Споделена история от Спорт и красота

Грозде
Пълнее ри се от гроздето?
Напозлследно време ям много грозде всеки ден ни мога да се спра. Ям по много как да спря напълня. Всеки ден си викам няма и хайде пак

Коментари

1.   Да, много се пълнее от гроздето. То и бананите са най-вредните плодове - бедно е на минерали и витамини, но е фрашкано със захари. Няма и кой-знае какви баластни вещества. Сякаш се тъпчиш с гумени мечета всеки ден.

2.   Пълнее се от всичко, ако го приемаш в големи количества.

3.   Ей го пак тоя с бананите и гроздето. Абе хора, просто не прекалявайте с тези неща. Вредни плодове били. Аз като ям банани и грозде като ми се доядат, нито съм дебела, нито здравето ми е зле. Стига вече глупости.

4.   Напротив, гроздето, заедно с череши и смокини съдържа най-много фибри. Ама, какво от това, като 100 гр десертно грозде съдържа повече от 25 гр захар. Като изядеш 1 кило, а ти май по-вече ядеш, все едно изяждаш голяма чаша захар 250 гр..

5.   "То и бананите са най-вредните плодове - бедно е на минерали и витамини, но е фрашкано със захари. Няма и кой-знае какви баластни вещества"

Пълни глупости. Бананите са много богати на калиий, витамин Б6 и баластни вещества. На всичкото отгоре имат нисък гликимичен индекс

6.   Ами не е като да има храна, от която да се отслабва... Пълнее се, да, ако ядеш по 2 кг на ден.

7.   Пълнее се, едно лято майка ми яде толкова много грозде и направи такива големи бузи....

8.   Гроздето си е традиционно за България (т.е. предполага се, че организмът ни го усвоява по-добре, свикнал е с него като храна) и е страхотен плод с много полезни свойства - да не изброявам, но е антиракова храна, подпомага сърцето, храносмилателната система и пр. и пр. Има 69 ккал в 100 г, т.е. дори да изядете 1 килограм (което ми се струва доста трудно), това са малко повече калории от 1 шоколад реално.

Според мен си се пълнее от всичко останало, което ядете гроздето :) Аз ще дам себе си за пример - около 12-13 годишна бях, изкарах цяло лято при баба и дядо, ограничавах се много, като вечер след 18:00 часа ядях грозде на корем. Отслабнах драстично и почти стигнах анорексично тегло (започнах 1,65 см/52 кг, до края на лятото бях свалила поне 8-9 килограма). Смятайте колко се пълнее от гроздето. Просто няма как да изядете огромно количество от него, а по-малките порции са напълно приемливи и няма да нарушат никоя диета. Сега му е времето, яжте, докато го има ;) Има толкова голямо разнообразие на пазара и е безобразно вкусно.

9.   От динята, пъпеша също се пълнее, защото има ЗАХАР. Аз все се карам на майка ми като вземе диня, викам й "Пак носиш селото с тая диня, по-добре си сложи 5 с. л. захар вода.. Ех, че съм и аз. ;)