Споделена история от Спорт и красота

Защо не мога да се науча да плувам?
Опитвала съм се много пъти да се науча, но ми казват, че не става, защото не се отпускам. Но не става и на басейна на село, който е много плитък - мога да се подпра с ръце на дъното - там се отпускам напълно, но пак не става. На всичкото отгоре водата е много минерална и изтласквателната й способност е по-голяма...
Според мен причината да потъвам е, че имам т. нар. "едър/широк кокал" и костите ми са много тежки. Възможно ли е това да е причина, или всеки може да се задържи над водата, ако му "хване цаката" :D?

Коментари

1.   Дори слоновете могат да плуват, та ти с твоя „кокал“ също ще можеш - просто не си попаднала на учител. Трябва ти истински учител да те научи и ще се научиш. Всичко е техника

2.   Здравей, аз съм момче на 24 години и наскоро се записах на плуване, защото ми писна да съм удавник. Наистина цялата работа е във отпускането. Аз примерно вече за 2 месеца мога да плувам г/д кроу но на моменти забравям краката и ги "влача' във водата а не ги отпускам да шляпам. На басейна ходя с още едно момче на 17 и тренера вика че той има по тежка кост и още не може да плува както трябва, а пък аз съм по мек и по лесно ми се получава. Но това не е от голямо значение, всеки е различен едните с по тежки кости дргуи с по леки. Опитвай да се отпускаш и гледай клипчета в нета, има достатъчно. Най-добре ако имаш възможност се запиши при треньор, той ще знае как да подходи към теб, успех!!!

3.   И на мен ми беше трудно да започна да се отпускам без да потъвам. По-лесно ми беше по гръб - от няколко опита се научих да правя звезда. Та, може като за начало да пробваш по гръб. На мен още ми е по-лесно даже да плувам по гръб защото го няма въпросът с поемането на въздух.

4.   Всеки може да се научи :)

5.   Защото си на село. Отиди да плуваш на море или на басейн в някой град. Ако нямаш намерение да ходиш на море няма и защо да се учиш да плуваш.

6.   От авторката
Засега искам просто да разбера как да се държа над водата, а не да потъвам като някакъв тежък предмет. Учили са ме хора, които могат /близки, никой треньор не би ме изтърпял, повярвайте ми/. Много пъти съм ходила на море и точно там съм се опитвала да се науча, а обикновените басейни - не че не мога да отида (живея в град и имаме такива), но знам, че там няма да стане. Този, който отвориха в селото на баща ми, е плитък и мога да се отпусна - нали това се иска. Но не става - задържам се за една секунда и потъвам.
Срам ме е от това, което пиша, но ако е до структура на тялото, какво мога да направя? ! Не ми се иска да си казвам годините, но не съм дете, нито тинейджър, ако има значение.

7.   Цяла седмица ходих на тоя минерален басейн и никакъв напредък :| Един приятел, който изобщо няма "едър кокал" и той не можел да се научи. Явно не на всеки се отдава.
По принцип аз исках да се науча най-вече защото четох, че плуването помага за премахване на целулита.
авторката