Споделена история от Спорт и красота

Твърде къс бретон
Здравейте. Винаги съм имала бретон (такъв, който е прав и закрива челото) и винаги съм го подстригвала сама и дължината, с която го харесвам е малко под веждите, тоест да ги закрие, но не и да ми влиза в очите. Проблемът е, че преди 1 седмица реших да го подстрижа, но без да исках го изкривих доста и трябваше да го изравня и проблемът е, че сега ми е доста над веждите и ми стои много грозно. В петък ни раздават бележниците и наистина не знам как да се поява в този вид. Ако го сложа настрани и го захвана с фибичките ще ми стои доста зле, защото веждите са ми супер тънки и ще изглежда, че все едно нямам вежди, а и хората не са свикнали да ме гледат така. Ако ги оправя с молив за вежди ще изглеждам още по-нелепо, а ако си го оставя нормално ще изглеждам като пълен изрод. Наистина не знам какво да правя. Знам, че няма как да порасне за 2 дни, но бихте ли ми казали какво мога да направя, за да изглеждам добре поне на завършването и горе-долу според вас за колко време ще ми порасне, за да може да ми закрие веждите? Много моля модераторите да публикуват историята ми, защото имам по-малко от два дни и наистина не знам какво да правя.

Коментари

2.   Сложи шапка и готово.

3.   Сложи си шапка или отиди на фризьор.

4.   Хвани го нагоре. Или сложи диадема.

5.   Потърси в гуугъл "baby bangs" и ще ти излезнат доста прически, на които, според мен, стои много добре.
Относно веждите може да си вземеш някакъв евтин сет за вежди (на Есънс примерно). Той е като сенки за очи и с една четчица просто запълваш там, където няма достатъчно косъмчета.

6.   Страшна драма, как ще го преживееш, не знам.
Единственото, което можеш да направиш е да го сложиш на страни. Сложи някакви декоративни фиби, но гледай да не изглеждаш още по-нелепо с тях.
Този бретон е само в твоята глава. Едва ли за твоите съученици ще е от драматично значение.
Ще порасне за около месец.

7.   Сложи си лентa тип диaдемa кaто е прихвaнaт бретонa нaгоре. Зa веждите, aми нямaш избор. Можеш дa уплътниш леко с тъмни сенки, не молив. С клечкa зa уши топни в кaфеви пaстелни сенки, удебели колкото е нужно без дa прекaлявaш и пръсни съвсем мaлко лaк зa косa отгоре зa дa фиксирa ( дa не се стичa) и си готовa.
Инaче, ще си порaсне зa около месец с 1-1, 50 см.
Опитaй също дa пуснеш от горнaтa чaст нa косaтa 2-3 по- плътни кичурa косa, кaто ги приглaдиш зaс срещуположното ухо. Тaкa ще се получи нещо кaто дълъг стрaничен бретон.