Споделена история от Спорт и красота

Вредни ли са козметичните продукти за коса?
Здравейте!
Винаги ми е правело впечатление че след като нанеса балсам или маска на косата си, като я измия падат брутално много косми... изпозлвам от наложените на пазара Дав, Гарниер, Елсев... косата ми е къдрава и не мога без подобни продукти, тъй като се заплита много.
Интересно ми е дали има други които са забелязали същото :) и продължавате ли да ги използвате?

Коментари

1.   Аз бих ти предложила да използваш натурални средства за косата, за да я запазиш здрава и красива. Все пак природата ни е дала много и полезни неща, които можем успешно да прилагаме за нашата красота. Иначе имам приятелка, която също използваше всички тези продукти, но се отказа от тях, защото косата и стана суха и гадна. Понеже косата ти е къдрава, ако позволиш бих искала да ти дам няколко съвета- винаги я реши, докато е мокра, в противен случай няма да можеш да я срешеш лесно. Също е добра идея да я миеш колкото се може по рядко- например два пъти в седмицата, защото къдравите коси се омазняват по-трудно. И по-добре се откажи от пресата и сешоара, защото допълнително ще увредят и изсушат косата ти. А като домашен балсам можеш да използваш авокадо, кисело мляко или банан и да добавиш кокосово масло заради заплитането.
Това е от мен. Съжалявам, че писах толкова много. Надявам се, че съм ти помогнала. Успех!

2.   Аз пък ползвам маска за коса Echo и съм много доволна. На мен косата ми пада и попринцип.

3.   Изброенити марки са много нисък клас боклуци. Най-малкото, защото основната им съставка, е евтин пенител (sodium laureth sulfate), който се използва и в препаратите за почистване на чинии, бани, тоалетни и прочее. Спрете да мислите, че щом бълват нон-стоп реклами по тАлАвизора и ни ги пробутват от всеки ъгъл, са стожер на качеството и красотата. Не са. И дразнещото не е, че са с кофти състав, а че ти ги рекламират като нещо уникално, невиждано и адски полезно, а като погледнеш етикета отзад, може да ти се изправи косата (ако ти е останала такава, нали... ).
Ориентирай се към по-естествени продукти, проверявай етикетите и се интересувай. Не знам дали от тези балсами и шампоани ти пада косата - може да е сезонен косопад, нещо на нервна почва или кой знае какво, но ще си направиш услуга, ако спреш да се миеш с препарати за съдове.

4.   Аз ползвам само шампоан за пърхот и после шампоан за хидратиране, те са със 100 % натурални продукти и все пак косата ми доста пада. По време и след това. При едно ресане на мократа ми коса се събира около една голяма топка косми. И моята коса е къдрава и въпреки този косопад, аз съм с най- гъстата и обемна коса в класа. Мисля, че е нормално, поне за мен, така или иначе не мога да я среша идеално, ако не се проскубя цялата.

5.   Малко хора са с къдрави коси!!! Вашата най-вероятно е чуплива, а не къдрава.

6.   Използвaм нaтурaлни шaмпоaни и сaмо мaслa ( кокосово, зехтин, бaдемово, aргaново ) вместо бaлсaм.
Дa, имaх сериозен косопaд и то ползвaйки нaй-скъпите продукти нa пaзaрa. Не, че съм богaтa, не съм, но зa гримове пaри не дaвaм, нямaм нуждa и не се гримирaм, нaй-много спирaлa (с или без черен молив) и глaнц зa устни, пaрфюми също не ползвaм, прaвя си домaшни от aромaтни мaслa. Зa товa пък зa косaтa си не пестя.
Моятa е чупливa към къдрaвa, където живея е влaжен въздухът и е по-скоро къдрaвa. Преди измивaне нa косaтa нaнaсям мaсло, което дa престои 20-30 мин. сле измивaне нaнaсям от средaтa нa косъмa до крaищaтa мaлко и тaкa рaзресвaм без дa се скубя, косaтa остaвa подхрaненa, бляскaвa и зaщитенa от външни влияния.
Дългa ми е и много си я хaресвaм :)

7.   Благодаря за всички , които са отделили от времето си да ми дадат съвет! :)
Искам да попитам как да се ориентирам кои всъщност са качествените продукти(щом тези които изброих не са? ) Чувала съм за продуктите на Керастасе и едно италианско масло на Джон Фрида мисля...
Използвам маслата които сте ми предложили но само преди баня..косата ми е до кръста вече и предполагам че е от времето това падане:(

8.   Номер 5.... Къдравата коса е доминантен белег, заради това е често срещана, като кафевите очи. Една приятелка ми каза, че на Шаума са най-незвредни продуктите и аз тях ползвам.

9.   9 - Отиди имам братовчед, който е с права руса коса, а майка му има черна и гърста коса. Това с доминантните гени, е малко по-сложно, от обясненото ви в 5ти клас.