Споделена история от Спорт и красота

Искам да отслабна и да се стегна.
Здравейте,
Аз съм момиче на 16 години. Проблема ми е, че искам да отслабна и да се стегна. Висока съм 154, талия 74, тежа 53кг. Не съм някаква дебела, но имам корем и крака. Знам, че като се отслабва се отслабва навсякъде, но все пак искам съвети и мнения. Размера на сутиен ми в момента е Ц 80, но перфектен ми е Д 75. Та дали ако отслабна с 5 6 кг ще остана без гърди.. :д или не. И също така дали да не изчакам докато тялото ми се оформи, защото все още не е, като женско. Знам, че е малко тъпа темата, но това ме тормози от много време, а в интернет не пише нищо, което ме задоволява, като информация нито ми помага.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ако проблема ти е че искаш да отслабнеш и да се стегнеш, то спри да искаш тогава. Ако проблема ти е че си дебела с малки цици, ако отслабнеш циците ти няма са станат по големи75 както искаш. И ако чакаш да пораснеш и да се оформиш, то формите ти няма са станат по хубави от самото порастване. Даже ще ти кажа че ще ставаш все по дебела и ако на 16 имаш излишни кг, то на 25 и след като родиш ще станеш много дебела.

2.   Първа диета или режим аз препоръчвам на 20 години. Храни се здравословно, недей се мъчи с тренировки и диети.

3.   Ами направи като всички нормалн хора и започни да ядеш добре и да спортуваш. И повярвай ми, стегнати жени с малки гърди, са харесвани повече от мазните, които не смеят да си свалят сутиена, че да не им стигнат гърдите то пъпа.

4.   Ами, според мен не си особено пълна, даже си си доста добре. Е, не си манекенка, това и самата ти си го забелязала, но ако не си излъгала за мерките си, то определено си момиче, по което би трябвало да се заглеждат момчетата. Даже според мен за килограмите ти имаш доста големи гърди, тъй като чашка Д, пък било то и най-малкият размер си е адски добро постижение. Немалка част от жените по света мечтаят да имат чашка Ц, пък ти с Д си мислиш, че си с малки гърди...

Иначе може да отслабнеш, и да се стегнеш много лесно - започни да се интересуваш от правилно хранене (което е скъпо, но не и прекалено), както и от фитнес, защото на твоите години не си малка, за да започнеш с него. Аз съм мъж и ходя на фитнес от 15 години, и докато преди 10-ина години беше трудно да се видят като цяло момичета/жени в залата, то днес едно поне 25-30% от посетителите в залата са от женски пол, при това на всякаква възраст. Виждал съм момичета на видима възраст не повече от 15 години, а на канго джъмпс съм виждал да се пускат жени с бели коси, които са поне на 55-60 години, така че...

Но със стоене пред компютъра, вайкайки се как искаш да отслабнеш няма да се получи. За съжаление, ако манталитетът е "половин пакетче солети на ден не е проблем и няма да ми навреди", тогава също няма да има положителни резултати. Отделно трябва да засилиш консумацията най-вече на зеленчуците, както и да внимаваш да не прекаляваш с плодовете, защото ако ядеш по 1 килограм ябълки на ден също не е добър вариант. Да, не звучи особено изкушаваща идеята да се ядат всекидневно спанак, броколи, рукола, краставици, зелена салата и т. н., но ако искаш слабо и стегнато тяло трябват тренировки и хранителен режим, така че...

5.   Отслабване - хранене съобразено случайния енергоразход, среда и начин на живот. Стягане - редовна двигателна активност.

6.   До номер 4 - Благодаря, много за съвета. Чела съм доста по този въпрос с храненето и треноровките, но просто не ми е достстъчно. Аз също искам да ходя на фитес, но ме е срам. Чета постоянно и събирам информация, за да се запася максимално и когато съм готова да зачочна и да няма спънки по време на промяната.
Благодаря и на другите!

От Авторката