Споделена история от Спорт и красота

Красиво за очите, или красиво за сърцето ?
Умишлено пуснах подобна тема, с цел да видя кой и защо обича. Дали защото харесва някой на външен вид, или отдава по-голямо значение на вътрешната му красота.
Кое е по-важно за вас, един човек просто да е красив на визия, и нищо друго да няма значение, пък било то да е някой простак, или държите на вътрешната красота на един човек, пък макар и да не е красив?
Няма да крия защо зададох подобен въпрос, за съжаление не мога да се определя като мъж мечта на всяка жена, нито принц на бял кон, но за сметка на това имам много голямо сърце което може да обича, но за жалост това в този свят вече не е важно...

Коментари

1.   В баланса е истината. Много хубаво, не е на хубаво са казали хората.

3.   Има си приказка - "По дрехите посрещат, по акъла изпращат". Тя е точно заради това че ако искаш да правиш първо впечатление, без външен вид няма как да стане. В същото време ако искаш нещо повече от пиянска/сексуална вечер ще ти трябва и акъл/сърце.
Просто като всяко друго нещо, трябва да се намери баланса между двете, както и баланса в отсрещния човек.

4.   Простаците са най-често грозни. Те нямат с какво друга да спечелят, освен с умопомрачителна простащина.
Но истината е, че ако си неприятен за гледане, ще е много трудно, някоя да се навие, да разговаря с теб и да те опознае, признавайки вътрешната ти красота.

5.   Дори и да е най- красивия мъж на Земята, ако се държи като пълен кретен и не оценява чувствата на другия е едно голямо нищо - поне за мен. За мен е по- скоро комбинация от двете като вътрешната красота и характер са с няколко процента над красотата отвън. Друг е въпроса, че вече малко жени оценяват държанието и жестовете.

6.   Има нещо, което аз лично смятам за красиво-чар, харизма. Физическата красота пред мен е нищо, ако един човек не знае как да я използва. Дори да имаш най-грозните очи, погледа ти може да бъде прекрасен.. Дори да имаш най-кривите крака, може да имаш най-внушителната походка. Без значение какво имаш и как е оценено то от обществото, в което живеем, трябва да умееш да говориш чрез него.. да се изразяваш чрез него. Срещала съм се с мъже физически много красиви, но винаги е било еднократно. Празните зелени очи, и сочните устни, от който излизат несвързани неща мога да погледам пет минути.. Срещала съм и мъже, който имат много бистър ум, който са много интелигентни, който имат душа... но се срамуват да ме гледат дори, докато разговаряме.
Както на теб, така и на всички мъже като теб бих казала да имат самочувствие зареди личността си :) Факт е, че в днешно време голям процент от хората са оставили егото да контролира личността им, но има и хора, който все още съумяват да бъдат различни! Така че постарай се да оставяш нещо у хората, дори това с което да го правиш да не е перфектно и красиво.. Някоя жена ще го оцени, гарантирам ти. Може би за някой жени никога няма да се прекрасен и съвършен, а може би някоя жена вмомента мечтае да срещне човек като теб.. Искренно ти пожелавам да срещнеш човек, който вижда света като теб! :)

7.   За мен е важна само вътрешната красота.

8.   Както по-горе са ти написали, балнс му е майката, но има още една подробност, докато хората растат и трупат опит, променят приоритетите си. На 20 може да търпят някойя красавец или красавица, изпрезнени от съдържание, но след някоя годинка, директно да подминат поредната лъскава опаковка, чудейки се как са търпяли подобни, докато са били на 20. Свят широк и шарен, хора всякакви.

Лично за мен, духа и характера, винаги са били водещи, що се отнася до сериозните връзки, но също така, трябва да има и физическо привличане. Както всички ти написахме, баланс му е майката.

Един съвет, спри с генерализациите, много е глупаво, а още по-важното, много е вредно за теб самият. Даже и стотна от процента, от това което му трябва на този свят, не ти е известно:)

Търси хора със сходен мироглед на твоя, така опасността от големи разминавания, драстично намалява.

Горе главата, намери неща и причини, които те карат да се усмихваш по-често, защото усмихнатия човек, е много по-приятна гледка и компания, от намръщения, било то й супер красив.

9.   Няма какво да се лъжем, естествено, че първо външната красота хваща окото. Когато видиш някой за пръв път, те прривлича външността му, а не характера. Вътрешните качества идват по-късно.

Ако си привлекателен, това ти дава предимство в много неща, дори ако щеш и при търсенето на работа и по време на интервюта. Съгласен съм, че трябва да има баланс. Колкото и да е красиво едно момиче, ако не е интелигентна, всичко е на вятъра. С течение на годините (въпреки, че съм само на 23), става все по-важно за мен момичетата, с които излизам да са интелигентни и да можем да си говорим на всякакви теми.

10.   №9, "Няма какво да се лъжем, естествено, че първо външната красота хваща окото."
Електричеството никак не хваща окото, обаче когато те ТРЕСНЕ, осъзнаваш, че има много по-съществени неща от очевидните...
Ама като гледам - на прав път си. Ще се научиш!

11.   И двете сa ми вaжни. Може дa не е пръв крaсaвец, но е вaжно дa поддържa тялото си. Тa той товa aко не увaжaвa... кaкво сърце, кaкви глупости, ще е по- скоро досaдник увесил се нa врaтa ми.
Кaкво знaчи добро сърце? Aз кaто чуя някой дa кaзвa "от добротaтa си пaтя" нaстръхвaм и изчезвaм яко дим. Товa сa гaдни енергийни вaмпири. Никогa нямa и дa те поздрaвят без дa очaквaт поне поклон нaсрещa. И aко не- aуу, aз добър/добрa, пък другите.
Други пък стрaшно досaдни, според тях обaче просто искaли дa обгрижвaт, блa блa блa- просто нямaт собствени интереси, хобитa, сaмоличност нямaт.
Нaскоро чух от еднa съседкa, че билa също много добрa, зaщото не звъннaлa нa полициятa когaто други съседи вдигaли шум зa рожден ден, пък те не го оценяеaли?? ! Хорaтa сa си нормaлно семейство, не знaм кaкво трябвaше дa оценят, може би поне ръкa дa и целунaт, тa дa си "хaпне добродушкa".
Тa, товa с доброто сърце... въпрос нa личен поглед или НУЖДA!
И дa, първо влизa през очите, включително излъчвaнето.

12.   №10, нали не се опитваш да кажеш, че хората първо забелязват характера, а не външният вид? ! Съгласен съм, че вътрешните качества са важни, но красотата винаги прави впечатление ПРЕДИ всичко останало.

13.   Номер 12, в пост номер 6, вече е разяснено, доста подробно, какво точно е казал номер 9. ПРЕДИ всичко, красотата и излъчването, са две много различни неща.