Споделена история от Спорт и красота

Шампоан-оцветител (не е история, по-скоро е въпрос)
Търся съвет. Не искам да си съсипвам косата с бои и за това искам да пробвам с нещо не толкова трайно. Имам кестенява коса и питам дали червено би хванало, колко дълго седи и препоръка за марка. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Моята е светло кестенява с русоляви кичури тъй като малка бях руса и на 16-тия ми рожден ден реших да пробвам червено, но червеното ппц стои и държи най-дълго от останалите цветове и в рамките на седмица се направих два пъти за да ми хване равномерно, че от веднъж стоеше на петна някак си и в момента сме юли, минаха 4 месеца пт тогава и косата ми още има оттенък и просто не се маха, червеното се отми постепенно и ся стои оранжева цялата ми коса. Нама махане и тва е. Много внимавай

2.   Здравей, шампоанът-оцветител, който аз ползвах е leganza (coloring conditioner 60), и аз съм с кестенява коса и хваща. Първите 2 седмици беше ярко червено ( зависи и от твоята коса колко ще е ярко ) и след това постепенно избледнява и ако не го ползваш пак ще имаш някакъв блед червен нюанс на косата, който не се маха изобщо освен ако не се боядисаш пак. След време изобщо няма да си личи че си правила нещо, само като се вгледаш в корените и се забележи че са леко по-тъмни от останалата част на косата. С червена боя е същото нещо, дали ще е боя или оцветител няма значение. И боята не е толкова дълготрайна ( пак зависи и от марката де )

3.   Ще ти хване само много тъмно червено

4.   Благодаря ви много. Взех си един и много се харесвам само се надявам цвета на косата ми да си се върне. Въпреки че пробвах само на един кичур в началото и след като отидох на плаж само корените ми запазика цвета си.

5.   Знам, че темата е стара, но искам да кажа, че аз съм със средно кестенява коса и преди няколко дни си взех такъв шампоан(винено червен). Направих няколко кичура и стана наистина наситен и ярък цвят. Шампоана беше на Victoria beauty. :)