Споделена история от Спорт и красота

Нокти. Коса. Пъпки
Здравейте! Знам, че има доста такива теми, ноо там не открих каквото ми трябва.
Пише ви едно объркано 14 годишно момиче..
До скоро си гризех ноктите, но след няколко дни почвам училище. В гимназия съм и всичките ми съученички имат хубави нокти, правят си маникюри.. А аз? Ами аз нямам. Имам три въпроса и моля да отговорят само тези, които ще помогнат.
1. Как да забързам растежа на ноктите с ДОМАШНИ СРЕДСТВА?
2. Как да забързам растежа на косата с ДОМАШНИ СРЕДСТВА?
3. Как да премахна пъпките в ДОМАШНИ УСЛОВИЯ?
Да, знам, че съм в пубертета и заради това ми излизат толкова пъпки, но вече целият ми нос и около него, някога и по брадичката.. Нетърпимо е вече. МНОГО МОЛЯ модераторите да публикувате тази история..
К14

Коментари

1.   1. лимонив сок 2. мед и канела 3. салицилов спирт

2.   АВТОРКАТА: А вярно ли е това, че помага ако мажа ноктите със зехтин? :)

3.   Няма как да имаш дълга и здрава коса, и да имаш здрави и нечупливи нокти, ако не се храниш здрвословно и не приемаш нужните витамини в плодовете.
На 14 години си в пубертет, не си на 20 години, за да се оттървеш от акнето.
Акне ще имаш, докато не си обновиш хранителния режим или не пораснеш на години.
Домашните рецепти са фалшиви, ако действат то ще е след няколко месеца, а и ще има по-малко ефект, не както си мислиш в момента, че като прилагаш някоя такава рецепта и ще станат чудеса.
На твоята възраст, бях си слагала някакъв крем от любопитство за нокти.

4.   Вярно е да. За нокти има и специални билкови масла за подхранване. За акне - всяка вечер почистваш лицето с някаква лека билкова маска/ кърпички за лице / или просто вода, след което ако имаш много акне нанасяш измиващ гел на акне аут, стоиш до 4 мин и миеш, и ако искаш моя фаворит след това е крем против пъпки на Хималая ( изключително качествена марка ) - нанасяш само там където има нужда. Като човек без почти никакво акне вече, пропускам акне аут, което е силно.

5.   1. студенопресовано олио от жожоба. не можеш да забързаш процеса на растеж, но със олиото от жожоба ноктите ти ще станат силни, няма да се чупят и кожичките ти ще са хидратирани.
2. хининова вода
3. пробвай със силицилов спирт, розова вода, олио от чаено дърво и африкански черен сапун!

6.   За нокти: дръж ги по 5 мин във съд с вода и сол; стой по 15 мин със смес от червен пипер и крем за ръце; постоянно трябва да си с безцветен заздравяващ лак за нокти, за да не се чупят или за да ги пуснеш дълги, не ползвай лакочистител с ацетон, избутвай кожичките и ще са визуално по-дълги, пили ги със качествени пили, вместо с нокторезачка ии също ги дръж по около 5 мин в лимон. Това със зехтина на мен лично ми помогна, но трябва търпение.
За коса съм чувала за разтриване на скалпа по 5 мин всеки ден, също масажи на скалпа със зехтин
За акне: амии по 15 мин стой с мед на лицето, също търкай проблемни зони с чесън

Всичко това на мен лично ми помага и ги прилагам редовно, надявам се и на теб да помогнат. Успех!!
Момиче, 16

7.   За нокти само олио от жожоба. То е май близко до това, което кожата и ноктите ни произвеждат. Зехтинът е прекалено "тежък" за ноктите и само кожата го попива. Бъди постоянно лак за нокти за да ги предпазиш. За пъпките слагай малко кислородна вода, да ги изгориш.