фейсбук, просто търси в търсачката Gabriele Cosmetics и ще ти излезне.
Аз съм на принципа, трябва да се пробва, докато не пробваш, не може да се убедиш, дали става или не става.

Успех!

6.   Здравей, аз използвах крем jorjeia (жоржея), зелен е и е доста ефикасен, не е изобщо скъп. Потърси в интернет, ще ти помогне.

7.   Аз също имам такъв проблем! Горе-долу на тази възраст ми се появиха заради пубертета! Какво ли не пробвах, за да ги залича-утайка от кафе, кремове против стрии, био Ойл, но за съжаление без огромен ефект! Най-добре на моята кожа ми се отрази кокосовото масло! Може да го намериш във всеки био магазин! Може да се ползва както за тяло, така и за коса и нокти!
Не се притеснявай! Нормално, е част от подрастващото е!

8.   От авторката: Благодаря за съветите, поръчах си жоржея крем против стрии дъно има ефект. Гледах снимки във интернет изглежда доста добре

9.   От авторката: Благодаря за съветите, поръчах си жоржея крем против стрии дъно има ефект. Гледах снимки във интернет изглежда доста добре. Ако някой го е използвал нека сподели мнение.