Споделена история от Спорт и красота

Гладки и меки крака
Здравейте, пиша тази история с молба към всички да споделят, как се справят с този проблем и дали изобщо има някой друг с подобен на моя. Става въпрос за точките, белезите и подкожните косъмчета по краката. Белезите при мен са най видими и неприятни за мен самата, тъй като са се получили точно от опити да премахна някой подкожен косъм или друго несъвършенство по кожата. Знам, че е неправилно да ги пипам и ровичкам, но трябва по някакъв начин да ги премахна, защото ме подлудяват. Ще добавя, че през по студените месеци се обезкосмявам с кола маска, а през лятото, когато не мога да чакам с докато космите порастнат достатъчно за кола маска, ги епилирам с епилатор, което още повече подсилва подкожните косъмчета и пъпчици. Въпроса ми към Вас е: Знаете ли как да се отърва от всички тези неприятни нещица и да постигна гладка и мека кожа на краката? Как вие сте се справяли с подобен проблем? Другия ми въпрос е свързан с тена на кожата. Тъй като не съм ходила на море от години, а съм доста бяла, всички несъвършенства си личат още повече, както се досещате. Според вас всички тези неща могат ли да бъдат заличени именно с тен?

Коментари

1.   Аз имам същите проблеми. Спрях кола маската и епилатора. Сега само се бръсна и нямам толкова подкожни косми. Белези имам също. Лятото като хвана тен си личат по малко. Иначе има разни мазила за премахеане на белези, бях ползвала re gen крем се казва.Ефект честно незнам дали имаше.
До колкотп знам фотоепилацията е добро решеное, но и скъпо.

2.   Няма спасение. Радвай се, че нямаш фоликулит поне. Можеш да замажеш положението, редувайки епилатор с бръснене.
Тенът също е вариант, но и това не идва "безплатно" - слънчевият загар е сигнал, че кожата е повредена и чрез потъмняване (меланин), тя се бори с проблема. Не знам кое е по-малкото зло.
При мен не помага ексфолиране нито с груба гъба, нито с кафе. Не помагат мазила за след епилация, антибиотици и скъпа козметика. Има някаква надежда във фотоепилацията, но за момента е страшно скъпа.

3.   От авторката: Благодаря Ви за коментарите. За лазерна епилация/дотоепилация и други съвременни методи също не съм сигурна ще помогнат ли, защото дори да премахнат окосмяването, белезите няма даизчезнат. Отчайващо е положението явно :( на мен също не ми помага ексфолирането и други подобни процедури и въпреки всичко продтлжавам да си губя времето ( явно ) да се хидратирам с разни мазила, да ексфолирам кожата си с гъби, кафета и не знам си какво още. Ще се радвам, ако има още коментари по темата. Поздрави!

4.   А с редуването на епилатор и бръснене става по-зле. Поне при мен.