Споделена история от Спорт и красота

10 дни само на вода
Здравейте скоро ще приключа гладуването си. По принцип го започнах с лечебна цел, но бих искала да не възвърна старите си килограми, ако е възможно. Та въпросът ми е как по точно да постъпя със захранването, колко дълго да е. Знам че в интернет има много информация, но точно това ме обърка. Ако има някой с опит да сподели. Предварително благодаря!

Коментари

1.   В първите 72 часа глад се засилва метаболизмът - идеята е да се мобилизира човек и да е зареден с енергия, за да може да ловува и да си набави храна. След това обаче метаболизмът рязко спада, за да се пести енергия, защото тялото ти не знае, че ти нарочно гладуваш, а иска просто да оцелее по-дълго.
Около 3 месеца трае възстановяването на първоначалния метаболизъм, така че основната грешка, която правят хората след лечебно гладуване е да се натъпчат и... с извинение - освинят
Ако преди това си имала разход на енергия да кажем 1400 калории в покой, сега ще са 1200 и по-малко. Тоест не можеш да се върнеш към първоначалната си диета без да качваш килограми.
Също стресираш организма ако почнеш да се тъпчиш.
Затова те съветвам да се захранваш малко по малко - първо със зеленчуци попарени или варени (без картофи), с масло овкусени и сол (подправки) - салатки, авокадо, зехтин, маслини, супички, салатки. Постепенно включи и яйца, риба, ... малко месо и увеличавай дозите. Яж до 1 плод на ден (без банани и грозде).
Не яж хляб, ориз, картофи и сладко - празни калории без хранителни вещества.

Като цяло гладуването действително ще ти е повлияло добре сигурно на организма, особено ако си имала проблеми с черен дроб, диабет, жлъчка, бъбреци и така нататък, но ако се захраниш с боклуци, ефектът ще е отрицателен - йо-йо и трупане на тлъстини, още по-голямо натоварване на органите.

Аз лично препоръчвам 1-2 дни гладуване в седмицата за разтоварване - хем не си разбива човек метаболизма. Самата аз практикувам тъй наречената „войнишка“ диета - не ям 16 часа на ден по елементарен начин - храня се само в 12 и 18 часа и между 18 и 12 часа тялото ми има шанс да си почине и да се регенерира. Изобщо не усещам глад в това време, но да - двете ми хранения са изключително с качествена храна, естествена храна, не ям боклуци...
Важно е не само какво ядем, а най-вече какво НЕ ядем

Ина

2.   Номер 1 е дала адски глупави съвети. Да не яде картофи и ориз? Това са глупости. Яж плодове и зеленчуци. Пий много вода и спортувай и се движи. Не яж месо, риба и млечни продукти. Т'ва е.

4.   Номер 2, веган ли го съветваш да става?

5.   Номер 1, ти нямаш ли друга работа, че нон стоп коментираш и се правиш на лекар?
Съветвам, никой да не слуша и да не чете безсмислените изречения на номер 1, защото и понятие си няма от това което бълва, а информацията я намира в интернет, където пишат подвеждащи "съвети" относно здравето.

6.   Просто не знам първия ден с плодове/фрешове ли да го почна или със ззеленчуци..

7.   Захранването трябва да трае приблизително колкото гладуването. Захранването е много важно! Първо можеш да започнеш с плодов сок. После постепенно въвеждаш сурови зеленчуци. Поне един ден. После сурови плодове. Пак един ден. После може ориз, хляб, олио. Много важно е месото и месните произведения и млякото и млечните произведения да са накрая на захранването-към осмия ден.

8.   н. 6. препоръчвам ЗЕЛЕНЧУЦИ с масло и бульони, айрян и така нататък . НИКАКВИ ПЛОДОВИ СОКОВЕ - със същия ефект можеш да пиеш вода с 22 лъжици захар.
Ти за какво си правил това гладуване като почваш да се захранваш с боклуците?
Можеш да се захраниш и с Кока Кола по същия принцип. Плодовите сокове (и фрешовете) са чиста захар! Изяж 1 плод като ти се яде, но никога на сок!

9.   Не яж масло през първите дни на захранването. Започни със зеленчукови сокове и после със сурови зеленчуци. После сурови плодове. После хляб и тн.

10.   Благодаря ви!

11.   Фреш от грейпфрут,може ли ? То почти няма захар ?

12.   N 11, как фреш от грейпфрут да няма захар?
Calories
Fat
0. 25g

Carbs
22. 72g!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Protein
1. 24g

Има почти 23 гр захар на 100 мл. 5 лъжички захар - ами пий Кока Кола тогава. Същата работа.
Пак казвам - яж целия плод. Никога не можеш да изядеш 5 грейпфрута или портокала като в един сок, а ядеш и баластните вещества
Като цяло обаче цитросовите плодове без лимоните са едни от най-захарните.

Сокове само от ЗЕЛЕНЧУЦИ (без много моркови) плюс малко лимон за вкус да кажем или МАЛКО портокал, но толкоз. Плодовите сокове са една захарна бомба, дори фрешовете.

До нас има един фреш бар и си поръчвам примерно фреш от червено цвекло с лимон и моркови - има захари, но много хранителни вещества.
По-често си поръчвам сок от краставици, спанак и лимон. Взимам си и чист лимон и у нас си го разплождам с вода.